Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Біля мого ідеального будинку я можу почути птахів вдень і побачити зіркове небо вночі

Власникам котеджів біля лісу та озера завжди є що розповісти. Їх цікаво слухати, адже дозвілля вони мають неабияке.

Погодьтесь, про таке природне оточення годі й мріяти. Пані Інна покинула столичне квартирне життя та з головою поринула у невідоме для неї - життя у власному будинку за містом. Ми щиро їй дякуємо за те, що знайшла час для цікавого інтерв’ю і поділилася своїми враженнями. Сподіваємось, що для когось ці поради та враження від заміського життя будуть корисними. Отож, наша розмова викладена нижче. Читайте з задоволенням!

Ваша родина є щасливим власником будинку у котеджному містечку “Лісове озеро”, яке знаходиться майже в 40 км від столиці. Розкажіть чому вирішили переїхати за місто?

Ми живемо в “Лісовому озері” з січня 2018 року. Мені дуже хотілось переїхати, хоча в Києві є власна квартира біля Дніпра. Напевне, втомились від неминучих складників багатоквартирного помешкання, в якому обов’язково знайдуться неадекватні сусіди, холодні батареї, байдужі та непрофесійні чиновники, від яких залежить благоустрій навколо. Хотілось, щоб комфорт свого помешкання залежав тільки від власної волі, бажань і зусиль.

Ви чи Ваш чоловік раніше жили у приватному будинку? Чи знайомі з заміським способом життя? Які спогади?

Я з батьками жила тільки в багатоповерхівках. І батьки, і бабця мали дачні будиночки, тому спогади більше пов’язані із збором малини, смородини і різної городини. У дитинстві це здавалось важкою працею, хоча смак, свіжість і аромат тої городини неможливо порівняти із купленою в магазині чи на базарі. А у чоловіка був власний будинок, і він, ще коли був підлітком, допомагав батькам його будувати і ремонтувати. Тому з ним мені було не страшно починати будівництво.

Поговорімо про ремонт. Поділіться своїми думками з приводу цього. Можливо, є якісь цікаві поради для тих, хто от-от буде цим займатися у своєму котеджі?

Ми пройшли вже майже половину на шляху ремонту. І, звичайно, є багато речей, які на початку мені стали б в нагоді у вигляді поради. Наприклад, при плануванні електрики раджу не забути про освітлення зовні будинку і навколо нього на ділянці; при плануванні розводки труб треба не забути про те, що на вулиці так само знадобиться вода, переважно технічна, і бажано, щоб вона не йшла через домашні фільтри; можливо, ви з часом забажаєте збудувати альтанку з мангалом і куточком літньої кухні для пікніків, то там треба подбати і про воду, і про її відвід. Я рада, що не економила на свіжому повітрі і облаштувала у будинку якісну сучасну вентиляцію. Таких дрібниць багато і, на жаль, тут всього не розкажеш.

Який дизайн обрали? Яку кольорову палітру?

Хотілося чогось простого. Це будиночок за містом, майже в лісі, який вимагає відповідного оформлення - прості лінії, легкі кольори, більше білого в поєднанні з кольором дерева.

Чи були у Вас труднощі при виборі будинку?

Ні, труднощів не було. У мене індивідуальний проект і фахівці “Євродому” досить професійно виконали всі мої побажання.

Хто у Вашій родині був автором ідеї придбання власного будинку за містом?

Це моя мрія, і всі мене підтримали.

Чи розглядали придбання цього будинку як дачі?

Ми вже живемо тут постійно і я навіть не уявляю повернення у місто. Тут у нас ще багато планів: і по благоустрою ділянки, і по облаштуванню будинку. Роботи багато і поки вона приємна, ми будемо жити тут.

Що саме Вас приваблює у котеджі?

Знаєте, мені здається що будь-яка людина, проживаючи різні етапи свого життя, неминуче змінюється. І в цьому немає нічого поганого. Дітям потрібна гра і місце для цього не важливе; для молоді - розваги і розвиток, і велике місто для цього має найбільше можливостей і пропозицій; в середньому віці, коли ти вже щось побачив і досяг, тягне до природи, до тиші і спокою, до свого власного куточка землі, простих турбот на свіжому повітрі.

Яким Ви бачите дозвілля вже у власному будинку?

Ми часто влаштовуємо пікніки, я люблю подати обід в лісі біля будинку або просто випити там чай в родинному колі. На вихідних люблю полежати в гамаку в тиші і послухати птахів, їх тут багато. Робота біля будинку - це інший вид відпочинку: підстригти траву, помити машину, облаштувати клумбу.

Чи маєте Ви домашніх улюбленців? Як їм життя за містом?

Так, тварини є і тут їм дуже подобається.

До речі, як облаштуєте територію біля будинку?

Планів багато. Обов’язково залишимо ліс – там цієї осені збирали багато грибів, і, навіть батьки, які звикли до середньостатистичної дачної рослинності, погодились що в лісі на ділянці є багато плюсів. Хочемо облаштувати невеликий газон – для нього є галявина, на якій приємно грати. Посадити квіти і пару фруктових дерев. Мені дуже подобається велика береза на ділянці – під нею буде просто тінь.

Як до такої ідеї - переїзду у свій будинок - поставилися всі члени родини?

Спочатку хвилювались, що буде важко. Тепер із задоволенням приїжджають в гості – допомагати і на відпочинок.

Часто їздите до Києва? Як Вам така відстань?

До Києва їжджу щоденно, з понеділка по п’ятницю, на роботу. Більш того, робота на іншому кінці міста, тому в одну сторону виходить майже 65 км. До відстані вже звикла і знайшла в цьому свої переваги – проводжу час в машині, слухаючи аудіокниги, оскільки раніше важче було виділити час на читання; слухаю більше якісної музики, а іноді просто потрібен час, щоб подумати наодинці.

Останнім часом спостерігається така тенденція, що родини, особливо з дітьми, обирають більш екологічний спосіб життя, багато хто переїжджає із мегаполіса у його передмістя. Як Ви вважаєте, чому?

Я думаю, у кожного свої аргументи. Це може бути і цінова доступність, і наближеність до більш натуральних продуктів, і свіже повітря, і, можливо, навіть шанс елементарно знайти місце в дитячому садочку для дитини, що в Києві є проблемою. І, хоча, все ще лишаються стереотипи, що місто пропонує більше можливостей для розвитку дитини, багато психологів починають бити на сполох, що такий насильницький урбаністичний розвиток позбавляє дітей самостійності. І немало талановитих і здібних людей продовжують з’являтись саме в глибокій провінції.

Наостанок, опишіть свій ідеальний будинок.

Ідеальний будинок для мене - це той, який я придумала сама, від фундаменту подбала про кожну деталь, облаштувала все так, як хотіла особисто я. Біля такого будинку я можу почути птахів вдень і побачити зіркове небо вночі.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.