Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Обираємо ділянку для будівництва будинку за канадською технологією: на що звернути увагу

Прийняли рішення замовити будівництво будинку з СІП? Значить, ви вже напевно перейнялися пошуком підходящої земельної ділянки для своїх майбутніх володінь. Ця публікація підкаже вам, на що слід звернути увагу при виборі ділянки для будівництва будинку за канадською технологією.

Заздалегідь обмовимося, що будь-яку земельну ділянку, якими б параметрами він не володів, повинен бути, якщо так можна висловитися, юридично безпроблемним. Він зобов'язаний мати чітко певне правове становище, яке не створить жодних складнощів при його оформленні в вашу власність. Якщо правовий статус вподобаного вам земельного наділу не «обтяжений» небажаними нюансами, можна приступати до ретельного розгляду його інших, не менш важливих, аспектів.

Розмір і форма

Розмір ділянки, на якому ви збираєтеся замовити будівництво будинку, має значення. І він тісно пов'язаний з передбачуваними розмірами будови. Верхніх меж для величини приватних угідь, природно, бути не може, а ось мінімальні показники існують. Ідеальний варіант - співвідношення площ будинку і земельної ділянки під його будівництво 1:10. Якщо ви не зацікавлені у великій прибудинкової території, не плануєте будівництво гаража та інших господарських будівель, цілком можна обійтися і більш скромними розмірами. Обслуговувати невелику ділянку простіше і дешевше, але і розширюватися (робити прибудови, розбивати сад і т.д.) на ньому буде нікуди.

Потрібно враховувати і форму земельної ділянки. Довгасті ділянки сприяють територіальному зближенню з сусідами, зате їх легше ділити на різні зони. Земельні наділи квадратної форми дозволяють відокремитися, при центральному розташуванні будинку. Бажано, щоб будівля не підходило впритул до кордону ділянки, а був «запас» землі хоча б 2-3 м.

Місцезнаходження

Вибираючи ділянку для будівництва будинку за канадською технологією, визначитеся, в якому ступені віддаленості від міста ви хотіли б проживати. Відносна близькість до житлових масивів дозволить щодня економити час на дорогу до роботи або навчання, ви зможете насолоджуватися комфортом заміського життя, не втрачаючи при цьому тісному зв'язку з благами цивілізації. Однак не зайвим буде довідатися щодо планів містобудування на найближчі 10-15 років, щоб не опинитися в подальшому найближчим сусідом який-небудь багатоповерхової новобудови. Розташування будинку на значній відстані від міста порадує вас єдністю з природою, а заодно і познайомить з усіма її особливостями у вигляді диких звірів, гризунів та інших шкідників, а також відсутність необхідних комунікацій.

Перш ніж замовити будівництво будинку на обраному ділянці, зверніть увагу на його положення відносно сторін світу. Південь і південний схід відрізняються великою кількістю сонячних променів, більш раннім приходом весни і пізнім настанням осінніх холодів. Північним частинам, навпаки, характерним є ранній промерзання грунту в холодну пору року і його пізніше відтавання навесні. Це може стати значущим чинником для тих, хто планує обзавестися на своїй присадибній ділянці садом-городом.

Не менш важливо врахувати екологію району, в якому ви збираєтеся побудувати будинок за канадською технологією. Ознайомтеся з розою вітрів обраної місцевості, особливо, якщо неподалік розташовується якесь промислове виробництво.

Ну і, звичайно ж, варто поцікавитися, хто буде вашими майбутніми сусідами. Іноді навіть найвищі паркани і надійні огородження не здатні забезпечити почуття спокою і безпеки, якщо поруч з вами проживають неприємні вам люди.

Ландшафт

Найпростіше будувати будинок на рівній поверхні. Пагорби і западини можуть стати хорошим антуражем для реалізації сміливих задумів ландшафтного дизайну, тільки ось процес зведення будинку на схилі може виявитися надто дорогим. Ділянка, розташована в низині, швидше за все, буде піддаватися сезонному підтоплення.

Необхідно знати, який грунт залягає на ділянці, наскільки близькі до його поверхні підземні води. Це буде впливати не тільки на можливість вирощування на присадибній ділянці певних рослинних культур, а й на складність проведення на ньому будівельних робіт.

Комунікації

Дуже відповідальний момент. Неможливо замовити будівництво будинку на тій чи іншій ділянці, не впізнавши детально про наявність на його території необхідних для комфортної заміського життя комунікацій. Або ж про можливість їх облаштувати самостійно. Пробурити свердловину (до речі, непогано заздалегідь з'ясувати, якої якості вода добувається в обраній місцевості) і спорудити індивідуальний септик - не проблема, складніше йдуть справи з відсутнім або недостатнім електропостачанням. Необхідно передбачити, до якого виду енергоносіїв ви будете мати доступ.

Інфраструктура

Ще один фактор, на який обов'язково потрібно звернути увагу при виборі ділянки для будівництва будинку за канадською технологією - інфраструктура розглянутого району та перспективи її подальшого розвитку. Адже без магазинів, поліклінік, шкіл, дитячих садів, поштових відділень в повсякденному житті не обійтися.

Актуальним питанням для ділянок, що знаходяться на великій відстані від межі міста, є дороги і їх стан. Наявність хорошого дорожнього покриття полегшить і здешевить процес будівництва житла, а згодом і саме проживання за містом.

Як показує практика, вибір місця для ІЖС, відповідного за всіма параметрами, справа непроста. Не поспішайте купувати земельну ділянку, на якому плануєте замовити будівництво будинку, поки не вивчите всі його нюанси і особливості. Адже ваша мета - отримувати задоволення від заміського життя. Бажаємо успіху!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.