Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Будинок на схилі. Що робити, якщо ділянка горбиста

Серед тих, хто хоче купити дачу в Київській області, рідко зустрічаються любителі горбистих ділянок. В основному, попитом користуються рівніші ділянки. При цьому, як показує практика, така дискримінація абсолютно невиправдана.

Для городів і грядок дійсно потрібні рівні земельні наділи, але якщо простір навколо будинку покликане виконувати чисто естетичні функції - служити місцем відпочинку і радувати око, тоді горбистий ділянку дарує незрівнянно більше можливостей для ландшафтного дизайну.

Чим гарний горбистий ділянку? Нерівний рельєф візуально розширює територію. Крім того, на такому зонувати простір можна грати зі світлом і тінню: розбивати квітники в освітлених місцях і влаштовувати альтанки в тіні пагорбів. Також є кілька дизайнерських прийомів, що перетворюють схили біля будинку в рай для естета.

Альпінарій

До горбистої ділянки так і проситься шматочок істинно гірського пейзажу. Альпійську гірку цілком можна створити своїми силами. Щоб альпінарій вдало вписався в загальну картину, для нього краще вибрати найпочесніше місце - біля альтанки, у штучного водоймища, біля входу в будинок, тобто там, де він буде відразу кидатися в очі.

Для альпійської гірки використовують камені діаметром від 20 до 80 см. Внизу розміщують найбільші валуни, вгорі - більш дрібні. Як при укладанні камей, так і при подальшій висадці рослин варто максимально уникати симетрії. Ще одна помилка новачків - використання декількох кам'янистих порід, що відрізняються за своїми властивостями. Для формування гірки краще вибрати якийсь один матеріал. Це може бути піщаник, добре піддається обробці і котрий сприяє зростанню альпійських рослин. Ще один варіант - вапняк, проте гірка з нього буде поступово руйнуватися під впливом вітру і опадів. Найміцнішим вважається альпінарій з граніту. Цей матеріал різноманітний за структурою, а колір може коливатися від сірого до яскраво-червоного.

Залежно від освітленості гірки серед каменів можна висадити або світлолюбні лаванду, горицвіт і едельвейс, або тіньовитривалі альпійські фіалки, барвінок і дзвіночки. Щоб альпінарій красиво виглядав і в холодну пору року, варто пожвавити його низькорослими ялівцями або гірською сосною.

Струмок

Цей варіант найскладніший, але про нього варто подумати, тим більше що на ділянках з горбистим рельєфом струмок виглядає як ніколи природно. Якщо дозволяє кут нахилу, струмок може протікати не тільки по звивистий кам'яному ложу - на його шляху можуть зустрічатися перешкоди у вигляді великих валунів, перепади висоти, пороги і водоспади. Традиційно закінчується струмок невеликою водоймою, звідки за допомогою насоса вода знову повертається у вихідну верхню точку.

Для створення струмка знадобляться плівка з ПВХ або бутилкаучука. З її допомогою формується русло. Для додаткового захисту від пошкоджень під плівку і під великі брили можна підстелити шар геотекстилю. Для декорування використовуються пісок і камені різного розміру: гравій, галька, озерні і річкові валуни. Останній штрих - посадка прибережних рослин. Це можуть бути різні види осоки, вербейник, болотна калужница і Дюшенна.

Терасування

Якщо ви хочете купити дачу в Київській області, але на обраній ділянці помітні занадто різкі перепади висот, це зовсім не привід відмовлятися від придбання. Запобігти зсувам можна за допомогою підпірних стінок, створивши на ділянці тераси. Краї одержані ярусів краще робити не прямими, а зігнутими: так вони виглядають більш природно, а значить і більш привабливо.

Підпірні стінки можуть бути як з міцних матеріалів - бетону, натурального каменю, так і легкими - дерев'яними або цегляними. Все залежить від загального стилю будинку і ділянки.

Крім стримує функції стінки можуть використовуватися і як декоративний елемент. Наприклад, такі опори добре задіяти в вертикальному озелененні. У верхній частині стінки можна розмістити контейнерні рослини. Додадуть естетики з'єднують конструкції: сходи або декоративні містки між терасами.

Газон і доріжки

Найпростіше рішення для горбистого ділянки - це акуратний доглянутий газон. У разі, якщо нерівності рельєфу істотні і різні частини ділянки висвітлюються нерівномірно, краще висівати спеціальну газонну суміш з світлолюбних і тіньовитривалих трав. Якщо ви хочете купити дачу в Київській області на горбистому ділянці, для садових робіт вам знадобиться потужна самохідна газонокосарка, бажано з переднім приводом.

На ділянці з газоном основним об'єктом уваги стануть стежки. Саме тут можна самовиразитися і дати волю фантазії. Доріжки можуть бути ґрунтові і трав'яні, вкриті щебенем або гравієм, викладені з цегли або природного каменю, з бетонних плит і монолітні бетонні. Красиво виглядають стежки, гармонують із загальним стилем будинку: до особняка в строгому стилі - ідеально рівні підхідні шляхи, до котеджів в стилі прованс - потопають у зелені стежки.

Таким чином, є безліч способів скористатися нерівним рельєфом для створення цікавих ландшафтних композицій. Тому якщо ви хочете придбати дачу в Київській області, то не варто з ходу відмітати нестандартні земельні наділи. Горбистий ділянку дарує невичерпні можливості для творчості, він привертає природною красою, а наше завдання - допомогти йому в повній мірі розкрити цю красу.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.