Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Організація побуту котеджного містечка: які питання вигідно вирішувати спільно?

Отже, ви зробили вибір на користь будівництва канадського будинку в мальовничому місці в котеджному містечку під Києвом. Крім радощів тихого і затишного життя вдалині від міського шуму, пилу і суєти, вас чекає ряд непростих побутових завдань.

Проживаючи в міській квартирі, ви навряд чи замислювалися про те, хто і як організовує вивезення сміття, озеленення території, ремонт доріг та прибирання снігу. Все це - зона відповідальності міських комунальних служб, а головним завданням городян є своєчасна оплата квитанцій. Для тих же, хто зважився на будівництво канадського будинку за містом, організація комфортних умов проживання стає питанням, що вимагає постійного особистої участі.

Вас напевно цікавить питання: як отримати всі переваги проживання в сільській місцевості, не відмовляючись від звичного міському жителю рівня комфорту і витративши на це мінімум коштів?

Завдання непросте, але здійсненне.

Складові комфортної заміського життя

Нижче - перелік обов'язкових робіт, без яких неможливе нормальне комфортне функціонування котеджного містечка під Києвом:

  1. Цілодобове обслуговування і ремонт інженерних комунікацій. Підключення до електромереж і підведення води - відповідальність забудовника. Мешканцям необхідно забезпечити підтримку комунікацій в робочому стані, профілактичний ремонт і можливість термінового виклику сантехніків, електриків та інших фахівців.
  2. Прибирання загальної території котеджного селища і вивезення сміття (будівельного і побутового), в зимовий час - прибирання снігу.
  3. Ремонт доріг.
  4. Благоустрій території: розбивка парків і клумб, засівши газонів, висадка дерев, облаштування спортивних та дитячих майданчиків, організація місць для відпочинку.
  5. Безпека: контроль доступу на територію селища, цілодобова охорона і спостереження.

Очевидно, що для організації виконання перерахованих робіт мешканцям селища доцільно об'єднати свої зусилля. Як це зробити?

Два шляхи до оптимальної організації побуту: переваги і недоліки

Шлях перший - керуюча компанія

Багато забудовників вже «на старті» будівництва канадського будинку пропонують клієнтам укласти договір на надання комплексу послуг з обслуговування та утримання території міста. Єдиним підрядником в цьому випадку виступає Керуюча Компанія (КК). КК може або містити повний штат технічних працівників, або виступати посередником між мешканцями та фірмами-підрядниками. На перший погляд таке рішення здається оптимальним, т.я.:

  • вартість колективного обслуговування нижче, ніж індивідуальний сервіс;
  • КК привертає компетентних фахівців;
  • мешканці не витрачають особистий час на побутові питання.

Разом з тим, практика показала і зворотний бік роботи з КК. Останнім часом суди все частіше розглядають позови власників котеджів до керуючих організаціям. Головні претензії: непрозоре формування тарифів, необгрунтоване їх підвищення, а також низька якість надання послуг. Тому набагато більшу довіру викликають забудовники, які не нав'язують послуги своєї КК, а дають можливість власникам самостійно вирішити питання об'єднання їх зусиль з метою забезпечення функціонування всього комплексу.

Шлях другий. Об'єднання власників

Альтернативою КК може стати Об'єднання власників житла. Цей спосіб передбачає активну участь усіх мешканців селища в процесі управління. Зазвичай на загальних зборах власники ділянок вибирають голови, головне завдання якого - вирішення всіх питань по організації побуту селища. Голова наймає фахівців для виконання робіт, організовує і контролює розрахунки з підрядниками, регулярно надаючи звіт мешканцям за витрачені кошти.

Однозначні плюси такої форми співпраці мешканців:

  • можливість самостійно вибирати підрядників, відсутність посередників;
  • прозорість взаєморозрахунків;
  • в процесі вирішення побутових питань власники житла стають єдиною спільнотою, відчувають колективну відповідальність, вносять особистий внесок у розвиток міста.

Існують і підводні камені, про які варто пам'ятати. У котеджному містечку завжди знайдуться люди, які вважатимуть за краще самоусунутися від участі в управлінні, пожинаючи плоди колективної праці. Залучити всіх без винятку до процесу управління - завдання активної і вмотивованої ініціативної групи мешканців. Це, безсумнівно, вимагає значних витрат часу і зусиль. Другий нюанс: для оцінки якості сервісу, що надається підрядниками, необхідно час від часу залучати компетентних сторонніх експертів.

В цілому, некомерційне співпрацю мешканців - зручна, ефективна та економічно вигідна форма організації життя в котеджному селищі (містечку) під Києвом.

І наостанок порада: заведіть корисні знайомства з сусідами по котеджного містечка на самих ранніх етапах будівництва канадського будинку, заклавши міцну основу для майбутньої співпраці, а можливо, і приятельських стосунків.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.