Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Котеджне містечко під Києвом для сім'ї з дітьми. Ч.2. Медичне обслуговування

Раніше ми вже говорили про те, як організувати навчання Вашої дитини, якщо ви живете в приватному котеджі під Києвом. Не менш важливим є питання медичного обслуговування Вашої родини, і, особливо, маленьких дітей, що живуть за містом.

Однією з популярних страшилок, які розповідають міські жителі тим, хто вирішив переїхати в заміський котедж під Києвом, є розповідь про те, що ні швидкої, ні швидкої, ні хоч якогось медичного обслуговування в котеджному містечку (читай - в селі) не дочекаєшся . Чи так це?

Постараємося розібратися, як організована медична допомога взагалі, і швидка медична допомога зокрема, в передмісті.

На сьогоднішній день, медична допомога в сільських районах, як правило, виявляється в фельдшерсько-акушерських пунктах (якщо кількість жителів населеного пункту більше 300, але не перевищує 1200 жителів) або в амбулаторіях (при кількості жителів - понад 1200 осіб). У зовсім маленьких селах фельдшерсько-акушерські пункти скасовуються, і їх, як правило, обслуговують амбулаторія сусіднього крупнішого населеного пункту. Вибираючи де побудувати котедж під Києвом, врахуйте цей факт, щоб наявність або відсутність того чи іншого медичного закладу не стало для Вас неприємною несподіванкою.

Фельдшерсько-акушерський пункт (ФАП) - первинний долікарський медичний заклад, що надає медико-санітарну допомогу сільському населенню (і, відповідно, жителям котеджних містечок, розташованих в або біля сіл). У ФАПах, як правило, працює 2 фахівця - фельдшер і акушер. Ці пункти призначені для надання долікарської допомоги, забезпечення виконання призначень лікаря (уколи, процедури і т.д.), патронажу вагітних і дітей, систематичного спостереження за здоров'ям інвалідів і т.д. - тобто надають первинну медичну допомогу без залучення вузьких фахівців. У більшості малих сіл функціонують саме такі медичні установи.

Амбулаторія - лікувально-профілактичний заклад, що надає медичну допомогу на дому і хворим, які приходять. На відміну від ФАПу, в амбулаторії приймають і інші фахівці (як правило, це терапевт, хірург, педіатр, стоматолог), але їх кількість обмежена. Якщо хворі потребують більш спеціалізованої допомоги, то їх направляють з амбулаторії до відповідних медичних закладів. Амбулаторії, як було сказано вище, відкриваються в більших населених пунктах

В принципі, вище описані установи цілком здатні задовольнити невибагливої попит жителя котеджу під Києвом, в разі необхідності надання йому першої медичної допомоги і при відсутності скоровспомощних станів.

Крім того, в котеджних містечках під Києвом також широко поширена практика використання послуг особистого (сімейного) лікаря. Перед тим як купити котедж під Києвом, не зайвим буде поцікавитися у майбутніх сусідів, чи не живе по сусідству лікар, який обслуговує клієнтів на дому. Або заздалегідь знайти контакти хорошого лікаря, який має приватну практику і виїжджає до пацієнтів за місто.

Якщо ж ви, набуваючи заміський котедж, не згодні відмовлятися від звичного рівня медичного обслуговування, питання можна вирішити шляхом приватного медичного страхування. На сьогоднішній день, більшість приватних клінік, які практикують обслуговування пацієнтів на дому, виїжджають в передмістя, зокрема - в 30-ти кілометрову зону. Деякі нададуть вам медичну допомогу і в більш віддалених населених пунктах, але, швидше за все, включать в рахунок додаткові витрати на бензин. Укладаючи договір медичного страхування, обов'язково перевірте, чи працює Ваша страхова компанія з приватними медичними клініками, які практикують домашнє обслуговування клієнтів, які проживають за містом, і чи приїдуть вони саме в той котеджне містечко, де ви побудували свій будинок.

Окрема розмова про швидкої допомоги. У світлі реформування системи медичного обслуговування, всі структури швидкої та екстреної допомоги, які раніше були підрозділами лікарень, перепідпорядкував Єдиному Центру екстремальної медицини і медичних катастроф. Абсолютно всі виклики швидкої допомоги надходять в єдиний диспетчерський центр, звідки вже передаються на найближчий до хворого пункт базування швидкої допомоги. Єдиний центр працює за принципом екстериторіальності і значення має не те, якого районного підпорядкування обраний вами котеджне містечко під Києвом, а те, яка карета швидкої допомоги знаходиться ближче. Таким чином, швидка допомога в будь-якому випадку приїде до Вас, навіть якщо Ви живете не в місті. Єдиним нюансом є те, що районна швидка допомога, в разі потреби госпіталізації, найімовірніше, пощастить пацієнта з його котеджу під Києвом в районну ж лікарню. Хоча практика показує, що практично завжди можна домовитися з бригадою про те, в якому напрямку рухатися (якщо, звичайно, дозволяє час). Також варто відзначити, що оператори Єдиного центру в обов'язковому порядку мають медичну освіту, і вони можуть підказати, що робити до приїзду швидкої допомоги або ж допомогти Вам впоратися з ситуацією без виклику лікаря (якщо це можливо).

Повертаючись до питання медичного страхування і обслуговування жителів котеджних містечок, розташованих під Києвом, в приватних медичних центрах, потрібно пам'ятати, що деякі приватні Мед.центр (варто дізнатися заздалегідь - які) також мають свої служби швидкої допомоги, і їх клієнти можуть розраховувати на те , що в їх котедж під Києвом приїдуть лікарі зі звичної для них клініки.

Таким чином, ми бачимо, що питання медичного обслуговування сім'ї, що вибрала місцем свого постійного проживання заміський котедж біля Києва, є цілком вирішуваним, особливо в разі невеликої віддаленості котеджного містечка від мегаполісу. Безумовно, краще не хворіти взагалі, але, про всяк випадок, завжди потрібно бути готовими до непередбачених обставин.

Про медичну інфраструктуру всіх котеджних містечок, які будує компанія Євродім, можна прочитати на нашому сайті в розділах з їх описами.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.