Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Заміська нерухомість в Київській області: які податки платимо в 2014 році

2014 рік принесе з собою податок на нерухомість. Щоб не "нарватися" на штраф від фіскальних органів, розглянемо, скільки, коли і кому потрібно заплатити, якщо у Вас у власності є заміська нерухомість в Київській області.

Хто повинен платити податок?

 • Всi, чий будинок або квартира приносить дохід: використовується для бізнесу, здається в оренду.
 • Власники більше 250 квадратних метрів в будинках.
 • Власники більше 120 кв. м в квартирах.

Якщо ж в активах є і квартири, і вдома, то податок нарахують тим, на кого припадає понад 370 кв.м житлової площі. У розрахунок приймається тільки житлова площа - кухні, ванні кімнати, душові, санвузли, комори, коридори не враховуються.

Яка заміська нерухомість в Київській області не обкладається податком?

 • Дачний або садовий будинок, якщо він у платника податку лише один.
 • Нерухомість в зоні відчуження.
 • Нерухомість, записана на дітей-сиріт та дітей-інвалідів з неповних сімей.
 • Будинки, що належать малозабезпеченим і багатодітним сім'ям, прийомним сім'ям, якщо у них не більше одного такого будинку на сім'ю.

Який податок встановлений для Київської області?

Розмір податку на нерухомість визначають сільські та селищні ради, тому навіть в межах Київської області він може відрізнятися. У Податковому кодексі прописаний тільки максимально можливий розмір податку - 1% мінімальної зарплати за кожен «зайвий» квадратний метр. До слова, саме максимальну ставку доведеться платити, якщо ваш будинок офіційно перебуває в межах міста Києва.

Чи можна розрахувати податок самостійно?

Точна сума податку буде зазначена в повідомленні від податкової інспекції. Можна розрахувати суму і самому, коли стане відомий розмір мінімальної зарплати на 2014 рік. Щоб приблизно оцінити величину податку, візьмемо мінімальну зарплату за станом на 31 грудня 2013 року - 1218 грн.

Нагадаємо, що з власників будинків податок береться, тільки якщо на одного платника податків припадає понад 250 кв.м. Маючи у власності 250-500 квадратів, потрібно орієнтуватися на ставку 12,18 грн за метр. Якщо за людиною є понад 500 кв.м, податок підвищиться до 32,89 грн за метр.

Тепер розглянемо варіант, що ваша заміська нерухомість в Київській області представлена і квартирами, і будинками. Якщо на вас доводиться від 370 до 740 кв.м житлової площі, за кожен метр доведеться заплатити 12,18 грн. Якщо більше 740 кв.м - 32,89 грн / метр.

Коли потрібно буде заплатити податок?

«Листи щастя» будуть розіслані власникам нерухомості до 1 липня наступного року. Заплатити потрібно протягом 60 днів, забудькуватих чекає пеня. Перший місяць вона буде становити 10% від нарахованої суми, а в подальшому - 20% від боргу.

Які ще податки чекають власників нерухомості?

Якщо у вас є заміська нерухомість в Київській області, не варто забувати про земельний податок. Купуючи будинок, ви купуєте і землю під ним, а, значить, щорічно будете отримувати поштою податкове повідомлення із зазначенням суми до оплати. Перерахувати гроші, як і у випадку з податком на нерухомість, необхідно в 60-денний термін.

Від чого залежить земельний податок?

Ставка податку за земельну ділянку становить 1% від її грошової оцінки. Якщо така оцінка не проводилась, то ця ставка залежить від числа жителів в місті / селищі / селі Київської області. З квадратного метра землі мінімально може стягуватися 28 копійок - таку суму платять в селах, де менше 3 тис. Жителів. У самому населеному місті Київської області - Білій Церкві - податок складе 1,97 грн за квадратний метр.

Кому можна не платити земельний податок?

 • інвалідам першої та другої групи;
 • чорнобильцям;
 • ветеранам війни;
 • пенсіонерам;
 • особам, які виховують трьох і більше дітей.

Якщо у вас є заміська нерухомість в Київській області, радимо, не чекаючи нового року, звернутися в вашу регіональну податкову інспекцію. Так ви зможете бути впевнені, що вам не нарахують зайві податки і врахують всі пільги, на які ви маєте право.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.