Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Як захистити від гризунів Ваш котедж під Києвом?

З настанням холодів жителі заміських будинків можуть зіткнутися з неприємним явищем: в пошуках тепла і їжі ближче до людського житла підтягуються щури і миші. Щоб зробити ваш котедж під Києвом неприступним для цих непрошених гостей, потрібно виконати кілька простих вимог: правильно організувати житловий простір, підтримувати чистоту навколо будівлі, максимально використовувати захисні конструкції.

Як гризуни потрапляють в будинок

Найчастіше лазівкою для щурів і мишей стають тріщини в стінах або в фундаменті, технічні отвори для труб і кабелів. Також гризуни можуть проникнути через вентиляційні отвори, щілини під дверима, зливні решітки. Щурам досить Двосантиметровий щілини, мишам потрібно і того менше.

Розселяються гризуни по-різному. Миші в основному прагнуть до теплих, темним закутках, не більше ніж в парі метрів від джерела їжі. Ідеальним місцем стане комора, де зберігаються продукти. Щури можуть викопати нору під будинком, але частіше вважають за краще облаштовуватися ближче до тепла: в порожнинах стін, на горищах. Для облаштування гнізда щури і миші можуть використовувати дерево, папір, мішковину, гумову оплетку електропроводів, деякі види м'яку ізоляцію.

Вчимося тримати оборону

Боротьба з гризунами повинна починатися ще на етапі вибору матеріалів для будівництва. Так, наприклад, в будинках з СИП-панелей створені відразу кілька бар'єрів для шкідників. По-перше, зовнішня поверхня сендвіч-панелі з плити OSB дуже тверда, і гризти її миші не люблять. Другий захистом є спеціальні просочення, що відлякують гризунів. Додатково стіни можна покрити фасадною штукатуркою по сталевій сітці або облицювальною цеглою. Для зміцнення стін використовують також обробку натуральним або штучним каменем.

Найпривабливішими для гризунів є будинки старого типу з дерев'яними підлогами і без хорошого фундаменту. Тому ваш котедж під Кіевомобязательно повинен мати міцну основу. Місця, де труби і кабелі проходять крізь стіни, необхідно ретельно зацементувати, а в ідеалі - ще й поставити металевий короб. Переконайтеся, що вікна і двері щільно закриваються. Вікна, які залишаються відкритими на ніч, рекомендується захистити металевою сіткою. Те ж саме стосується вентиляційних отворів - їх необхідно закрити гратами з діаметром вічок не більше 6 мм. Якщо двері або вікна з дерева - зміцните краю бляхою.

У будинку і у дворі не повинно бути об'єктів, що привертають гризунів. Для сміття слід завести металеві контейнери з щільно прилеглими кришками. З годівниці для домашніх тварин необхідно своєчасно видаляти залишки їжі. Є правило і для рослин у дворі: чи не саджайте квіти і чагарники впритул до будинку - залишайте «санітарну зону» в 15-20 см. Влітку і восени регулярно позбавляйтеся від сухого травостою на ділянці. Якщо у дворі є фруктові дерева - прибирайте впали плоди.

Розміщуючи в будинку техніку і меблі, або присуньте їх впритул в стіні, або залиште такий зазор, щоб можна було легко проводити прибирання. Якщо у вас в будинку є спеціальні приміщення для зберігання продуктів, розміщуйте їжу в скляних або металевих контейнерах.

Коли гризуни вже оселилися

Якщо в котеджі під Києвом вже з'явилися сліди проживання гризунів, то існують два перевірених способи боротьби: пастки і родентициди. Який би метод ви не вибрали, необхідно дотримуватися техніки безпеки. Механічні пастки слід розміщувати в місцях, недоступних для дітей і домашніх тварин. Що стосується родентицидів, то найефективніші - варфарин і хлорофацінон - необхідно застосовувати протягом 6-10 днів. Це препарати кумулятивного дії, без смаку і неприємного запаху, а тому не розпізнаються гризунами, як отрута. Обов'язково уточніть, як правильно позбутися від залишився отрути.

У Київській області діють фірми, які спеціалізуються на знищенні гризунів. Однак найчастіше вони працюють з великими замовленнями, тому, захищаючи котедж під Києвом, проводите дератизацію, об'єднавшись із сусідами.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.