Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Що робити, щоб взимку в будинку не промерзали труби?

Заощадити на утепленні труб можна тільки в разі, якщо Ви розглядаєте сезонний формат проживання і не плануєте експлуатувати заміський котедж взимку. У цьому випадку досить «літнього» водопроводу і дотримання правил його консервації на період низьких температур. «Зимове» ж водопостачання вимагає проведення ряду заходів, які допоможуть запобігти промерзанню труб навіть в разі, якщо канадський будинок залишиться зимувати в гордій самотності з тих чи інших причин і трубопроводом довгий час ніхто не буде користуватися.

Які труби підійдуть?

Отже, виберемо спочатку труби, які оптимально підійдуть для всесезонного водопроводу. Сьогодні на ринку будматеріалів представлено кілька різновидів водопровідних труб:

  • Сталеві (оцинковані з чорної сталі)

  • Мідні

  • Пластикові (поліетилен, поліпропілен, металопластик, полівінілхлорид)

Для зимового водопроводу оптимальним варіантом в співвідношенні ціна-якість будуть труби з поліпропілену, які можна використовувати не тільки для холодного водопостачання, а й гарячого, а також опалення (оскільки цей матеріал витримує температуру до 90°С). Поліпропіленові труби характеризуються високою морозостійкістю, довговічністю, герметичністю з'єднань, простотою монтажу і невисокою вартістю.

Сталевим і металопластиковим трубам притаманні досить низькі морозостійкі показники, оскільки вони замерзають, а мідні труби, хоч і не бояться морозів, надійні і міцні, але відносяться до дорогого цінового сегменту. Хоча якщо ви вирішили замовити будівництво будинку під ключ по самому вищому розряду, то мідний трубопровід - це дуже рентабельно, оскільки вклавши в нього кошти один раз, про його існування можна забути, і навіть «дітям не розповідати», оскільки ймовірність пошкодження такої водопровідної системи мізерно мала.

Що потрібно зробити, щоб труби водопостачання не промерзали?

Існує кілька варіантів вирішення даної проблеми:

1) Зробити розведення водопроводу нижче рівня промерзання грунту. У разі, якщо у вашому регіоні рівень промерзання грунту не перевищує півтора метра, можна скористатися цим способом. Глибина промерзання залежить від географічної зони в цілому і типу грунту, зокрема. Прокладаючи трубопровід нижче за рівень промерзання, потрібно не забути про «критичні» ділянках трубопроводу (від виходу труби з землі до закладу в будинок). Ці відрізки потрібно обов'язково утеплити теплоізоляційними матеріалами або обладнати саморегулюючим кабелем.

2) Зробити розведення водопроводу вище рівня промерзання грунту, але з утепленням. Якщо рівень промерзання грунту нижче 1,5 метра доведеться скористатися другим варіантом, який передбачає витрати на утеплювач і обігрівальний кабель. Цей варіант більш трудомісткий, оскільки доведеться зробити якийсь трубний «сендвіч» з самої труби, кабелю, що гріє, шару трубного утеплювача і кожуха з каналізаційної труби. Останній шар необхідний, щоб запобігти пошкодженню утеплювача і його здавлювання земельними шарами.

3) Якісно утеплити ділянку трубопроводу на вході в будинок. Це ще один можливий варіант вирішення проблеми для тих, хто не хоче мати справу з гріючими кабелями. Що мається на увазі під «якісним» утепленням? Це потрійний шар теплоізоляційного матеріалу (наприклад, можна взяти енергофлекс, який представляє собою спінений поліетилен в формі труби або в рулонному форматі) на вводі в будинок (близько 30 мм) і «серйозне» утеплення, наприклад екструзівний пінополістиролом, на ділянці, де труба виходить з землі.

Як бачите, всесезонне водопостачання заміського коттеджа потребує певної уваги. Але, приділивши даному питанню час ще на етапі будівництва і вибравши надійного підрядника і якісний матеріал, про проблему промерзання труб можна забути надовго і більше до неї не повертатися. Сьогодні для цього є всі умови!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.