Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Підготовка заміського будинку до зими

Головна справа кожної осені - це підготовка заміського будинку до зими. Кліматична тривалість зими в Київському регіоні коливається в межах 90-120 днів, так що часу вистачить і на сніг, і на люті морози, і на відлиги.

Підготовка будинку до зимівлі - процедура, в принципі, клопітна, але якщо точно знати, що потрібно робити, то впоратися з обсягом робіт можна дуже оперативно і з мінімальними тимчасовими втратами. Як то кажуть «Не важко зробити, так важко придумати ...». І в даній публікації ми пропонуємо розібратися у всіх тонкощах цього процесу, щоб не довелося нічого вигадувати.

Стіни

Почати слід з ретельного візуального огляду поверхні зовнішніх стін і швів. Не повинно бути ніяких тріщин і відколів. Якщо вони є - то доведеться їх заштукатурити. Адже напевно Ви вирішили купити будинок під Києвом не на пару років, а на довгі роки, тому не нехтуйте поточними ремонтами. Під час сезонних осінніх дощів поспостерігайте за внутрішнім та зовнішнім оздобленням, які не сиреет вона. Якщо обробка мокне - то варто задуматися про енергозберігаючому фасаді і утепленні будинку.

Покрівля

Дах потрібно пильно розглянути на предмет протікання (якщо вони є - то потрібен ремонт покрівельного покриття), перевірити, чи добре закріплені листи і укріплені чи водостічні труби, коліна і воронки (якщо є організований водостік). Також настійно рекомендується очистити покрівлю та жолоби водостічних труб від листя, сміття і бруду. У зв'язку з тим, що зими в Київській області бувають вельми снігові, має сенс задуматися про систему обігріву водостоків і даху в цілому і снігозатримувачі / снегостопах, зокрема .. Якщо в будинку є камін, то не забудьте зайнятися інспекцією димоходу - перевірити його на предмет цілісності, наявність тяги (досить піднести запалений сірник). Крім того, майте на увазі, що Ваш будинок може сподобатися не тільки Вам - за три літніх місяців якась пташка-синичка цілком здатна обжити Вашу димову трубу або вентиляційний канал, влаштувавши в ній справжній завал з гілок, сухостою та іншого сміття.

Вікна та двері

Дуже важливо перевірити вікна і двері на предмет відсутності щілин і перекосів. Також потрібно не забути перемкнути віконну гарнітуру на зимовий режим. Щоб перевірити герметичність вікна, вставте між стулкою і рамою звичайний аркуш паперу і закрийте вікно. Якщо лист не виймається або виймається з працею і серйозною ступенем помятости, то вікна готові до зимового режиму експлуатації.

Інженерні комунікації

Якщо Ви плануєте жити в будинку цілий рік (і саме для цієї мети захотіли купити котедж в Київській області), то перед початком опалювального сезону потрібно зайнятися такими справами:

Протестуйте систему опалення, перевірте батареї, трубні з'єднання (якщо в якості енергоносія використовується вода) і працездатність опалювального котла

Перевірте роботу вентиляційних систем (відкрийте кватирку і піднесіть аркуш паперу до вентиляційних грат, при правильній роботі системи вентиляції папір повинна прилипнути).

Займіться профілактикою систем водопостачання - перевірте справність всіх клапанів і засувок, а також займіться інспекцією труб. Якщо труба водогону «закопана» нижче рівня промерзання грунту, то утеплювати її не потрібно. Якщо труби проходять через неопалювані приміщення (типу гаража, сараю) або в зоні промерзання, то їх має сенс утеплити спіненими поліетиленом або мінеральною ватою або прокласти електронагрівальний кабель.

Підготовка прибудинкової території

Злийте воду з усіх шлангів і ємностей, які присутні на ділянці або заховані в неопалюваних тех.помещеніях

Утепліть колодязь, якщо він є. Законсервуйте вуличний технічний водопровід, який використовуєте для поливу. Для цього потрібно демонтувати насосні станції, видути воду з труб. Якщо на території є басейн - викачати з нього всю воду.

Змастіть незамерзаючої мастилом всі замки, петлі воріт і дверей і рухливі компоненти фурнітури, якщо не хочете нервово відігрівати примерзли елементи в самий невідповідний момент

Ретельно приберіть всю територію навколо будинку

Якщо будинок зимує сам

Злийте воду з бачка унітазу, вичерпати воду з чаші і заткніть ганчіркою (щоб запах каналізації не гуляв по дому під час вашої відсутності). Також зніміть шланги і лійки в душі.

Вимкніть всі побутові прилади від енергопостачання і злийте воду з бойлерів, посудомийних і пральних машин (для цього у них є спеціальний зливний отвір).

Не залишайте в будинку сміття, мокрі речі і побутові відходи. Віднесіть з дому всі їстівні запаси, інакше миші і щури поселяться в будинку замість Вас. Не зайвим буде залишити подекуди отруту для гризунів, оскільки від голоду вони можуть і на мило зазіхнути та й меблі не погребують.

Як бачите, підготовка заміського маєтку до зимівлі може зайняти деякий час, але якщо зробити все правильно і в строк, то будинок відповість Вам взаємністю і не завдасть зайвих клопотів, масштаб яких важко переоцінити. Адже не клопоту заради Ви одного разу вирішили купити будинок під Києвом, правда?

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.