Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Нерухомість в Київській області: підводні камені обслуговування будинку

Переселяючись з квартири в заміський будинок, ми позбавляємося від ЖЕКу з його часто нав'язаними послугами та завищеними тарифами. Але є й інша новина: після переїзду доведеться звикати жити за принципом «сам собі ЖЕК» і вчитися самостійно організовувати комплексне обслуговування приватного будинку.

Маючи заміську нерухомість в Київській області, найкраще ще на початку року відзначити в календарі всі обов'язкові операції та передбачити на них кошти в сімейному бюджеті.

На сьогодні в Київській області є безліч компаній, що займаються обслуговуванням будинків, але вони можуть запропонувати тільки обмежений набір послуг, наприклад, тільки перевірку систем або тільки очищення септика. Без пошуку сумлінних підрядників власникові будинку все одно не обійтися.

Отже, що в себе включає обслуговування заміського будинку?

Вивіз сміття
У «сміттєвому питанні» власнику нерухомості в Київській області практично не залишають вибору. Швидше за все, працювати доведеться з компанією, яку визначили місцеві влади. Якщо організація вирішить «оптимізувати» тарифи або переглянути графік вивезення побутових відходів, то змінити виконавця робіт буде складно. Щоб одноразово вивезти великий обсяг будівельного сміття, снігу, опалого листя, можна домовитися з відповідними приватними фірмами. Однак щоб зацікавити компанії в щоденному обслуговуванні, потрібно буде шукати однодумців серед сусідів - підприємства охоче йдуть на співпрацю, тільки якщо мова йде про дійсно великих обсягах сміття.

Відкачування септика
На сьогодні септик - найкращий спосіб позбавлення від стоків в заміському будинку. Очищення станції потрібно проводити не рідше ніж один раз на рік - тільки так ви забезпечите нормальне якість. В іншому випадку наслідки будуть плачевними: засмічення і переповнення каналізації, витік стічних вод на ділянку, а також поширення неприємних запахів.

У Київській області діють кілька десятків компаній, що надають послуги асенізаторської бригади. Ціни залежать від викачується обсягу стоків.

На сьогодні у продажу вже з'явилися багатокамерні септики біологічного типу. З ними можна обійтися без відкачування до 10 років. Однак для нормальної роботи системи необхідно періодично купувати спеціальні біоактиватори. Крім того, доведеться уважно стежити за використовуваної побутовою хімією - агресивні чистячі і миючі засоби знищать бактерії не тільки у ванній і раковині, але і в камері септика.

Догляд за прибудинковою територією
Навіть самий продуманий ландшафтний дизайн зійде нанівець, якщо знехтувати постійним доглядом за ділянкою. Календар робіт повинен включати внесення добрив (березень-квітень), висадку нових рослин (квітень-травень), регулярний полив зелених насаджень, формування крони чагарників, стрижку газону, захист рослин від шкідників і хвороб (літній період), прибирання сухостою (жовтень-листопад ), прибирання снігу і догляд за доріжками (зима).

Крім того, як мінімум, двічі на рік (навесні та восени) варто перевірити стан комірних систем, а при необхідності почистити, змастити, відрегулювати рухливі елементи.

Перевірка та обслуговування інженерних мереж
Щонайменше, раз в два місяці варто перевіряти стан всіх систем в заміському будинку: подачу і фільтрацію води, опалення, кондиціонування. Власникам нерухомості в Київській області пощастило: десятки фірм готові регулярно стежити за роботою комунікацій і прийти на допомогу в разі аварії. Вибираючи серед таких організацій, обов'язково уточніть, чи можливо запросити майстрів в суботу-неділю, наскільки швидко приїдуть фахівці-наладчики, які аварійні виклики входять в абонплату, а які - оплачуються окремо. Зазвичай надається один безкоштовний виклик протягом 30 днів.

Забезпечення безпеки
Щоб ваш будинок дійсно був вашою фортецею, не ігноруйте питання безпеки. У разі, якщо будівля часто пустує, має сенс скористатися послугами охоронної фірми і встановити «тривожну» і пожежну сигналізацію, забезпечити відеоспостереження.

Як і видно ізспіска, нерухомість в Київській області - це не толькопрелесті заміського життя, а й цілий ряд обов'язків. Якщо ви не відчуваєте бажання вирішувати ці проблеми самостійно, можливо, оптимальним вибором для вас стане житло в котеджному містечку. Проживання там має незаперечні переваги.

Захист. Котеджні містечка самі забезпечують себе охороною: на закриту територію не пускають сторонніх, вулиці містечка взяті під відеоспостереження, при необхідності ведеться патрулювання. Таким чином, безпеку в селищі виростає на порядок.
Благоустрій. Котеджного містечка набагато легше знайти підрядників для вивезення сміття, розчищення снігу, прибирання території. З котеджними містечками охоче беруться співпрацювати фахівці з озеленення, ландшафтного дизайну.
Перевірка і ремонт систем. У котеджному містечку передбачається постійне обслуговування інженерних систем будинку. Комунікації перевіряються перед початком холодів і після закінчення зимового періоду. У разі аварії наладчики оперативно виїдуть на місце.
У той же час, перед тим як стати частиною котеджної комуни, вивчіть типовий договір на обслуговування. Вам обов'язково потрібно прояснити, хто офіційно є замовником послуг. Одна справа, коли всі питання мешканці вирішують спільно, і зовсім інша ситуація, коли з'явилася надбудова в особі сервісної компанії.

Практика показала, що останній варіант - найбільш ризикований. Користуючись монопольним становищем, обслуговуюча компанія може стати для вас другим ЖЕКом з усіма його мінусами: непрозорими тарифами і постійно зростаючої платою за послуги. На нашу думку тим, хто вважає за краще чітко розуміти як і за що він платить, а також розумно економити на обслуговуванні нерухомості в Київській області є сенс пошукати котеджні містечка, які обрали самоврядування (наприклад, котеджні комплекси від компанії «Євродім»).

Правильне обслуговування заміського будинку - запорука вашого затишку і спокійного життя. Тому, купуючи нерухомість в Київській області, дотримуйтесь наших рекомендацій, і тоді комфорт в будинку вам гарантований на довгі роки.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.