Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Інструменти для садових робіт: створюємо ідеальний комплект для заміського будинку

Перефразовуючи класика, в будинку все повинно бути прекрасним: і внутрішнє наповнення, і зовнішнє оздоблення, і територія навколо. Недоглянута ділянка відразу кидається в очі і псує загальне враження. Тому, переїхавши в заміський будинок під Києвом, краще відразу зібрати комплект інструментів для підтримки газону, галявини і клумб в зразковому стані.

Що буде входити в стартовий набір? Все залежить від розмірів ділянки і ваших планів по його облаштуванню. Умовно необхідні інструменти можна розділити на групи: для ділянок, де переважає газон; для галявин з квітами і чагарниками; для догляду за садом.

Стартовий набір

Якщо вам дістався зовсім невелику ділянку, то для догляду за ним можна обійтися ручним інструментом. Для аерації ґрунту під клумби знадобляться розпушувач і зірчастий культиватор. Для висадки і пересадки рослин існують спеціальний садовий совок, садильники для розсади та садові вилки. Для акуратного позбавлення від бур'янів варто обзавестися садовими граблями. Щоб видалити мох і отмершую траву з ділянки, краще придбати спеціальний прорежіватель. До речі, існують комбісистеми, які об'єднують всі ці інструменти - досить тільки змінити насадку.

Окремі інструменти знадобляться для догляду за доріжками. Якщо для оформлення стежок ви вибрали камінь або плитку, не обійтися без щітки і щілинного очищувача. У зимовий період в заміський будинок під Києвом доцільно купити лопату і скребок для легкого прибирання льоду і снігу.

Інструменти для газону і клумб

Газонокосарка і тріммер. Існує безліч техніки для створення ідеального газону. Вибираючи між газонокосаркою, мотокосою і Електрокоса, необхідно відштовхуватися від рельєфу місцевості, висоти трави і засаджений ділянки. Потужні газонокосарки з широким захопленням доречні на великій території. Якщо на обмеженому просторі доводиться лавірувати між деревами та чагарниками, то доречніше буде придбати тріммер. Крім того, ручна косарка знадобиться, щоб підрізати траву на горбистому ділянці, а також біля бордюру, біля паркану і вздовж доріжок. Газонокосарки та мотокоси, що працюють на бензині - більш маневрені, при роботі їм не заважає кабель електроживлення. У той же час вони дорожче, важче і більш гучні. У електричного інструменту свої переваги: немає вихлопних газів, косарки легкі в зверненні, менше важать, а, значить, догляд за газоном НЕ буде виснажливим.

Аератор. Навесні і восени газони потребують аерації. Для цього існують скарифікатори, Вертикуттери і комбіновані агрегати. Скарифікатори видаляють з газону сухостій і покращують зовнішній вигляд галявини. Вертикуттери, в свою чергу, стимулюють зростання газонної трави, розпорюючи поверхню грунту і акуратно надрізу кореневу систему рослин. Цю техніку застосовують, коли запущений газон потрібно зробити свіжим і акуратним.

Культиватор. Якщо ви вирішили не купувати готовий газон, а виростити його з нуля, або якщо на ділянці передбачаються клумби, то в список необхідних інструментів додайте культиватор. Технічні характеристики вибирайте в залежності від типу грунту. Швидше за все, ваш заміський будинок під Києвом оточують типові для регіону дерново-підзолисті ґрунти або опідзолені чорноземи. Для їх обробки досить буде культиватора потужністю 5 к.с.

Обприскувач. Для підживлення рослин, захисту від шкідників, боротьби з бур'янами на доріжках зручно використовувати обприскувач. Найпопулярнішими у власників заміських будинків є ручні обприскувачі з резервуаром на 7 літрів. Наявність резервуара дає можливість регулювати потужність струменя, а значить більш економно витрачати робочу суміш.

Інструменти для саду

Садовий пилосос. Восени в саду незамінний садовий пилосос для прибирання опалого листя. Для догляду за садом середніх розмірів досить буде ручного пилососа. Для великих садів оптимальна ранцева і колісна техніка. Сучасні моделі садових пилососів комплектуються подрібнювачем сміття, що зручно при великій осінньої прибирання. Рекомендуємо вибирати моделі з повітродувкою. Такий повітряної мітлою зручно очищати від листя доріжки, прибирати скошену траву, прочищати стічні жолоби.

Кущоріз. Для догляду за чагарниками і живоплотом на ділянці знадобляться бензиновий або акумуляторний кущоріз або електроножиці. Агрегати, що працюють на електриці, більш легкі і практичні, вони менше галасують і вібрують, однак радіус їх дії обмежений електрокабелем. Якщо ваш заміський будинок під Києвом оточений великим садом, знадобляться потужні кущорізи з бензиновим двигуном для зрізання товстих гілок.

Висоторіз. Якщо на ділянці багато високих дерев, то для формування красивої крони знадобляться висоторізи. З ними можна зрізати гілки на висоті до 5 метрів, стоячи при цьому на землі і не використовуючи драбину. Крім ріжучих властивостей пилки, перевірте також довжину штанги і можливість регулювання її нахилу. Чим ширше розмах, тим зручніше буде працювати з інструментом.

Садовий обприскувач. Для боротьби з шкідниками в садах краще вибирати спеціальний обприскувач великої місткості - від 10 літрів. Моторизовані агрегати дозволяють розпилювати і рідини, і порошки, причому потужності вистачить для обробки високих крон дерев. Ідеально, щоб в обприскувачі були насадки як для розсіяного розпилення, так і для вузьконаправленої обробки.

Як бачимо, робота в саду з рутинних обов'язків може перетворитися на захоплююче заняття. Досить завчасно зібрати комплект необхідних інструментів, і ваш заміський будинок біля Києва буде відмінно виглядати в будь-який час року.
Якщо Ви ще не побудували свій заміський будинок, рекомендуємо звернутися до нас. Будинки в престижних котеджних селищах - ідеальне місце для життя. І для творчих експериментів у вашому саду.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.