Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Зовнішнє оздоблення котеджу під Києвом - примхливий газобетон

При будь-якій технології будівництва із зовнішнім оздобленням краще не затягувати, адже без нього котедж під Києвом буде виглядати нудним і непривабливим, а в окремих випадках - може зазнати значних змін під впливом негативних факторів.

Особливо це стосується котеджів, побудованих з сучасного будівельного матеріалу пористого бетону (газобетону): алюмінієва пудра, що входить до складу суміші для газобетону, робить його структуру пористої і відкритою. А значить, відкриті пори слід захистити від пилу, вологи, перепадів температур і т.д.

У цій статті ми поговоримо більш докладно про деякі особливості зовнішньої обробки будинків з газобетону.

Нюанси обробки фасадів для будинків нового покоління

У більш ранніх публікаціях ми писали про варіанти зовнішньої обробки канадського будинку, або будинку з СИП-панелей. Вони вражають своєю різноманітністю, тут є де розгулятися фантазії замовника, і зупинити її може лише розмір вашого бюджету на обробку.

Але зовсім інша справа - будинок з газобетону. Технічні характеристики будинку з газоблоків такі, що не всякий обробний матеріал підходить для фасаду. Наприклад, не можна використовувати матеріали, які б заважали дифузії водяної пари, що виходить з дому. Крім того, як відомо, перевага будинків з газобетону в тому, що стіни дихають, а значить, не можна покривати фасад пінопластом, цементним розчином і плівковими фарбами. І ті оздоблювальні матеріали, в характеристиках яких немає слів «водонепроникність» і «морозостійкість», також не підходять. Але у власників котеджу під Києвом, побудованого з газобетону, є рік на те, щоб визначитися із зовнішньою обробкою, адже такий будинок рекомендується залишити на рік без обробки. Блоки газобетону сходять з конвеєра з вологістю 25-30%, і за цей рік вони якраз висохнуть до 5%.

Варіанти фасадного оздоблення будинків з газобетону

Цегла

Цегла як варіант обробки фасаду не потребує реклами. Це дорогий і якісний матеріал, проте потребує попередньої підготовки у вигляді посилення фундаменту ще при закладці. Оскільки у цегляної кладки менша паропроникність, ніж у газобетонних блоків, то, щоб запобігти намокання, слід залишити 30-50-міліметровий зазор. Для цього під час кладки між стіною і цеглою пересувають полутерок - лист з спіненої пластмаси. Товщина зазору дорівнює товщині цього листа. А щоб в цьому зазорі не було проблем з вентиляцією - встановлюються вентиляційні отвори під карнизним звисом і в районі цоколя. Для більшої надійності кладку з облицювальної цегли пов'язують з блочною стіною за допомогою бандажної металевої стрічки або перфополоса. При необхідності між цегляною кладкою і газобетонними блоками кладуть утеплювач.

Листовий обробний матеріал (сайдинг, вагонка і т.п.)

Від суворих і малоприємних погодних явищ будинку з газобетону добре захищають листові матеріали: сайдинг, вагонка, металеві або керамічні листи. Останнім часом використовується в основному вініловий сайдинг, хоча і металевий, наприклад, з покриттям пластизоль, теж користується популярністю завдяки своїй міцності і легкості монтажу. Перевагою такого варіанту фасадної обробки для цього типу будинків є можливість додаткового утеплення будинку - утеплювач підкладають під обраний облицювальний матеріал. Листовий матеріал за допомогою цвяхів або розпірних анкерів надійно кріпиться до обрешітки, ця система установки і кріплення захищає будівлі з газобетону. Природно, система вентиляції для «дихаючого» вдома в цьому випадку також передбачена.

Фактурні суміші

Якщо проведена попередня підготовка будівлі - усунуті нерівності, складки, затерті шви між газоблоками - найпростішим і менш витратним способом є забарвлення фасаду фактурними сумішами. Ці спеціальні паропроникні фарби і шпаклівки використовують для бюджетного ремонту котеджу під Києвом. Можна навіть отримати певний колір - для цього в готову масу додають водоемульсійні колір. Слід зазначити, що на цих оздоблювальних матеріалах краще не економити і обов'язково дотримуватися всіх інструкцій і рекомендацій виробника.

Штукатурка

Це найпопулярніший, зручний і дешевий спосіб обробки фасаду будинку з газобетону. Штукатурки для газобетону є у більшості виробників будівельних сумішей. Головна характеристика необхідної штукатурки - паропроникність. А в усьому іншому можна керуватися загальними правилами нанесення штукатурки - дотримуватися температурного режиму і потрібний рівень вологості, не допускати пересихання або промерзання штукатурки. Для надійності штукатурний шар армується сітками під і над віконними прорізами і в кутах будинку.

Що з перерахованого вище вибрати для оздоблення фасаду будинку з газобетону - вирішувати вам. І будинку з СИП-панелей, і вдома з пористого бетону? це будинки, побудовані за новітніми технологіями, з використанням останніх досягнень в будівництві. Але так як газобетонні блоки - технічно більш складний матеріал, для роботи з ним потрібні відповідні знання, навички і, природно, відповідні оздоблювальні матеріали. І тоді «дихаючий» котедж під Києвом буде радувати вас кожен день, прожитий в ньому.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.