Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Закладка фундаменту канадського будинку: правила і нюанси

Фундамент - одна з головних складових будь-якого будинку. Від якості закладки цієї будівельної «опори» залежить довговічність будівлі, що зводиться, умови його експлуатації, зовнішній вигляд. Саме тому слід проявляти виняткову увагу і далекоглядність при виборі того чи іншого виду фундаменту під конкретне будову, а також професіоналізм і відповідальність при його створенні.

Будівництво канадських будинків дозволяє застосовувати різні технології пристрою фундаменту: фундамент на гвинтових палях, стрічковий, стовпчастий фундамент, і інші. Зважаючи на відносно малій вазі конструкцій з SIP, немає потреби в заливці дорогого монолітного бетонного фундаменту. Не меншу надійність при значно менших фінансових витратах забезпечать для будинків з SIP вищевказані «альтернативні» види фундаменту.

Одним з найбільш раціональних і ефективних видів фундаменту для будівництва будинку за канадською технологією є свайно-стрічковий фундамент (столбчато-стрічковий фундамент з використанням розширюються до низу залізобетонних паль, які заглиблюються в грунт спеціальним буром ТІСЕ нижче рівня її промерзання). Він надійніший, ніж фундамент на гвинтових палях, так як здатний протистояти силі бічного тиску мерзлого грунту за рахунок особливої форми паль. Поступається такому виду фундаменту і мелкозаглубленний стрічковий фундамент, нерідко, проте, застосовуваний при будівництві канадських будинків.

Особливості закладки свайно-стрічкового фундаменту при будівництві канадських будинків

Закладка стрічкового фундаменту з палями повністю виправдовується на ділянках, де грунт промерзає досить глибоко, а також на земельних наділах, розташованих під кутом. Основне навантаження від ваги споруди доводиться на столбчатую основу конструкції. Оптимальний «крок» розташування стовпів (паль) - 1-1,5 м, глибина занурення - як мінімум 20 см нижче рівня промерзання землі. Щоб фундамент не піднімався з-за спучування мерзлих шарів грунту, нижню частину опор роблять розширеною. Для їх установки використовують оригінальний бур ТІСЕ, що в рази полегшує цей процес.

Стрічкова основа такого фундаменту не чинить тиску на грунт, виступаючи тільки в якості верхнього ростверку. Вона рівномірно розподіляє вагу будівлі на столбчатую частина конструкції. При цьому між верхнім шаром грунту і нижнім краєм ростверку зберігається повітряний зазор в 15-20 см, який не варто нічим заповнювати (зовні його можна закрити отмасткой). Він буде компенсувати рух грунту. Таким чином, будинки за канадською технологією, встановлені на свайно-стрічковий фундамент, що не будуть піддаватися ризику деформації внаслідок спучування грунту.

Глибина буріння свердловин для установки свайне частини фундаменту розраховується, виходячи з особливостей грунту (глибина його промерзання, близькість підземних вод). Діаметр їх становить, як правило, 20-30 см. Під опори укладається так звана піщана подушка. Кожна свердловина гідроізолюється за допомогою листового руберойду, піщано-гравійної суміші, а також армується декількома прутами арматури.

Заливаючи свердловини бетоном, необхідно виключити виникнення всередині підстав пустот. Заливку найкраще здійснювати пошарово, з ретельним утрамбовуванням.

Обов'язково проводиться армування і опалубка вийшла конструкції, після чого з бетонної суміші заливається ростверк. На суглинних і заводнених грунтах слід здійснити додаткову гідроізоляцію.

Корисна порада: щоб зменшити ступінь промерзання фундаменту, можна укласти в грунт під вимосткою навколо вже зведеного будинку шар утеплювача. Для цієї мети підійдуть панелі пінополістиролу, загорнуті в щільний поліетилен.

Якщо будівництво канадського будинку на стовбчато-стрічковому фундаменті відбувається в кілька етапів, наприклад, прилаштовується додатковий житловий блок, то кожна з частин будівлі, побудованих в різний час, повинна знаходитися на окремому фундаменті. Це пов'язано з тим, що будь-який «свіжовстановленому» фундамент просідає протягом перших 2-3 років через коливання несучої здатності сухого і мокрого грунту.

Установка будинки за канадською технологією на свайно-стрічковий фундамент повинна відбутися в кілька найближчих місяців після завершення процесу його будівництва. Це забезпечить даному виду фундаменту максимальну міцність і стійкість.

 

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.