Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Винний льох в заміському будинку

Практично всі власники міської нерухомості мріють про те, щоб почати власне будівництво будинків під Києвом.

На початку минулого століття у аристократії було прийнято обов'язково облаштовувати в будинку винний льох. Зараз ця традиція повертається. Все частіше ті, хто бажає купити будинок або таунхаус під Києвом, цікавляться можливістю створення в ньому колоритного виносховища.

Найкраще для розміщення винної колекції підходить підвал: сюди не проникає згубний для напою сонячний колір і легше забезпечити необхідну прохолоду. Тому всім, захопленим виноробством, бажано шукати будинку або таунхауси з підвальними приміщеннями. Зверніть увагу на таунхауси в с.Чайки - більшість з них мають повнорозмірні підвали, в яких можна обладнати не тільки льох, а й багато інших корисних приміщень.

У процесі створення винного льоху можна умовно виділити 5 етапів.

Крок перший. Вологість і холод

Для дозрівання вина шкідливі і спека, і мороз, і різкі перепади температури. Ідеально, щоб в місці зберігання напоїв підтримувалися постійні + 13 ° С. З огляду на, що підвал буде відвідуваним, допустимо короткочасне відхилення на 4-5 градусів в обидві сторони.

Не менш важливий фактор - відносна вологість повітря. Ідеально, якщо гігрометр в підвалі показує вологість 55%. Якщо цей показник опуститься нижче 50%, пробки пересихають і втратити свою непроникність. З іншого боку, якщо вологість буде вище 70%, пляшки покриються цвіллю. І в тому, і в іншому випадку вино буде безнадійно зіпсовано.

У винному погребі необхідна надійна тепло- і гідроізоляція. Найчастіше з цією метою або завдають на стіни спеціальну піну, або використовують товсту шестімілліметровой поліетиленову плівку, а потім обшивають стіни вологостійким гіпсокартоном.

Еслів тільки збираєтеся купити домілі таунхаус під Києвом, але вже твердо вирішили облаштовувати винний льох, радимо для підвалу придбати не кондиціонер, а спеціальну установку, яка підтримує і потрібну температуру, і задану вологість. Це пристрій монтується безпосередньо на стіну, а надлишок тепла відводиться в кімнату, суміжну з винним погребом.

Крок другий. Освітлення.

Як вже було сказано, вино не любить сонячного світла, тому в погребі доведеться обходитися штучним освітленням. Ні звичайні лампи розжарювання, ні галогенні лампи для цього не підійдуть, оскільки при тривалій експлуатації вони досить відчутно нагрівають повітря. Найкраще використовувати світлодіодні світильники, тим більше, що їх можна підібрати під будь-який дизайн приміщення. LED-світильники бувають з спрямованим і розсіяним світлом, білі і кольорові, стрічкові і точкові. З їх допомогою можна як освітлювати приміщення, так і виділяти конкретні екземпляри в винної колекції.

Крок третій. Дизайн

У винному підвалі «під старовину» найбільш підходящими матеріалами для обробки підлоги і стін будуть дерево, цегла, натуральний і штучний камінь. Дуже красиво виглядають цегляні арки, ніші в стінах і міні-фонтани. Щоб відгородити винний льох від інших підвальних приміщень, можна використовувати ковані решітки.

Якщо класичний стиль вас не приваблює - не страшно. Таке місце, як винний льох, цілком можна оформити в дусі хай-тек. І двері у сховищі, і винні шафи можуть бути виконані з товстого скла. Освітлювати приміщення можна не тільки класичним білим, але і корисним, і синім світлом. У сучасному винному погребі можуть бути і картини: вдало впишуться в інтер'єр як полотна на винну тематику, так і абстракціоністських роботи.

Крок четвертий. Розміщення колекції

Стелажі для вина можуть бути самими різними: прістеннимі і кутовими, відкритими і заскленими. Красиво виглядають як акуратні конструкції з міцних порід дерева, так і ажурні ковані стійки з дерев'яним або кам'яним заднім фоном.

Винні пляшки повинні зберігатися горизонтально. Є три варіанти їх розміщення на стелажах: днищем, пробкою або етикеткою до глядача. Природно, останній спосіб - самий елегантний. Він дозволяє не тільки відразу знайти потрібне вино, а й оцінити розмах енотеки. Можна підібрати стелажі таким чином, щоб комбінувати всі перераховані способи зберігання, а для справжніх перлин колекції передбачити окремі ніші.

Крок п'ятий. Відкриваємо дегустаційний зал

Купивши будинок або таунхаус під Києвом і обставляючи там винний льох, ви з подивом виявите, що навіть багата колекція вина не вимагає багато місця. На трьох квадратних метрах можна вільно розмістити дві з половиною сотні пляшок. Але якщо ви хочете не просто зберігати придбання, але і демонструвати їх, то варто обов'язково виділити місце під дегустаційний зал. Приміщення для дегустацій оформляється в тому ж стилі, що і винний льох: класичний дизайн вимагає масивних меблів з твердих порід дерева. Оригінально буде виглядати стіл у вигляді винної бочки, різьблені стільці, довгі лавки. Якщо ви шанувальник сучасного стилю, то для дегустації вина можна підібрати стіл зі стільницею з димчастого скла або чорного оніксу і стільці по типу барних. Не забудьте про полку або тумбу для посуду і винних аксесуарів.

Як бачимо, купити будинок або таунхаус під Києвом і облаштувати в ньому винний льох цілком можливо своїми силами. Ми впевнені: з правильно спроектованим і облаштованим вінохраніліщах ви зможете міцно закріпити за собою репутацію справжнього цінителя благородного напою.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.