Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Винна кімната або винна шафа - котеджний варіант винного льоху

Практично всі власники міської нерухомості мріють про те, щоб почати власне будівництво будинків під Києвом.

Винний льох - прикраса будь-якої заміської резиденції і свідоцтво відмінного смаку у його власника. Мода на винні льохи не оминула й тих, хто зібрався купити будинок в Київській області. Все частіше новосели цікавляться наявністю підвальних приміщень в особняку, адже саме там - далеко від сонця, джерел тепла, зайвих вібрацій - найпростіше створити необхідні умови для дозрівання і зберігання благородного напою.

Велика удача, якщо вам вдалося розмістити винну колекцію в підземній частині будинку. Але що робити, якщо підвалу в котеджі немає? Риття льоху в уже збудованому будинку - справа надзвичайно трудомістка. Набагато простіше облаштувати на першому поверсі винну кімнату - спрощений варіант винного льоху, де, проте, дотримуються необхідний світловий і температурний режим.

З винної кімнатою колекціонування вин виходить на зовсім інший рівень. Уже можна розглядати вина не тільки як об'єкт споживання, але і як відмінне вкладення коштів. Як відомо, молоді вина коштують набагато дешевше. Забезпечивши в будинку правильні умови для їх дозрівання, через кілька років ви зможете насолоджуватися воістину елітними напоями. Крім того, із закордонних вояжів можна буде привозити НЕ сувеніри, а вподобані вина, щоб потім ще раз освіжити в пам'яті враження від літньої відпустки.

Що потрібно від винної кімнати?

Для зберігання вина необхідно забезпечити в приміщенні стабільно низьку температуру, а саме 12-14 градусів при вологості 50-70%. Недотримання цих умов може призвести до висиханням пробок, окисленням і, відповідно, псуванням вина. При більш високій вологості пляшки можуть покритися пліснявою, яка також згубна для елітної колекції.

Таким чином, в першу чергу у винній кімнаті слід закласти хорошу тепло- і вологоізоляцію. Підтримувати потрібний мікроклімат краще за все за допомогою кондиціонера для винних льохів. Корисним доповненням стане спеціальний контролюючий модуль: якщо температура або вологість вийдуть за допустимі значення, система сповістить про це звуковим сигналом. Системи клімат-контролю нового покоління додатково обладнані ультрафіолетовими лампами, що дозволить уберегти сховище від цвілі і грибка.

Легко зіпсувати вино може денне світло, тому приміщення, де зберігаються напої, необхідно ізолювати від сонячних променів, а штучне освітлення звести до необхідного мінімуму.

Які бувають винні кімнати?

Якщо ви хочете купити будинок в Київській області і обладнати там винну кімнату, то відштовхуватися доведеться від розмірів колекції. Під винні стелажі можна виділити як окреме приміщення, так і частина кімнати, обмеживши «винний куточок» скляними стінами. Початківцям колекціонерам можна почати з самого простого способу: купити спеціальний винний шафа і вписати його в уже існуючий інтер'єр.?

Розглянемо всі ці варіанти докладніше.

1. Окрема кімната. Під виносховищі можна переобладнати підсобні приміщення: не знайшли застосування комори, гардеробні кімнати. На стіни, підлогу, стелю та двері слід покласти додаткову термоізоляцію, а також передбачити як мінімум шестімілліметровой вологозахисний і паронепроникний шар. Встановлюючи кліматичну систему, блок управління краще розташувати поруч зі входом, щоб контролювати температуру, не заходячи зайвий раз в сховище.

2. Окремий куток. Місцем для вашої енотеки цілком може стати простір під сходами. У більшості будинків ця зона або стає місцем для зберігання сезонних речей, або просто пустує. Також винні стелажі можна розмістити в їдальні або вітальні, відокремивши їх скляними дверима. В цьому випадку неодмінний супутник винної кімнати - дегустаційний зал - переміститься відповідно за обідній стіл. Серйозним нюансом такого вибору буде проблема забезпечення правильного температурного і світлового режиму для Вашої колекції. Але і це питання при бажанні можна вирішити.

3. Використовуємо винну шафа. Спеціальні шафи, що підтримують потрібну для вина температуру, бувають дуже різними: окремо стоять з прозорим фасадом, стильною обробкою і дорогий фурнітурою; шафи, що вбудовуються в уже існуючий меблевий гарнітур і приховувані в меблів. Залежно від типу шафи розмістити їх можна як в зоні прийому їжі (кухня, їдальня), так і проявити оригінальність. Наприклад, винний шафа може стати частиною робочого кабінету. Благородний напій буде добре гармоніювати з меблями з дорогих порід дерева, шкіряними кріслами і великими картинами.

Якщо вам пощастило купити будинок в Київській області з просторим холом, то дизайнери пропонують трохи епатажний, але він має право на життя варіант. Винний шафа можна розмістити в самому центрі холу, і тоді колекція вже точно не вислизне від уваги гостей. Природно, зміст повинен відповідати формі: в таку шафу вже не поставиш пересічні винні пляшки - він підходить виключно для шедеврів виноробства.

Винні шафи бувають монотемпературні і мультітемпературні. Перший варіант потрібен для довгострокового зберігання та дозрівання вин. Такі шафи - це практично аналог винного льоху, і колекція тут може стояти десятиліттями. Якщо ж зберігати вино ви збираєтеся не більше ніж три-чотири місяці, тоді ідеальний вибір - мультітемпературние шафа. Він забезпечує відразу кілька зон для різних сортів вина, тому при подачі на стіл вино завжди буде потрібної температури.

Як бачимо, місце для дбайливого зберігання вина можна знайти практично в будь-якому житлі. Тобто, якщо ви хочете купити будинок в Київській області, але проект не передбачає льоху, його з успіхом замінить винна кімната. З ретельно обраним і облаштованим приміщенням винної колекції гарантована довге життя, а господареві будинку - можливість в будь-який момент насолодитися улюбленим напоєм.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.