Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Від горища до мансарди: що робити з горищем Вашого котеджу під Києвом

Ще двадцять-тридцять років тому власникам заміських будинків і в голову не приходило переобладнати горище в житлове приміщення. Простір між верхнім перекриттям і скатної дахом виконувало функцію повітряної подушки, що захищала будинок від холоду взимку і від перегріву влітку. Крім цього, горище традиційно використовували як місце для зберігання старих, віджилих своє або тимчасово непотрібних речей.

Сьогодні, коли на перший план виходить ергономіка та енергоефективність житла, багато хозяевакоттеджей під Києвом воліють неопалюваних нефункціональні горищі теплу затишну мансарду. Приміщення під дахом використовують як гостьові, дитячі, ігрові кімнати, в них облаштовують спортзали і зимові сади. Переваги очевидні: і втрати тепла нижче, і корисна площа збільшується.

За розрахунками фахівців, вартість переоблаштування горища в мансарду за всіма правилами цілком порівнянна зі зведенням повноцінного поверху. Висновок один: задуматися про мансарді необхідно ще на етапі проектування майбутнього житла. Якщо ми говоримо про каркасно-пенельних будинках з СИП, то більшість готових проектів вже передбачають тепле і ергономічне мансардне приміщення.

Облаштування мансарди: з чого почати.

Які дії необхідно зробити для того, щоб отримати повноцінну житлову мансарду? Це:

- утеплення даху і стін, гідро- і пароізоляція;

- освітлення;

- шумоізоляція.

Утеплення горища

Якщо будинок у вас вже є, і вам доведеться переобладнати горище в мансарду, то доведеться утеплювати і дах, і торцеві стіни. До теплоізоляційних матеріалів в цьому випадку пред'являються особливі вимоги: вони повинні бути негорючими, стійкими до деформацій, паропроникними і не дають усадку.

Технологія монтажу утеплювача стандартна: після зняття внутрішньої кроквяної обшивки укладаються шари утеплювача, потім настає черга пароізоляційного матеріалу і остаточна обробка приміщення. Із зовнішнього боку крокви повинні бути захищені вітрозахисної гідроізоляційної плівкою. Ізолюючі матеріали необхідно накладати внахлест, герметизируя стики, щоб виключити потрапляння вологи. Також дуже важливо залишити вентиляційний зазор між утеплювачем і покрівлею - в іншому випадку там буде накопичуватися конденсат.

Для майбутніх власників будинків, побудованих за канадською панельно-каркасної технології, будівництво мансарди - процес набагато простіший. Дах будинку збирається з товстих SIP (204 мм), стики і торці надійно герметизуються, потім виконується гідроізоляція. Ніяких додаткових робіт по утепленню, гідро-і-і пароізоляції більше не буде потрібно.

Освітлення: мансардні вікна

Головне правило, яким потрібно керуватися при розрахунку необхідної кількості вікон і їх розмірів: площа скління повинна складати не менше 10% від площі освітлюваного приміщення. Неважко порахувати, що невеликих вікон в торцевих стінах горища недостатньо.

Ось деякі рекомендації по вибору мансардних вікон для котеджу під Києвом:

  • Вікно повинне забезпечити хороший огляд. І стоячи, і сидячи, ви повинні бачити не тільки небо, але і пейзаж. Звідси висновок: чим менше кут нахилу покрівлі, тим більшого розміру вікно.
  • Висота установки вікна повинна дозволяти відкрити стулку одним простим рухом. Для цього відстань від підлоги до верхньої точки вікна не повинно перевищувати 200 см (для вікон з верхнім відкриванням). Для вікон з нижнім відкриванням відстань від підлоги до нижньої точки вікна може коливатися в межах 100-135 см.
  • Найбільш популярним типом відкривання мансардного вікна є відкривання по центральній осі. Проте, з точки зору комфорту краще вікно з відкриванням по верхньому краю: вся стулка відкритого вікна виявляється зовні приміщення, і про неї неможливо вдаритися.
  • Оскільки в літній час мансардні вікна будуть відкритими більшу частину доби, не забудьте встановити москітну сітку і жалюзі.

Звуко- і шумоізоляція мансарди

Купивши котедж під Києвом, ви придбали житло в тихому, спокійному, вільному від міських шумів місці. Проте, залишаються шуми, захист від яких важлива для забезпечення акустичного комфорту. Для мансарди це шум дощу і звуки з приміщень, розташованих нижче.

SIP-панелі демонструють хороші показники захисту від зовнішніх шумів. І, якщо ви прийняли рішення побудувати будинок з СИП, вам лише залишається подбати про те, щоб він був зведений кваліфікованими фахівцями, які забезпечать суворе дотримання технології, в тому числі і герметизацію всіх стиків. Додамо до цього хороші правильно встановлені вікна - і додаткового захисту від зовнішнього шуму мансарди каркасно-панельних будинків не потребують.

Для додаткової звукоізоляції з боку нижніх поверхів можна використовувати підвісну стелю. У цьому випадку внутрішній простір між листами гіпсокартону і перекриттями заповнюють звуковбирними плитами з мінерального волокна.

Затишних вам вечорів в мансарді вашого котеджу під Києвом!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.