Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Теплиця - must have на дачі під Києвом

У всі часи жителі заміських будинків прагнули по-максимуму оточити себе зеленню рослин, причому не тільки на своїх присадибних ділянках.

Інформація про пристрій зимового саду на території приватних володінь ми вже говорили, тепер пропонуємо вам обговорити такий корисний «елемент» заміського життя, як теплиця. Купити дачу під Києвом і облаштувати її сучасної теплицею - бажання більш ніж зрозуміле. Адже в цьому «теплом будиночку» можна вирощувати не тільки декоративні культури рослин, створених зробити наше життя кращим, а й «банальні» свіжі огірочки, помідорчики, зелена цибулька, які порадують вас і членів вашої родини не менше, особливо, в «не сезон »!

Що ж являє собою теплиця? Це окрема від самого будинку будова (на відміну від зимового саду, що примикає, як правило, до будинку), світлопрозора конструкція, призначена для сезонного або цілорічного вирощування рослин в штучно створених кліматичних умовах.

Від зимового саду і оранжереї, крім іншого, теплицю відрізняє більше практичне призначення, ніж естетичне. У теплицях можна вирощувати розсаду різних культур з її подальшою висадкою у відкритий грунт, а можна відтворювати весь цикл життєдіяльності рослин, від посіву насіння до зняття врожаю. Купивши дачу під Києвом, і встановивши на її ділянці теплицю, ви зможете забезпечити свою сім'ю екологічно чистими овочами, зеленню, ягодами. Заманливо, чи не так?

Само собою зрозуміло, результативність такого приміщення, як теплиця, буде прямо залежати від його технічних характеристик. Розмір теплиці, її місце розташування, використовувані для виготовлення матеріали, обслуговування - все це важливо. Розглянемо кожен з цих параметрів докладніше.

Розмір теплиці на дачі під Києвом має значення

Зрозуміло, що загальноприйнятих норм розмірів теплиці немає і бути не може, все грунтується на особистих потребах і перевагах її майбутніх господарів. Але найчастіше довжина цієї конструкції варіюється в межах 3-6 метрів, а ширина - 2-4 метрів. Зовсім маленькі теплиці робити недоцільно, хоча дешевизна виготовлення міні-парника може спочатку підкуповувати. У невеликих приміщеннях важко циркуляція повітря, в них складніше контролювати його температуру і вологість.

Великі конструкції буде складніше і дорожче опалювати (якщо, звичайно, мова йде про цілорічної теплиці), крім того, великі теплиці більш вимогливі в установці. Так, для побудови теплиці розміром більше, ніж 2,5 Х 3 метри (середній оптимальний розмір), необхідно буде підстава з бетону. Та й розмір присадибної ділянки грає не останню роль, особливо, якщо ви купили дачу під Києвом з невеликим земельним наділом.

Вибираємо правильно місце для теплиці на дачі під Києвом

Вибираючи місце для вашої теплиці, віддайте перевагу тим зонам присадибної ділянки, де найменше тіні. Поряд не повинно бути великих дерев. Саме місце повинно бути досить рівне.

Для забезпечення максимального доступу сонячних променів, розташуйте теплицю її довгою стороною на схід. Це сприятиме рівномірному освітленню рослин протягом усього світлового дня. У загальному і цілому, ваше завдання - розташувати теплицю так, щоб на неї падало якомога більше сонячного світла в будь-який час року.

Теплиця на дачі під Києвом: рейтинг використовуваних матеріалів

Готова конструкція теплиці складається з каркаса і верхнього покриття. Раніше для виготовлення каркаса в більшості випадків використовували дерево. Сьогодні лідирують профілі з алюмінієвого сплаву, анодованої стали і ПВХ. Вони більш довговічні і прості в догляді, ніж натуральне дерево.

Як матеріали покриття теплиць застосовується скло, поліетиленова плівка, акрил, полікарбонат. Найдорожчим, але і самим якісним матеріалом для покриття теплиці традиційно вважається скло. Воно має максимальну светопропускной здатністю, міцністю, теплоізоляційними властивостями. Однак сучасний стільниковий полікарбонат практично не поступається в цих характеристиках склу, а коштує в рази дешевше - тому і знайшов своє поширене застосування у виготовленні теплиць у тих, хто вже встиг купити дачу під Києвом.

Досить часто ще використовується для укриття теплиць і плівка з міцного поліетилену. Її плюси - невисока вартість і простота експлуатації. Мінуси - вона погано тримає тепло, не так прозора, як скло або полікарбонат, і легко піддається механічних пошкоджень.

Три невід'ємні складові обслуговування теплиці на дачі під Києвом: полив, вентиляція, обігрів

Для повноцінного функціонування теплиці слід забезпечити особливий мікроклімат всередині даного приміщення, постійно підтримуючи на потрібному рівні температуру і вологість повітря. Повинен бути організований регулярний полив рослин, продумані системи вентиляції, освітлення та опалення (якщо теплиця призначена для експлуатації в зимовий період).

Для здійснення вентиляції в торцях і на даху конструкції роблять невеликі кватирки, фрамуги. Часто всередині теплиці встановлюють малопотужний вентилятор для перемішування шарів повітря з різним ступенем прогрівання.

У зимову пору року рослинам, вирощуваних в теплицях, необхідно забезпечити додаткову «порцію» світла за допомогою різних освітлювальних приладів, побутового та спеціального призначення.

Обігрів теплиць взимку здійснюється за допомогою труб центральної системи опалення, переносних і стаціонарних обігрівачів, теплогенераторів. Розрізняють три основних способи опалення теплиць: об'ємне (обігрів повітря в приміщенні), грунтове (прогрівання верхнього шару ґрунту, елементи системи опалення закопуються в грунт на глибину 30-35 см) і вегетативне (опалювальні елементи, частіше за все, пластикові труби малого діаметра, розташовуються безпосередньо біля рослин).

Сподіваємося, ця публікація буде корисна для тих, хто бажає купити дачу під Києвом (або вже зробив це) і облаштувати її такою корисною конструкцією, як теплиця!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.