Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

СІП: яку вибрати для будівництва будинку в нашому кліматі

Вибір матеріалів для будівництва будинків в різних куточках світу в першу чергу обумовлений кліматичними особливостями того чи іншого регіону. І якщо на екваторі цілком можна жити в солом'яній хатині, то в нашій місцевості будівельні матеріали повинні бути більш надійні.

Великий розкид температур в різні періоди року: зимові морози, коли термометр може показувати -20 і навіть -30, і літня спека з температурними показниками до + 40 - все це звужує вибір будматеріалів, і залишає шанс тільки тим, які «вистоять» і добре себе покажуть в таких умовах.

У нашій статті мова піде про вибір матеріалу для зведення стін, які здатні зберігати тепло взимку, і прохолоду - влітку: про СІП панелі.

«Розмірна сітка» СИП-панелей

Виділяють шість типів SIP-панелей: 120, 124, 160, 164, 200 і 204.

Таке маркування панелей базується на їх товщині. Враховується, зрозуміло, сума всіх верств, з яких складається SIP: ОСП (орієнтовано-стружкова плита) - пінополістирол - ОСП. Товщина кожного шару ОСП становить 10 мм в панелях 120, 160 і 200, і 12 мм - в інших типах СІП. Інший обсяг - це пінополістирол. Чим товстіший шар ОСП, тим вище характеристики міцності СИП-панелі. Чим більше пінополістиролу - тим краще така панель буде зберігати тепло будови, складовим елементом якого вона є.

Довжина (або висота) СИП-120, 124, 160, 164 становить 2500 мм, а СІП- 200 і 204 - 2850 мм. Довжиною панелі обумовлено стандартне відстань від підлоги до стелі в будинках, побудованих за канадською технологією.

Ширина панелей різних типів СІП - однакова і становить 1250 мм. Якщо ж за проектом необхідно її зменшити, то плита легко і просто підганяється під потрібний розмір.

Яку СІП-панель обрати для будівництва заміського будинку?

Серед будівельників існує негласне правило. Якщо будуємо дачний будиночок, то можемо обійтися СІП панелями товщиною 120-124 мм. При цьому не потрібно боятися, що восени Ви замерзнете в такому будиночку. Багаторазові дослідження підтвердили, що 12 см SIP по теплоізоляційним і конструкційним характеристикам дорівнює 45 см бруса, 60 см пінобетону, 1 м керамзитобетону або 2,1 м цегли.

Для будівництва житлових будинків, будівельники радять вибирати СІП-панелі товщиною 160 і 164 см. Вони гарантовано забезпечать Вас сухим, теплим і комфортним житлом навіть в умовах сибірських (або канадських) затяжних морозів, які явно перевершують місцеві.

Деякі домовласники задають питання: чи можна використовувати для будівництва зовнішніх стін СІП-панелі товщиною 200 і 204 мм. Звичайно можна. Але при цьому потрібно враховувати наслідки такого «поліпшення».

По-перше, такі СІП коштують дорожче - в середньому на 2 у.о. кожна в порівнянні зі стандартними стіновими панелями. По-друге, ці SIP мають велику висоту (довжину), що збільшить обсяг приміщень, а відповідно і вартість їх обробки.

Як будує компанія Євродім

У будівництві будинків за канадською технологією компанією Євродім використовуються СІП-панелі товщиною 160 мм. Більш товсту СІП-панель (164) використовують для будівництва будинків в три і більше поверхи, що пов'язано з підвищеними вимогами до несучих конструкцій таких будівель.

Для будівництва перегородок в канадському будинку використовуються SIP-панелі товщиною 120 мм. Оскільки основна функція внутрішніх перегородок в будинках з СІП - звукоізоляція, то пінополістирол в плитах замінюється мінеральною ватою, що гарантує Вам високу ступінь тиші без зміни інших важливих експлуатаційних характеристик будматеріалу.

Вибираючи СІП-панель для будівництва свого будинку, Ви не тільки економите на будматеріалах, а й розумно розподіляєте площа своєї земельної ділянки - невелика товщина СІП дозволяє зменшити площу забудови без зниження корисної площі самого будинку. Таким чином, на Вашому земельній ділянці залишаться додаткові вільні квадратні метри, а наявність просторого дворика дозволить Вам в повній мірі оцінити красу проживання в заміському будинку під Києвом.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.