Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Підвал в канадському будинку: коли воно того не варте?

Облаштування в домі підвалу потребує часу і великої кількості матеріальних ресурсів. Тому перш, ніж приступати до будівництва, необхідно усвідомити, чи є технічна можливість облаштувати в будинку підземний поверх, як саме приміщення буде використовуватися, і наскільки виправданим буде підвал з фінансової точки зору.

Щоб уникнути плутанини, розберемося з термінами. Підвал - це приміщення, стіни якого, як мінімум, наполовину заглиблені в грунт. У всіх інших випадках правильніше говорити про цоколі, на питаннях облаштування якого ми детально зупинимося в окремій статті. Підвал може бути теплим і придатним для життя. Його також можна залишити холодним і використовувати виключно для зберігання речей, продуктів і ін. Підвали бувають як повністю занурені в землю, так і з невеликими вікнами під стелею. У другому випадку приміщення отримають не тільки джерело денного світла, але і якісну вентиляцію.

Перед тим, як доповнювати план будинку підвалом, спробуйте відповісти на три питання. Так ви побачите, чи є реальна необхідність в підземному бункері під будинком або підвал для вас - лише данина традиції.

1. Чи згодні ви почекати?

Облаштування підвалу зводить нанівець одне з найбільших переваг канадських будинків - стислі терміни будівництва. Якщо стандартні будинки за канадською технологією зводяться протягом місяця, то будівництво будинку з підвалом може розтягнутися на півроку. Замість мелкозаглубленного стрічкового фундаменту знадобиться вирити котлован достатньої глибини. Такі роботи виконуються до настання морозів, і тим, хто не встиг, доведеться або чекати весни, або замовляти спеціальну техніку і прогрівати грунт. Не виключено, що в подальшому заливку фундаменту підвалу та інші будівельні роботи доведеться неодноразово відкладати через активне танення снігів або рясних опадів.

2. Чи готові ви платити більше?

Якщо ви збираєтеся ставити будинок на глубокозаглубленний стрічковий фундамент, підвал - безумовно виправдане рішення. Глибокий фундамент сам по собі - задоволення недешеве, тому облаштування ще й підземного поверху несуттєво відіб'ється на загальній вартості котеджу. Зовсім інша справа - будинки за канадською технологією. Вони встановлюються на легкий фундамент, замовляти важку землерийну техніку немає потреби. Тому витрати на підвал - це буде окрема (і дуже велика) стаття витрат. Основні витрати мають бути на етапі риття котловану і вивезення землі, гідроізоляції та теплоізоляції підземних приміщень.

Деякі особливості ділянки можуть багаторазово збільшити вартість підвалу. Наприклад, якщо грунтові води підходять близько до поверхні. Щоб будівництво стало можливим, необхідні дренажні траншеї і свердловини під всією площею майбутнього підземного поверху. Крім того, котедж доведеться зводити на армованої плиті, а стіни в підвалі повинні бути заізольовані по всій висоті. При найменшому порушенні технології в будинку з'явиться вогкість, а разом з нею - цвіль і грибок, позбутися яких буде вкрай складно.

Не забуваємо і про те, що підвал - це велика втрата тепла. Якщо там будуть житлові приміщення, то необхідно буде передбачити теплоізоляцію і обігрів стін і підлоги. Якщо ж підвал планується залишити холодним, потрібно додатково утеплити підлогу в надземної частини будинку. У будь-якому випадку, витрат не уникнути. За оцінками фахівців, будівництво та оздоблення підвалу обійдуться в 1,5-2 рази дорожче, ніж ті ж роботи на першому поверсі котеджу.

3. Чи є у вас альтернатива?

Як бачимо, підвал - це не та складова будинку, яку потрібно передбачити за замовчуванням. І вартість робіт, і терміни їх виконання прямо вказують на те, що потрібна реальна потреба в підвальному приміщенні, щоб вирішуватися на такий проект.

Традиційно підвали використовували для зберігання провізії. Зараз холодильна і морозильна техніка дозволяє обійтися без льодовиків під будинком. У котеджах від компанії Євродім під зберігання продуктів можна використовувати підсобні приміщення поруч з кухнею. Традиційний винний льох з успіхом замінить винна кімната, яку можна обладнати в коморі, під гвинтовими сходами, та й, по суті, в будь-якому приміщенні, віддаленому від джерел тепла.

Ще одне традиційне призначення підвалу - склад твердого палива. З огляду на, що канадський будинок не потребує твердопаливних котлах і відмінно опалюється електрикою, потреба в спеціальній котельні стає сумнівною.

Часто звуконепроникність підвальних приміщень використовують, щоб організувати тут домашній кінотеатр, спортзал, пральню з галасливою пральної та сушильної технікою. Нерідко підвали перетворюють в майстерні або в сховища для рідко використовуваних речей, садового інвентарю. Плануючи таке використання підвалу, важливо не забувати розцінки на будівельні роботи та тверезо оцінювати витрати на підтримку приміщень в житловому стані. Підземні квадратні метри можуть виявитися воістину золотими, а тому важливо, щоб мета виправдовувала вкладені кошти.

Однозначно підвал необхідний, якщо в котеджі стало тісно, а прибудинкова територія вкрай мала. Однак в більшості випадків до заміського будинку додається досить солідну ділянку. Так, наприклад, в котеджних містечках компанії Євродім в комплекті до особняка йдуть 5-6 соток землі. В таких умовах набагато практичніше буде не поглиблювати, а розширити котедж: добудувати терасу або веранду, поставити альтанку або гостьовий будиночок. Місця цілком вистачить, щоб обладнати у дворі окремо стоїть майстерню і приміщення для зберігання інвентарю.

Висновки

Таким чином, якщо ви купуєте будинок з уже готовим підвалом - вважайте, що вам пощастило. При вмілому підході кімнати під землею можуть стати цікавою особливістю житла. А ось проектування підвалу з нуля - це фінансові витрати, додаткові місяці очікування і цілий комплекс трудомістких робіт. Щоб не шкодувати про прийняте рішення, важливо, в першу чергу, не переоцінювати потребу в підземному поверсі.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.