Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Облаштування покрівлі в канадському будинку: тонкощі і нюанси

Покрівля будинку за канадською технологією - це насправді досить складна конструкція. Її можна порівняти хіба що з листковим пирогом, в якому гармонійно поєдналися відразу кілька різних начинок: пароізоляційні і гідроізоляційні плівки, утеплювач, декоративний покрівельний матеріал.

Грамотне облаштування даху гарантує достатню вентиляцію горища або мансарди, надійний захист від теплових втрат і створення конденсату. Правильно проведені покрівельні роботи забезпечують і спокійне перебування в будинку (без гуркоту при інтенсивному вітрі, промерзань і протікання). А добре підібраний покрівельний матеріал здатний принести справжнє естетичне задоволення господареві будинку.

На що слід звернути увагу, облаштовуючи покрівлю каркасного будинку ?! Давайте розглянемо види дахів, особливо кроквяної системи і вибір покрівельного матеріалу.

Найпоширеніші види покрівлі

Як будинки за канадською технологією, так і їх покрівельні конструкції можуть мати вигадливу форму, яка «впирається» лише в бачення забудовника. Однак на сьогоднішній день для таких будівель використовуються найчастіше два види дахів: скатні і плоскі.

Плоска покрівля

Така споруда має практично рівну поверхню з ледь помітними скатами, які необхідні для відводу талих і дощових вод (щоб уникнути застоїв, протікання і псування покриття). Ухил скатів іноді досягає п'яти градусів, а його напрямок може бути довільним, але з урахуванням обов'язкової наявності водостоку.

Каркасні будинки з плоским дахом - ідеальний варіант для районів, де відзначаються сильні вітрові навантаження (таким чином, створюється відмінна опірність вітру). Однак пристрій даного виду покрівлі витратна і складне, їм повинні займатися професіонали. Виготовити своїми силами таку конструкцію практично неможливо з огляду на підвищених вимог до гідроізоляції, посиленим перекриттях і фундаменту.

Скатна покрівля

Найбільш затребуваний і оптимальний варіант покрівельної системи. Таке рішення краще і вдаліше плоского даху за кількома параметрами:

  • відсутність проблем зі сходом талих і дощових вод, істотно знижується ризик протікання;
  • можливість оформлення горищного приміщення в житловий простір (а це вже чималий плюс для невеликих заміських будинків);
  • економічність (конструкція скатного даху має малу вагу, відповідно відпадає необхідність в посиленні фундаменту і стін будинку за канадською технологією);
  • величезний «стильової потенціал», можна підібрати односхилі, двосхилі, чотирьохскатні і т.д. моделі.

Кроквяна система каркасного будинку

Фортеця і герметичність покрівельної конструкції залежить, перш за все, від точних розрахунків кроквяної системи. Її головним елементом є кроквяні ферми, вироблені з міцних порід деревини, вони не схильні до горіння і гниття.

В цілому конструкція складається з пароізоляції, OSB-плити, гідроізоляції, покрівельного матеріалу.

Якщо ви розглядаєте варіант облаштування покрівлі своїми силами, то краще придбати вже зібрану кроквяну ферму - це збереження вашого часу і сил. Адже правильно розрахувати розміри деталей кроквяної пристрої, врахувати всі тонкощі, підібрати ідеальне поєднання елементів підвладне виключно досвідченому покрівельникові.

Утеплювач і покрівельний матеріал

Характерним нюансом, що виділяють каркасні будинки на тлі інших видів будівництва, є добірка утеплювача строго за розмірами каркаса. А це вже 100% гарантія «захоплюючого в своїй прохолоді літа» і «теплу зиму» у вашому домі!

Утеплювачем служить високоякісний пінополістирол, про унікальні властивості якого ми вже розповідали, або мінеральна вата.

Теплоізоляційний матеріал з дотриманням мінімальних вентиляційних зазорів між покрівельним покриттям і утеплювачем укладається впритул до деталей каркаса.

Що ж стосується декорування, то тут все залежить від ваших бажань і можливостей. Найчастіше застосовується металочерепиця - довговічність в поєднанні з простотою монтажу, малою питомою вагою, невеликою ціною і естетично-привабливим зовнішнім виглядом.

Але який би матеріал ви не вибрали, пам'ятайте - від якості виконаних покрівельних робіт залежить безпосередньо термін служби всього будинку за канадською технологією! Тому, можливо, варто довірити вирішення даних питань професійним майстрам?!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.