Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Обираємо матеріал для будівництва недорогого заміського будинку під Києвом. Ч.2. Хімічні властивості будівельних матеріалів

Недорогий заміський будинок під Києвом, побудований з розумом, здатний на довгі роки радувати своїх господарів, не вимагаючи значних додаткових грошових вкладень при його експлуатації. Однак, плануючи будівництво, варто особливу увагу приділити тим матеріалам, з яких він буде побудований.

У першій частині публікації про вибір ідеального матеріалу для будівництва недорогого заміського будинку ми розповіли про фізичні властивості різних будівельних матеріалів і вплив цих властивостей на експлуатаційні характеристики будинку. Зараз ми б хотіли більш детально зупинитися на таких важливих характеристиках матеріалів для будівництва, як їх хімічні властивості.

Хімічні властивості будівельного матеріалу характеризують його здатність змінюватися під впливом інших речовин і явищ, а також зберігати стабільну структуру і склад в статичних умовах. До основних хімічних властивостях будівельних матеріалів відносяться хімічна стійкість і хімічна активність. Розповімо детальніше про кожен з них.

Здатність матеріалу чинити опір хімічній дії середовища отримала назву хімічна стійкість будівельного матеріалу.

Деякі будівельні матеріали можуть змінюватися (корозіювати) мимовільно в звичайних умовах; інші ж - тільки при взаємодії з іншими речовинами різного ступеня агресивності (кислотами, водою, газами, розчинами солей і т.д.) або внаслідок технологічних виробничих процесів та експлуатації таких матеріалів.

Чим вище хімічна стійкість, тим більш переважно використання такого матеріалу для будівництва. Але, необхідно врахувати, що чим агресивніше середу впливу, тим складніше їй протистояти навіть найстійкішому матеріалу. Контактуючи з агресивним середовищем, матеріал може зазнавати настільки сильний вплив, що воно призведе до значного зменшення міцності і навіть руйнування самої конструкції. Таким чином, при будівництві недорогого заміського будинку важливо не тільки правильно вибрати матеріал з хорошими хімічними властивостями, але також забезпечити мінімальну можливість контакту з агресивними агентами.

Найбільш поширеними агресивними речовинами, які можуть викликати критичні зміни в будівельних матеріалах, є вода (як прісна, так і солона), в т.ч. грунтові води, а також гази, які розчинені в дощовій воді (утворюються під впливом діяльності промислових підприємств, автомобільного смогу і т.д.).

Окремо варто сказати про особливий вид корозії - біологічної корозії. Біокорозія являє собою зміну (руйнування) будівельних матеріалів під впливом живих організмів (мікробів, грибів і т.д.). Біокорозії схильні не тільки органічні матеріали, але і бетони і навіть метали, які можуть руйнуватися під впливом продуктів життєдіяльності різних мікроорганізмів. Для запобігання біологічної корозії будівельні матеріали можуть проходити спеціальну хімічну обробку, що, втім, негативно впливає на їх екологічність.

Хімічна активність - це здатність будівельних матеріалів до хімічних перетворень під впливом різних середовищ: води, високої або низької температури, радіації, а також внаслідок взаємодії з іншими речовинами. Хімічна активність будівельних матеріалів залежить від їх складу і структури. Найбільш зручні в експлуатації матеріали з низьким рівнем хімічної активності.

Таким чином, з огляду на хімічні властивості будівельних матеріалів, доцільно вибирати для будівництва недорогого заміського будинку під Кіевомхіміческі стійкі матеріали, які, до того ж, проявляють невисоку хімічну активність. або ж цю активність можна мінімізувати. Досить вдалим вибором, на наш погляд, є будівництво з SIP-панелей. СІП панелі хімічно нейтральні до лужної і кислотному середовищі, практично не страждають від впливу води, надзвичайно стійкі до температурних коливань. Такі властивості забезпечують їм зростаючу популярність на ринку будівельних матеріалів.

Варто звернути увагу і на такий будівельний матеріал як газобетон. Він, хоча і має кілька гіршими, порівняно з СІП панелями, хімічними властивостями, але, при правильному підході до будівництва, показує себе як цілком надійний і довговічний матеріал. Будинки з газобетону (газоблоків) швидко зводяться, їх будівництво цілком бюджетно, а мікроклімат в таких будинках можна порівняти з класичними дерев'яними зрубами.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.