Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Обираємо матеріал для будівництва недорогого заміського будинку під Києвом. Ч.1. Фізичні властивості будівельних матеріалів

Недорогий будинок під Києвом може бути виконаний з різних матеріалів, найбільш популярними з яких сьогодні є сендвіч-панелі і пористі бетони. Вибір матеріалу залежить від того, які саме вимоги в першу чергу висуваються до майбутнього будинку, яка технологія будівництва є прийнятною для даних умов, яку кількість коштів планується витратити на будівництво.

Стандартними вимогами до майбутнього будинку є його надійність, довговічність, здатність зберігати тепло, естетичний вигляд. Наскільки вони будуть виконані, залежить, в першу чергу, від самого матеріалу, його початкових властивостей.

У серії публікацій ми розглянемо різні властивості будівельних матеріалів, які забезпечують виконання ними певних необхідних функцій і обумовлюють базові характеристики конструкцій (будь то недорогий заміський будинок або пафосний особняк), які будуть зведені з цих матеріалів.

В першу чергу, поговоримо про фізичні властивості будівельних матеріалів, які визначаються базисними параметрами їх фізичного стану під впливом і впливом зовнішнього середовища і умов, в яких вони знаходяться.

Основними фізичними властивостями, які впливають на споживчі характеристики будівельних матеріалів, що використовуються для будівництва недорогих будинків під Києвом, є:

- густина;

- пористість;

- характер взаємодії з водою (водопоглинання, водостійкість, водопроникність, гігроскопічність, морозостійкість);

- теплові властивості (вогнестійкість або пожежостійкість, теплоємність, теплопровідність, теплове розширення);

- акустичні властивості матеріалу (звукопроводность і звукопоглинання).

Щільність (в будівництві має значення показник середньої щільності) - це показник структури матеріалу, який визначає масу матеріалу в одиниці його обсягу (кг / м3). Чим більше часу в матеріалі, тим менше буде його щільність. Чим вище щільність матеріалу тем:

- більша вага конструкції, виконаної з нього;

- гірше його теплоізоляційні і звукоізоляційні властивості;

- більше його механічна міцність.

Пористість - відносна величина (виражається в% або частках), яка характеризує ступінь наповненості матеріалу порами. При оцінці пористості матеріалу, береться до уваги не тільки кількість, але, а й характер пір (пори бувають відкриті і замкнуті). Різний характер і розмір пор обумовлює надання матеріалу різних властивостей.

У загальному вигляді, чим вища пористість, тим:

- краще теплоізоляційні властивості матеріалу, з якого побудований Ваш недорогий будинок під Києвом;

- менше його механічна міцність (варто, однак, врахувати, що при однаковій кількості пір, міцність вище у тих матеріалів, які мають пори меншого розміру, а також - замкнуті пори);

Від характеру пір також залежить здатність матеріалу поглинати воду (водопоглинання) і вологу з повітря (гігроскопічність). Будівельні матеріали з відкритими порами поглинають воду і іншу вологу набагато активніше, ніж ті, пори у яких закриті.

Високий рівень водопоглинання і гігроскопічності, якщо не вжити превентивних заходів, що захищають матеріал від впливу вологи, призводять до:

- зменшення міцності конструкції;

- погіршення її теплоізоляційних властивостей.

Однак. існує ряд матеріалів, здатних зберігати міцність при впливі на них води (водостійкі матеріали), а також чинити опір проникненню в них води під тиском (водонепроникні матеріали). З їх допомогою можна захистити конструкцію, створену з матеріалів з високим рівнем поглинання води, від деструктивного впливу вологи на них.

З впливом води на матеріал пов'язаний також показник морозостійкості, який характеризує властивість матеріалу, насиченого водою, витримувати поперемінні цикли заморожування і відтавання без видимої деструкції і значного зменшення міцності і маси. Морозостійкості можна віднести до показників, довговічності конструкції. Вимірюється в кількості циклів.

Чим вище показник морозостійкості, тим:

- довговічніша конструкція при інших рівних умовах;

- тим менше сил і засобів необхідно вкласти в забезпечення продовження терміну її експлуатації.

Висока морозостійкість властива матеріалами з великою щільністю, малою пористістю і закритими порами, тобто тим, які мають низькі показники водопоглинання. Але потрібно розуміти, що на показник морозостійкості готової конструкції можна впливати, шляхом збільшення її гідроізоляційних властивостей. Це буде коштувати додаткових коштів, але часто цілком виправдано, адже будівельні матеріали з високими показниками водопоглинання (і, відповідно, низькою морозостійкістю) мають цілий ряд унікальних споживчих переваг, які змушують зробити вибір саме на їхню користь. Це стосується, в першу чергу, будівництва недорогих будинків під Києвом з пінобетону.

Теплофізичні властивості будівельних матеріалів, як вже було зазначено раніше, характеризуються показниками теплоємності, теплопровідності, теплового розширення, вогнестійкості і вогнетривкості.

Теплоємність - це здатність будівельних матеріалів при зміні температури поглинати (при нагріванні) або віддавати (при охолодженні) певну кількість тепла. Для будівельних матеріалів вимірюють коефіцієнт питомої теплоємності, який виражається в кількості енергії, необхідної для підвищення температури 1 кілограма матеріалу на 1 градус. Органічні матеріали, як правило, мають велику теплоємність, ніж неорганічні. Найбільша теплоємність у води, тому зі збільшенням вологості будівельного матеріалу, зростає його теплоємність.

Чим вища питома теплоємність матеріалу, тим:

- більше енергії необхідно для його обігріву;

- більше часу він буде прогріватися.

Теплопровідність матеріалу - це його здатність пропускати тепловий потік через свою товщу. Більш докладно про теплопровідності було розказано в статті «Що таке теплопровідність або з чого побудувати теплий недорогий будинок під Києвом» (посилання на статтю 20).

В цілому потрібно сказати, що чим вища теплопровідність матеріалу, тим:

- більше витрат буде потрібно на обігрів конструкції, виконаної з цього матеріалу:

- більше часу піде на створення комфортної температури в будинку, побудованому з цього матеріалу.

Теплове розширення характеризує здатність матеріалу змінюватися в розмірі при зміні температури. При проектуванні і будівництві будинків дуже важливо враховувати температурний коефіцієнт лінійного розширення, щоб спрогнозувати на яку частку від початкової довжини розшириться матеріал.

Чим більше теплове розширення конструкційного матеріалу, з якого побудований недорогий будинок під Києвом, тим:

- велика ймовірність і величина температурних деформацій конструкції;

- більше зусиль слід докласти для нівелювання негативного впливу теплових деформацій на міцність і стабільність конструкції.

Вогнестійкість - здатність будівельного матеріалу витримувати дію високих температур, а також полум'я і води під час пожежі. По вогнестійкості матеріали поділяються на негорючі (не запалюються, що не тліють, обугливаются), важкозгораємі (повільно спалахують, швидко згасають при видаленні джерела вогню) і спаленні. Потрібно розуміти, що навіть не згорають матеріали, під впливом вогню можуть розтріскуватися, втрачати свою міцність.

Для оцінювання вогнестійкості будівельного матеріалу використовують показник межі вогнестійкості - час, за яке в конструкції наступають граничні зміни (втрата несучої здатності, освіту наскрізних тріщин, неприпустимий нагрів).

Чим вища вогнестійкість матеріалу, з якого побудований будинок, тим:

- більше часу необхідно на поширення вогню в приміщенні;

- швидше можна зупинити вогонь;

- менше необоротних наслідків буде мати дію вогню.

Акустичні властивості будівельних матеріалів характеризують взаємодію матеріалу зі звуком (звукопроводность і звукопоглинання), здатність поглинати, відбивати і проводити звукову енергію.

Звукопровідність - здатність матеріалу проводити звук через свою товщу.

Звукопоглинання - здатність матеріалу поглинати і відбивати звук

Для зовнішніх огороджень варто вибирати матеріали, які добре відображають звукові хвилі і мають низьку звукопровідність. Що ж стосується внутрішніх перегородок, то тут на перший план виходить здатність матеріалу (конструкції) поглинати звук (тому що відображення звуку від внутрішніх стін буде створювати і посилювати шум в приміщенні).

Таким чином, ми перерахували основні фізичні властивості матеріалів, використовуваних в будівництві заміських будинків. Безумовно, ідеальним варіантом було б побудувати будинок, у якого все фізичні характеристики були б максимально наближені до ідеалу. Для цього нам би знадобився міцний не важкий матеріал, з низьким коефіцієнтом водопоглинання і гігроскопічності, що не згорає, максимально довговічний, з низькою теплопровідністю і теплоємністю, а також прекрасними акустичними властивостями. Бажано ще дешевий, натуральний і дихаючий. Проблема в тому, що такого матеріалу просто не існує. І, плануючи побудувати недорогий будинок під Києвом, варто шукати компроміси, вибираючи саме ті матеріали, властивості яких максимально наближені до забезпечення Ваших запитів. На нашу думку, на сьогоднішній день, хорошим варіантом є будівництво за канадською каркасно-панельній технології SIP. Споживчі властивості SIP панелей максимально наближені до сучасних вимог до будівельних матеріалів і задовольняють більшість запитів покупців заміської нерухомості. А тим, хто має упередження проти СІП-технології, цікаво буде розглянути варіант будівництва з газоблоку.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.