Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Недорогий канадський будинок з SIP-панелей: правило трьох «Е» Ч.2. Екологія

У більш ранніх публікаціях ми говорили, що трьома основними причинами, які роблять канадську технологію будівництва надзвичайно популярною, є: Економія. Екологія. Естетика.

Питання економії детально розглянуто нами тут. Тепер розглянемо більш детально проблему екології будівництва заміського будинку в цілому, і, екологічність канадських будинків, зокрема.

Цілком очевидно, що екологічна проблематика стає наріжним каменем розвитку сучасного суспільства. Діяльність людини призводить до того, що екологічна ситуація на планеті стрімко погіршується, і в цей же час створюються цілі руху на підтримку екології, а уряди багатьох країн вкладають величезні суми в програми по збереженню навколишнього середовища, зменшення негативного техногенного впливу на неї.

Але, які б гроші не були витрачені на ці програми, без активного включення в них рядового обивателя все вони приречені на недостатню ефективність і неможливість в повній мірі досягти поставленої мети. Тобто для того, щоб глобально вплинути на екологічну ситуацію в світі, кожен повинен почати з себе, зменшивши свою особисту негативний вплив на навколишнє середовище. Зробити це можна, в тому числі, шляхом оптимізації власного споживання.

Запит на екологічність продукції все частіше надходить від українського споживача. Не виключенням став і такий специфічний товар як власний канадський будинок в передмісті Києва.

Розглянемо питання забезпечення екології Вашого будинку більш детально.

Основними елементами, що визначають екологічність будь-якого житла, є:

- місце розташування будинку, яке зумовлює наявність і рівень різних випромінювань, забруднень, вібрацій і шуму, шкідливих для здоров'я;

- якість води і грунту;

- матеріали, з яких побудований ваш заміський канадський будинок, а також з яких виготовлено внутрішнє оздоблення: меблі, елементи внутрішньої обробки і декору;

- обсяг природних ресурсів, які були використані при будівництві і будуть поглинені в процесі експлуатації будинку.

Що стосується місця розташування будинку, то потрібно зазначити, що київський регіон є переважно аграрним і говорити про такі серйозні екологічні проблеми як, наприклад, в індустріальних Луганській, Донецькій, Харківській областях нам не доводиться. Проте, стверджувати, що Київська область є екологічним раєм теж передчасно. Як і будь-який великий місто, Київ генерує велику кількість атмосферних викидів, шуму. До того ж існують локальні проблеми окремих місцевостей (наприклад, наявність звалища, промислового підприємства, високовольтних ліній електропередачі). Враховуйте це, коли будете вибирати місце для побудови Вашого канадського будинку. Якість грунту також залежить від місця розташування будинку, але ви завжди можете довезти родючої землі, якщо вирішите розбити на подвір'ї вашого канадського будинку сад або город.

Говорячи про забезпечення жителів канадського будинку в передмісті Києва екологічно чистою водою, потрібно виділити 2 основних моменти: вартість і якість води. Під вартістю ми маємо на увазі витрати на облаштування джерела води і його обслуговування. Якість же води зумовлює її чистота, ступінь необхідної очищення, рівень мінералізації, відсутність в ній шкідливих речовин. Як правило, чисту воду можна добути задешево. Хоча, звичайно, і вклавши багато грошей в організацію водопроводу за містом, на виході можна отримати воду зовсім не тієї якості, на яке розраховували. Існує 2 способи видобутку води в передмісті: ви можете вирити колодязь або пробурити свердловину. Існує думка, що в багатьох місцевостях, де водоносний шар знаходиться досить близько (до 10 метрів), вигідніше обмежитися колодязем на подвір'ї вашого канадського будинку, забезпечивши його електричним насосом замість звичного відра. Але, з точки зору екологічності, таке рішення навряд чи можна вважати правильним, адже, економлячи на бурінні свердловини, ви можете піддати себе досить великому ризику. Проблема в тому, що колодязь - це відкрита вода, що серйозно збільшує ризик її зараження. У нього можуть потрапити бруд, стоки з сусідніх ділянок, добрива, комахи і навіть дрібні тварини. Особливо це небезпечно під час весняних паводків. На нашу думку, піклуючись про екологію життя в заміському канадському будинку, варто зупинити свій вибір саме на свердловині, маючи на увазі, що вона вимагає регулярного догляду і, по можливості, постійного використання (інакше свердловина може «затягнутися»). Також, якість води коштує регулярно перевіряти (раз в 1-3 року, і при будь-яких сумнівах в якості води - негайно). Потрібно пам'ятати, що найкраща вода не обов'язково залягає на найбільшій глибині, але поверхневі води точно не можуть бути надійними з точки зору їх чистоти. Який саме глибини потрібна свердловина в кожному конкретному випадку, зможуть підказати фахівці.

Як вже було сказано раніше, величезну роль в забезпеченні екології вашому житті відіграють ті матеріали, з яких побудований Ваш канадський будинок.

Канадський будинок із SIP-панелей, який побудований з дотриманням технології, відповідає всім екологічним стандартам і вимогам до ефективного природокористування таких країн як, наприклад, Канада і США. Взагалі, немає нічого дивного, що ідея побудови еко-будинку народилася саме в Канаді, країні, буквально схибленій на екології. Канадці прекрасно розуміють, що втілення ідеї боротьби за екологію в заміському будинку, має починатися саме з його споруди. Він виконаний з екологічно чистих матеріалів (деревина), більш того, технологія будівництва передбачає серйозну економію цих матеріалів. Це, в свою чергу, зменшує обсяги вирубки дерев, а, отже, в принципі знижує екологічне навантаження на навколишнє середовище. А відмінні теплоізоляційні властивості канадського будинку дозволяють економити на кондиціонуванні і опаленні, що дає можливість називати такі будинки енергозберігаючими.

Таким чином, вибираючи в якості свого постійного житла канадський будинок в передмісті Києва, ви апріорі робите крок вперед в напрямку екологічного комфорту і безпеки. Залишилося лише облаштувати його так, щоб він став ще теплішим, ще затишнішим, ще екологічнішим. Для цього пропонуємо скористатися наступними простими правилами:

Вибирайте для внутрішньої обробки вашого будинку екологічно чисті матеріали, вільні від шкідливих випромінювань і не здатні забруднювати навколишній простір. Бажано, щоб на всіх матеріалах, які ви використовуєте в обробці вашого заміського будинку, стояла маркування «екологічно безпечно» і продавцем були надані сертифікати якості. Не рекомендується використовувати матеріали з незвичайними властивостями (наприклад, клеї, які дуже швидко сохнуть), тому що в них підвищений вміст хімічних речовин. А також, ніколи не слід купувати лаки і фарби, що містять свинець, фенол, толуол і ацетон.

Облаштовувати Ваш заміський канадський будинок меблями і аксесуарами з натуральних матеріалів: віддайте перевагу дерево і лозу пластику, а натуральні тканини новомодним і практичним синтетичним;

Наповнюйте будинок рослинами. Вони не тільки здатні поліпшити настрій і створити неповторну атмосферу вашого будинку, але також можуть позитивно впливати на самопочуття, зменшувати кількість шкідливих речовин в повітрі, ароматизувати приміщення;

Подаруйте Вашому будинку частинку себе: нехай в ньому буде багато речей, зроблених Вашими руками і руками членів вашої сім'ї. Шийте, в'яжіть, малюйте, і прикрашайте інтер'єр власними виробами - це зробить навіть самий звичайний будинок теплим, затишним і радісним!

Таким чином, завдання облаштування еко-будинку в передмісті Києва, насправді, досить складна, але цілком посильне для тих, хто хоче жити в гармонії з природою і з собою. Вибирайте свій проект канадського будинку з SIP-панелей, будуйте його в приємному тихому місці, наповнюйте екологічно чистими предметами обстановки і декору - і ваше життя отримає ту гармонію, про яку міські жителі не можуть і мріяти.

Замовити будівництво екологічного будинку можна у компанії Євродім.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.