Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Недорогий будинок під Києвом із SIP: розвіюємо міфи про пінополістирол

SIP (СІП) - сучасний будівельний матеріал, основа канадської каркасно-панельної технології. У будівництві заміських будинків ця технологія вже давно конкурує з традиційними будівельними методами. Недорогий будинок під Києвом із SIP прекрасно відповідає вимогам практичності та екологічності.

Будівельна СІП панель складається з шару утеплювача (пінополістиролу) всередині і двох шарів стружкової плити з деревини зовні. В основному використовується стружка хвойних порід дерев.

Останнім часом на просторах інтернету зустрічаються публікації, що ставлять під сумнів безпеку однією зі складових SIP - пінополістиролу. Давайте спробуємо розібратися: що ж таке пінополістирол і чи можна вважати претензії до цього матеріалу особнованнимі.

Технологія виробництва пінополістиролу

Пінопластом або пінополістиролом прийнято називати ізоляційний матеріал білого кольору. Полістирол на 98% складається з повітря, закачаного в мікроскопічні тонкостінні клітини полістиролу. При виробництві матеріалу потрібно всього 2% полістиролів кульок, які наповнюють чистим вуглеводнем (пентаном). Насичені кульки підігріваються парою, в результаті чого вся маса збільшується і склеюється в єдиний об'єм. Отриманий таким чином матеріал дуже легкий і стійкий до деформації.

Кілька фактів з історії

Полістирол створили в Німеччині. Завдяки фізико-технічними характеристиками, матеріал став широко застосовуватися в будівництві, ізоляції та навіть при виробництві тари. Основна частка виробленого пінополістиролу використовується для теплоізоляції конструкцій.

До 60-х років в СРСР пінополістирол був утеплювачем в холодильниках. Починаючи з 1970-го року, матеріал використовували при будівництві транспортних шляхів в областях з грунтами, схильними до осипання. Спорудження штучних насипів та рельєфів так само виробляють з використанням пінополістиролу. США, Японія, Фінляндія і Норвегія активно використовує цей матеріал для зниження вертикального навантаження на конструкцію при будівництві транспортних шляхів.

У Західній Європі вже понад 50 років зводять будинки з використанням пінополістиролу. На наших теренах така технологія з'явилися в середині 90-х. Спочатку матеріал використовувався тільки для ізоляції швів і стиків споруджуваних конструкцій. Надалі технології дозволили весь будинок будувати з використанням високоміцного углеводородістого матеріалу в якості утеплювача. Таким чином, пінополістирол, завдяки своїм споживчим характеристикам і невисокій вартості, впевнено увійшов на ринок будівельних матеріалів, використовуваних для зведення недорогих будинків під Києвом.

Екологічність

Пінополістирол абсолютно безпечний для навколишнього середовища. При нагріванні і охолодженні він не виділяє шкідливих речовин. Пінопласт - один з матеріалів, завдяки якому скорочується парниковий ефект. Висока тепловіддача пінополістиролу дозволяє скорочувати споживання електроенергії. Полістирол абсолютно нейтральний і не має обмежень по терміну придатності. В процесі експлуатації матеріал не дає тріщин і не є живильним середовищем для мікроорганізмів. Пінополістирол відноситься до мономатеріалів, він утилізується на всі 100%. При спалюванні пінистого матеріалу утворюються ті ж похідні, що і при горінні деревини або пробки.

На користь екологічності пінополістиролу каже його застосування у виробництві іграшок і упаковки для продуктів харчування. Недорогі будинку з SIP панелей з пінополістиролом екологічно безпечні для всієї родини.

Відмінні характеристики пінополістиролу

  1. Перепади температури ніяк не впливають на міцність матеріалу.
  2. Підтримує тепло і звукоізоляційні властивості (повітря, що знаходиться в порах полістиролу, виконує роль теплоізолятора).
  3. Чи не пліснявіє, не гниє і не розкладається.
  4. Практично не вбирає вологу.
  5. Стійкий до впливу хімічного середовища. Не схильний до впливу фізичного середовища (розчинів солі і високомінералізованих грунтових вод).
  6. Довговічний. Приблизний термін експлуатації зі збереженням в повному обсязі початкових властивостей - мінімум 80 років.

Для отримання не тільки міцного, але і пожежобезпечного будівельного матеріалу, до пінополістиролу в процесі виробництва додають антипірени. Такий матеріал отримав назву «самозатухаючий пінополістирол» і в позначенні він містить букву «С» (наприклад СПБ-С).

На сьогоднішній день, модульне будівництво активно завойовує позиції на українському ринку. Звести недорогий будинок під Києвом з SIP панелей з утеплювачем пінополістиролом набагато швидше, ніж при традиційних методах. Пінополістирол в СІП панелях не несе ніякої небезпеки для жителів будинку, а навпаки - робить будинок більш теплим і довговічним.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.