Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Колір будинку і покрівлі: як зробити канадський будинок гармонійним

Здавалося б, каркасні будинки за канадською технологією - справа нехитра. І якісні матеріали в поєднанні з професійною роботою зроблять свою справу. Однак не все так просто! У будь-якому будівництві важливі не тільки технічні, але і естетичні параметри, адже майбутня будова має виглядати красиво і гармонійно, викликаючи захоплення свого власника.

Вибір кольорової палітри фасаду та покрівлі відіграє важливу роль в кінцевому результаті. Саме завдяки правильно підібраному відтінку канадський будинок набуває завершальний штрих в композиції стильних і розкішних будівель.

Який колір віддати перевагу ?! Якими властивостями володіють кольору ?! Як їх правильно поєднувати ?! Давайте розберемося у всіх цих питаннях ...

Вибираємо колір покрівлі та фасаду

Для того щоб визначитися з відтінками будівлі, що зводиться, запитайте себе - яким ви бачите свій канадський будинок ?! Вам подобається, коли будівля ідеально вписується в навколишній ландшафт, немов би розчиняючись в ньому, не привертаючи до себе уваги ?! Тоді варто звернути свій погляд на традиційну коричнево-зелену гаму. Натурам же експресивним підійдуть більш сміливі відтінків рішення: фіолетовий, жовтий, синій, червоний.

Особливу увагу потрібно приділити поєднанню теплих і холодних тонів покрівлі і стін будинку. Ні в якому разі не можна поєднувати стіни холодних відтінків з теплими кольорами покрівлі і навпаки (так, наприклад, блакитний фасад вже точно не прикрасить коричнева дах). Універсальними варіантами вважаються білі і сірі стіни - їм підходить будь-яка забарвлення покрівельного матеріалу.

Класичні схеми поєднання кольорів фасаду і даху:

 • Світлі стіни з темної дахом - традиційний варіант оформлення будинку, підходить консервативним особам і всім поціновувачам вже усталених архітектурних стандартів.
 • Стіни і дах в одному тоні - в такому колірному рішенні будівля виглядає досить цікаво і стильно, як цілісне полотно художника. Однак багатьом сьогодні таке єднання здається трохи нудним і одноманітним.
 • Темні стіни зі світлою покрівлею - неординарний погляд на каркасні будинки за канадською технологією (коли будова як ніби розчиняється в хмарах). Це прекрасне поєднання для сміливих, екстравагантних людей, які звикли виділятися на тлі інших.

Властивості кольорів

 • Далеко не всі сьогодні знають, що кожна група квітів має свої унікальні властивості, здатними змінювати форму будівлі, приховувати недоліки і підкреслювати виграшні сторони.
 • Приглушені темні кольори активно притягують до себе світло і нагріваються, тому їх найчастіше віддають перевагу жителі північних регіонів. А ось світлі відтінки фасадів не просто візуально розширюють будівля, а й захищають його від впливу прямих сонячних променів.
 • Яскравий і насичений фон набагато швидше вигорає і втрачає свій первозданний вигляд. Проте, на деяких приглушених світлих відтінках можуть з часом з'являтися малопривабливі жовті плями.
 • Корисна порада: помітні і химерні кольори підходять в тому випадку, якщо канадський будинок має просту форму з мінімальним набором «екстер'єрних деталей».

Корисні рекомендації

 • Ідеально поєднуються між собою відтінки, які виробляються від одного кольору (найбільш виграшний варіант).
 • Застосування в оздобленні будинку колоритів навколишнього ландшафту (коричневого, зеленого, теракотового) додасть будівлі строгий класичний вид.
 • Світлі тони не так швидко «приїдаються», їх використання пов'язане з меншим ризиком помилитися з поєднанням кольору стін і покрівлі.
 • Якщо ви сумніваєтеся між двома схожими відтінками, то краще вибрати менш інтенсивний.
 • Водостоки та інші додаткові елементи екстер'єру також слід оформляти в тон з фасадом або покрівлею.
 • Вивчіть навколишнє оточення. Розташовані в безпосередній близькості від водойми каркасні будинки за канадською технологією прекрасно виглядатимуть в будь-яких відтінках синього і блакитного, а ось «лісову місцевість» підкреслять каштанові кольори.
 • Якщо ви хочете використовувати відразу кілька кольорів для стін і даху, то максимальне з'єднання тонів не повинно бути більше трьох (інакше може створитися враження надмірної строкатості).

В кінці статті хотілося б зауважити: не йдіть стереотипам - довіряйте ТІЛЬКИ своїм очам. Сумніваєтеся з вибором ?! Тоді доручіть це питання професіоналам, вони допоможуть вам підібрати саме те поєднання, яке не просто завершить, а й прикрасить собою ваш канадський будинок.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.