Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Індивідуальний септик: необхідність, що забезпечує комфорт

Зважилися підвищити рівень комфорту свого життя і купити будинок під Києвом? Вітаємо, ця ідея, однозначно «приречена» на успіх! Проживання за містом дарує масу переваг, у чому ви скоро зможете переконатися. А зараз ми пропонуємо вам обговорити те, що є одним з головних умов комфортного життя в приватному будинку. Це - організація очищення стічних вод індивідуального житлового приміщення при відсутності можливості підключення до центральної системи каналізації.

Одним з її найдоступніших, довговічних і недорогих в експлуатації способів, які не потребують постійного контролю фахівців, є установка індивідуального септика. Це очисна споруда, розрахована на обслуговування однієї або декількох сусідніх житлових територій. Призначення індивідуальних септиків полягає в прийомі і очищення господарсько-побутових стічних вод.

Що являє собою індивідуальний септик?

Тільки плануючи купити будинок під Києвом, ви, звісно ж, можете ще не розбиратися в тонкощах побутових комунікацій заміського житла. Коротенько розглянемо, що ж являє собою індивідуальний септик і в чому полягає принцип його роботи.

Септик є важливим елементом очисних споруд для господарських і побутових стоків. Це, по суті, відстійник для стічних вод, як правило, у вигляді трисекційного резервуара, в якому відбувається гравітаційне відстоювання стоків з їх подальшим біологічним доочищенням.

Септичний відстійник розташовується не ближче, ніж на відстані 5-6 м від житлових приміщень. Гази, які скупчуються в септику, виводяться через спеціальний вентиляційний отвір, так званий фановий стояк.

Принцип роботи індивідуального септика

У першій секції септика відбувається груба первинна очистка стічних вод. Великі й малі зважені частинки (а, попросту, все, що може проникнути в каналізацію через санвузол або кухонну раковину) осідають на її дні і згодом утворюють муловий осад, який слід видаляти не рідше 1 разу на рік.

Потім стоки потрапляють у другу секцію септичного відстійника, в якій відбувається розкладання органічних і неорганічних відходів життєдіяльності людини. І вже після цього - в третю секцію, де здійснюється кінцеве освітлення каналізаційних стоків з їх подальшим виведенням на грунтову фільтрацію.

Можливість грунтової доочищення стічних вод безпосередньо залежить від виду і особливостей грунту в місцевості, де ви плануєте купити будинок під Києвом. Визначити яка поглинає здатність грунту можна в спеціалізованій лабораторії, попередньо провівши його невеликий паркан для даної процедури.

Ґрунтова доочищення необхідна, так як септик-відстійник забезпечує рівень очищення стічних вод не більше 60-65% від ступеня їх первинного забруднення. При неможливості проведення якісної грунтової доочищення рекомендується використання біосептіков - індивідуальних септиків з потужними біофільтрами для підвищеної очищення стічних вод (не менше 98%).

Індивідуальний септик: види і матеріали

Сучасний ринок будівельних матеріалів має достатній асортимент установок очистки стічних вод. Індивідуальні септики розрізняються як принципом і якістю виробленої очищення стоків, так і матеріалами, з яких вони виготовляються.

Якщо раніше септичні відстійники обладналися із застосуванням цегли, бетону або залізобетону, то сьогодні перевага віддається більш сучасним і високотехнологічним матеріалами - поліетилену і поліефірного склопластику. Такі септики мають відмінну міцністю при малій вазі, довговічні, прості в установці, забезпечують повну герметичність конструкції.

Однак поряд з достоїнствами, септики з синтетичних полімерів мають і недоліки. Вони можуть бути пошкоджені гризунами, а також вимагають пригруза під час установки. Інакше існує ризик виштовхування пристрої з землі грунтовими водами, зважаючи на їх легкої ваги.

Важливий момент! Збираючись купити будинок під Києвом, і розглядаючи конкретні варіанти майбутнього житла, ви повинні звернути пильну увагу на якість облаштування його каналізаційної системи, та індивідуального септика зокрема. Переконавшись, що система очищення стічних вод на ділянці, що прилягає до будинку, який ви хочете придбати, повністю відповідає санітарно-гігієнічним вимогам і нормам приватного житлового будівництва, ви можете сміливо робити покупку!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.