Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Економні методи будівництва на ринку України

Економія тут складається з багатьох позицій: квадратний метр “економної” стіни в 3 рази легший, ніж квадратний метр цегляної. Відповідно, фундамент під нього потрібний менший і дешевший. Далі - при процесі заливки виходить рівна стіна, що не потребує штукатурення.

Застосовують цей метод будівництва в Україні близько 10 років. Конструкція складається з порожніх пінополістиролових кубів, усередині яких залізобетон. Товщина стіни - 25 сантиметрів. Виробники стверджують, що по теплопровідності вона не поступається цегляній в 1,8 м. Побудувати енергозберігаючий будинок можна самостійно. Серед плюсів - і експлуатаційні витрати термобудинку. Вони будуть втричі менші через дотримання норм енергозбереження. Директор однієї із будівельних фірм говорить: “Фундамент, стіни, бетонна підлога першого поверху, міжповерхові перекриття зі звукоізоляцією, дах 2 поверху з бітумною черепицею, скажімо так, коробка такого будинку обійдеться в 250-300 доларів за м2”.

Асортимент енергозберігаючих матеріалів і технологій досить великий. Але не кожна фірма - благонадійна. Щоб не попастися на гачок неспеціалістів, експерти радять: по-перше, орієнтуватися не на рекламу, а на відгуки людей, які вже живуть в таких будинках; по-друге, звернути увагу на якість сировини і на щільність пінополістиролу. Найкраща марка матеріалу - з показником 35 кг/м2.

“На вигляд вони все біленькі, і коли лежать - всі красиві й рівні. А ось коли в них заливаєш бетон, ось тут кожен блок поводить себе по-різному: деякі роздуваються, в них можуть бути щілини. А це потенційний місток холоду. Потім ці щілини при оздоблювальних роботах потрібно заповнити армуючою сумішшю, а вона досить дорога”.

У кожному будинку - будь-то термобудинок, або цегляний, блоковий і. т. д. потрібно вирішувати питання вентиляції. За кордоном використовують спеціальну вентиляційну систему, яка не потребує постійного відкривання вікна. Українські виробники винайшли і запатентували своє ноу-хау. Невелике обладнання, яке вбудовується в стіну та електроенергії витрачає стільки, скільки півлампочки, тобто до 25 Ватт. Крім того, така система вентиляції виводить назовні відпрацьоване повітря (зберігаючи при цьому тепло) і запускає свіже. Представник фірми-винахідника повідомляє: “Близько 60% тепла, яке ми викидали на вулицю з вентиляцією, ми можемо повертати і доставляти назад в приміщення. І тут питання не тільки в тому, яку кількість тепла ми зможемо заощадити, це питання ще й комфорту. Наприклад, взимку вночі, ми ж не будемо відкривати вікна кожні 2 години, як рекомендує виробник”.

Виробники кажуть, що влітку цей вентиляційний прилад теж не застоїться. Він зможе провітрювати і підтримувати задану температуру. Українська система вентиляції коштує 2 600 гривень. Це втричі дешевше, ніж іноземні аналоги.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.