Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Cтіни з СІП: прості відповіді на найпопулярніші питання

Незважаючи на те, що в інших країнах світу будинку з СІП-панелей будують вже понад півстоліття, у нас канадську технологію як і раніше відносять до ноу-хау. Це породжує величезну кількість питань про будівництво будинків з СІП. Відповіді на найбільш поширені з них - читайте нижче.

На якому фундаменті можна зводити стіни з СІП-панелей?

Сама конструкція СІП панелі така, що її вага в порівнянні зі звичним бетоном, цеглою і навіть деревом, незрівнянно малий. Виходячи з таких вагових характеристик, для будівництва канадського будинку цілком достатньо звичайного малозаглибленого стрічкового фундаменту (в різних його варіаціях), глибина якого не перевищує зони промерзання грунту. Якщо ж будинок будується на складних грунтах, місцевість має перепади рельєфу або поблизу розташована водойма - при будівництві використовують свайно-гвинтовий фундамент.

Єдина вимога, яку необхідно дотримуватися - це хороша вентиляція простору між підлогою першого поверху і землею. Для цього поверх фундаменту фахівці рекомендують покласти кілька рядів цегли або 2 ряди блоків, в яких потрібно залишити невеликі віконця.

Будівництво за особливим проектом - чи потрібні індивідуальні СІП-панелі?

Іноді майбутньому домовласникові хочеться купити канадський будинок, який має нестандартні розміри. В такому випадку виникає питання - що краще - підігнати панелі або оформити на заводі індивідуальне замовлення? Фахівці радять купувати готові СІП-панелі стандартних розмірів. По-перше, підігнати панелі під свій розмір простіше простого (про це трохи нижче), а по-друге, це суттєво зменшить матеріальні витрати на будівництво Вашого будинку за канадською технологією.

Підгонка панелі має на увазі її розрізання. Найкраще це зробити в два етапи: спочатку електролобзиком розпиляти зовнішні ОСП-шари, а потім по цій лінії переламати панель або розрізати звичайної металевої дротом або легкої ланцюговою пилою. Використовувати інші види ріжучих інструментів не рекомендується, тому що в цьому випадку зріз буде нерівним, що може негативно відбитися на формуванні стиків.

Якщо під час будівництва будинку за канадською технологією, доведеться розрізати СИП-панель, пам'ятайте про деякі нюанси:

Кількість маленьких шматків повинно бути мінімальним - тобто якщо для формування кута будинку Вам не вистачає, наприклад, 30 см, то краще розрізати кілька панелей навпіл, а не ліпити будинок з маленьких шматочків. Так, це трохи підвищить загальну вартість будматеріалів, витрачених на будівництво з СІП, зате забезпечить Вас надійним і теплим житлом.

Після розпилу СІП-панелі не забудьте вибрати з торців пінополістирол - для формування стиків і облаштування вікна досить вибрати 25 мм, а для дверного отвору потрібно 50 мм. Для цих цілей краще всього використовувати спеціальний вижигатель.

Ну і головне правило, будь-який підгонки: сім разів відміряй, один раз відріж.

Як вирізати вікно і дверний отвір в стіні з СІП?

Вирізати вікна і двері при будівництві будинку з СІП можна до зведення стіни або після завершення будівництва. Причому їх розташування особливої ролі не грає: і вікно і двері можна зробити в одній СІП-панелі, а можна влаштувати на стику двох панелей. Головне, пам'ятати, що отвори необхідно зміцнити підкладками (вгорі) і бічними стійками для збереження міцності всієї конструкції.

Як прокладати комунікації в будинку, побудованому з СІП-панелей?

Міцність і довговічність СІП-панелей забезпечується зовнішніми її частинами - ОСП. Тому руйнувати (робити канавки) в стінах канадського будинку не рекомендується. Багато будівельників йдуть на такий крок, але ми все-таки рекомендуємо утриматися від цього і підійти до вирішення питання про комунікації творчо. Найбільш поширений спосіб заховати труби і дроти - обшити стіни гіпсокартоном, зробити підвісну стелю або фальш-пол. Для любителів більш вишуканих і неординарних рішень радимо прогулятися по магазинах будматеріалів - там можна знайти цікаві елементи декору, наприклад латунні або мідні труби, в яких прокладається електропроводка, або просто дроти з незвичайною ізоляцією.

Чи потрібно утеплювати будинок, побудований з СІП?

Будинки, побудовані за канадською технологією, не потребують утеплення - цей факт, перевірений не одним десятком років експлуатації «канадців» у багатьох країнах світу, можна вважати аксіомою. Більш докладно про теплоізоляційних властивостях СІП-панелей Ви можете почитати тут.

Проте, будь-які фасадні роботи призводять до утеплення будинку. У цьому випадку головне не перестаратися. Фахівці не радять надмірно утеплювати будинки, побудовані з таких сучасних матеріалів, як СІП. Надмірна «турбота» про своє температурному комфорті, може послужити Вам погану службу - додаткова теплоізоляція і без того теплого будинку, може привести до порушення паропроникності і підвищення вологості всередині будинку.

Чи потрібно обробляти стіни будинку з СІП?

На відміну від будинків з дерев'яного бруса, канадський будинок, побудований з SIP в обробці різними антисептиками і антипіретиками не потребує. Завдяки низькій гігроскопічності матеріалу, з якого виготовлені СІП-панелі, вони стійкі до гниття і грибкових уражень. Здатність пінополісти до самозагасання забезпечує високу пожежобезпечність. А щільність ОСП і його «неїстівне» гарантує надійний захист від гризунів і комах - головне правильно обробити стики між панелями і місця введення комунікацій під час будівництва будинку з СІП.

Чи можна жити в будинку з СІП без внутрішньої обробки?

Будь-яка обробка покликана утеплити стіни і додати житлу естетично довершена вид. «Гола» СІП-панель - тепла, чиста і рівна. І з точки зору комфорту, і з позиції акуратності та гігієни - дім із СІП цілком може експлуатуватися без внутрішньої обробки. Однак, фахівці рекомендують не зловживати цим, і зробити ремонт максимум через рік після закінчення будівництва. Це необхідно, щоб не допустити порушення щільності шару ОСП (під впливом вологи і світла).

Звичайно, це далеко не всі питання, які виникають у майбутніх господарів канадських додому. Якщо Ви хочете дізнатися про СИП-панелях ще більше, просто зателефонуйте нам і ми постараємося надати максимально повну інформацію про будинки, які успішно будуємо вже багато років!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.