Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Чи потрібен у канадському будинку цоколь? Правила його облаштування

Цоколь і цокольний поверх візуально змінюють будинок. Будівля, що стоїть на високому цокольному підніжжі, стає більш витонченою і виглядає дуже ефектно. Але чи завжди красива картинка коштує витрачених часу і зусиль? Спробуємо розібратися, узявши за приклад будівництво канадських будинків.

Згідно будівельним нормам, під цокольним поверхом мається на увазі напівпідвальний поверх, занурений в землю менш, ніж на половину висоти стін. Ззовні цоколь виглядає як продовження фундаменту, що піднімає будинок над рівнем землі. Висота в даному випадку опціонально, але частіше за все можна побачити цоколі від 40 до 100 см.

Коли цоколь бажаний

Однозначно будинок потребує підвищенні, якщо будівля стоятиме на часто затоплює ділянці. Цоколь в цьому випадку служить буфером для вологи з землі, і стіни будинку залишаються сухими. Без такого захисного бар'єру капілярна волога може підніматися вгору на два-три метри, а на зволожених стінах, як відомо, добре розвиваються цвіль і грибок. Крім того, стінові матеріали, постійно перебуваючи у вологому середовищі, стають менш міцними і втрачають свої гідроізоляційні властивості.

Цоколь захищає будинок не тільки від вологи, але і від холоду. Тому якщо для будівництва використовуються традиційні будматеріали зі скромними теплоізоляційними характеристиками, поява цоколя виправдано. У разі, якщо ви збираєтеся замовити будівництво будинку з СИП панелей, необхідність у додатковій теплоізоляції відпадає. Сендвіч-панелі, з яких збираються канадські будинки, відмінно протистоять холодів і в допомоги цоколя не потребують.

Цокольний поверх економічно виправданий, якщо будівля стоятиме на заглибленою монолітній плиті. З'явилися при заливці такого фундаменту підлогу і стіни доцільніше не засинати, а використовувати, створивши технічний або житлової цокольний поверх. Однак монолітний стрічковий фундамент застосовується нечасто - тільки якщо будівництво ведеться на карстових грунтах або якщо планується будувати будинок в три поверхи і вище. Більшість канадських будинків не вимагають нічого складнішого мелкозаглубленного столбчато-стрічкового фундаменту.

Ще одна причина влаштувати цокольний поверх - це потреба в додаткових приміщеннях. Буває, що є бажання мати великий будинок, але ділянка невелика або вузький, а тому бічні прибудови виключаються. Значить, розширюватися доведеться вниз. З'явилися приміщення можуть використовуватися як для технічних цілей (комора, сауна, пральня), так і в якості житлових кімнат. Однак не випускайте з уваги, що і підвал, і цокольний поверх - затія недешева. Будинки з напівпідземного приміщеннями виправдані тільки в тих населених пунктах, де земля цінується вкрай високо.

Коли цоколь - надмірність

Овчинка не варта вичинки, якщо будувати заглиблений поверх доведеться на ділянці з високим заляганням грунтових вод. У цьому випадку витрати на дренаж і посилену гідроізоляцію однозначно стануть основною статтею будівельного бюджету. Також не зводять цокольні поверхи на складних карстовихгрунтах, де через пустот в землі можливі просідання грунту. У всякому разі, починати такі роботи можна тільки після складних інженерно-технічних досліджень.

Будинок з цоколем не підійде тим, хто хоче побудуватися в стислі терміни. Відмовитися від цоколя доведеться ще й в тому випадку, якщо кошторис на будівництво обмежена. Адже навіть в ідеальних умовах підземний або напівпідземний поверх - це витрати на тепло- і гідроізоляцію, обігрів і вентилювання приміщень, штучне освітлення. В результаті при однаковій площі цокольний поверх обходиться в півтора рази дорожче наземного.

Облаштовуємо цоколь

Якщо ви вирішили робити будинок з цоколем, дуже важливо правильно вибрати будівельні матеріали. Самим надійним і довговічним вважається цоколь з монолітного бетону. Також добре себе зарекомендували натуральний камінь і червона цегла - вони відмінно переносять перепади температур, атмосферні опади і механічні дії.

Важливо, щоб фактура цоколя підходила до зовнішньої обробки будинку. До гладким стінам підійде цоколь з каменю, цегли, бетонних плит. З фактурною поверхнею стін буде гармонійно виглядати гладкий бетонний цоколь. Існує і економ-варіант - цокольний сайдинг з поліпропілену. Такі рельєфні пластини добре імітують цегельну і кам'яну кладку, але при цьому коштують дешевше оригінальних матеріалів.

Говорячи про типи цоколів, виділяють западаючий, який виступає і цоколь в одній площині зі стіною. В останньому варіанті для кращої гідроізоляції по верху цоколя пускають рельєфний поясок. Виступаючий цоколь виглядає переконливо, але дуже схильний до атмосферних і механічних впливів. Оптимальний вибір для заміського будинку - це западаючий цоколь, який не заважає стоку води з даху і стін і довше зберігає свої тепло- и влагоізолюючі характеристики.

Таким чином, канадський будинок потребує цоколі, якщо він будується на складних грунтах, в місцях з високим рівнем грунтових вод або на монолітному фундаменті. У всіх інших випадках цоколь - необов'язкова опція і питання особистих переваг власника особняка. Вибираючи цоколь для будинку, віддавайте перевагу максимально стійким будматеріалів. Також намагайтеся, щоб цоколь гармоніював із зовнішнім виглядом будівлі.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.