Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Будуємо на дачі теплицю з полікарбонату

Вже не один десяток років теплиці є незамінними помічниками заміських жителів, як тих, хто вирішив купити дачу в київській області для сезонного відпочинку в теплу пору року, так і тих любителів тихого розміреного життя, які перебралися за місто на постійне місце проживання.

Їх надійне функціонування дозволяє значно продовжити період вирощування свіжих овочів, ягід, зелені, і робити це, при бажанні, хоч цілий рік. Якщо ви вирішили, що теплиця обов'язково повинна бути на вашій присадибній ділянці, ознайомтеся з цією статтею. У ній ми розповімо, як власноруч побудувати теплицю з полікарбонату.

Цей матеріал завоював довіру величезної кількості садівників-городників. Він міцний, легкий, пружний, добре пропускає сонячне світло і має високий ступінь термоізоляції. Полікарбонат стійкий до несприятливих погодних явищ (рясний снігопад, град, пекучі УФ-промені). Конструкції з полікарбонату відрізняються простотою збірки і експлуатації, а також, що важливо, доступною вартістю.

Отже, ви купили дачу в київській області і задумали власними силами побудувати на її ділянці теплицю. З чого почати?

Підготовчий етап будівництва теплиці на дачі в київській області

Плануючи будівництво теплиці, необхідно визначитися з місцем, де це буде відбуватися, вибрати бажану форму і розрахувати розміри об'єкта, витрата матеріалів. Слід спроектувати план каркаса теплиці, з його конструктивними несучими і функціональними елементами (не забудьте про фрамугах для вентиляції). Відповідні креслення можна розробити самостійно, або ж «запозичити» з різних джерел, адаптувавши їх відповідно до фактичних умов та побажаннями.

Найчастіше теплиці, покриті полікарбонатом, роблять у формі арки або «будиночка» з двосхилим дахом. Радимо вам зупинитися на першому варіанті, так як в цьому випадку не доведеться займатися герметизацією численних стикувальних швів. Крім того, така форма верхньої частини будівлі буде перешкоджати скупченню на ній снігу взимку, що загрожує зайвої навантаженням на саму конструкцію і фундамент.

Робимо фундамент для теплиці на дачі в київській області

Якщо ви купили дачу в київській області і вирішили побудувати теплицю на її ділянці, що називається, на довгі роки, є сенс звернутися до самого трудомісткого, дорогому, але і самому надійному і довговічного варіанту фундаменту - бетонному. Фундамент з бетону стане не тільки довговічним підставою, але і своєрідним «накопичувачем» тепла в теплиці, віддача якого буде відбуватися в нічний час доби.

Можливо також створення точкового фундаменту, на цегельних, залізобетонних, дерев'яних стовпах. Або стрічкового, з використанням цегляної кладки, дерев'яного бруса. Підстава для теплиці, зроблене з дерев'яного бруса, слід обробити спеціальним гідроізолюючим складом.

Незалежно від виду фундаменту, важливо рівномірно розподілити вагу конструкції, грамотно організувати відведення стічних вод. Це особливо актуально, якщо вам довелося купити дачу в київській області, розташовану в низині. Крім того, між підставою і тепличним каркасом повинен бути передбачений додатковий шар ізоляції у вигляді бітуму або руберойду, який запобіжить процес корозії і гниття теплиці, продовживши її термін експлуатації.

У фундамент монтуються кріплення для каркаса теплиці. В їх ролі можуть виступити металеві куточки, міцна арматура.

Монтуємо каркас для теплиці на дачі в київській області

Як каркас для теплиці можна застосувати деревину, алюмінієвий і сталевий профіль, тонкі металеві труби і дуги.

Через свою недовговічність і вимогливості в догляді, дерево сьогодні використовується все рідше, поступившись місцем металевих сплавів. Оптимальним варіантом стане придбання розбірних металевих дуг і сполучних вставок для їх монтажу. Такий каркас забезпечить необхідну міцність конструкції. Металеві елементи каркаса слід захистити від корозії, покривши грунтовкою і пофарбувавши.

Згідно складеної раніше схемою, монтуємо каркас теплиці на заготовлені кріплення. Для цього знадобляться болгарка і зварювальний апарат. Якщо ви вирішили купити дачу в київській області, ці інструменти напевно знайдуться у вашому господарстві.

Збираємо теплицю з полікарбонату

Каркас теплиці готовий і встановлений на фундамент, можна приступити до монтування на нього листів полікарбонату. Їх кріплять саморізами або Термошайба внахлест, з перекриттям в 8-10 см. Стики герметизують алюмінієвою стрічкою-самоклейкой або скріплюють стрічкою з оцинковки.

Для зміцнення внутрішньої частини сполук використовують спеціальну стрічку з перфорацією, яка сприятиме стоку конденсату і оберігати від проникнення пилу.

Коли конструкція теплиці буде повністю готова, подумайте про необхідність її опалення. Для обігріву теплиці можна використовувати комунікації, прокладені від загальної системи опалення будинку, або мобільні обігрівачі, теплогенератори. Як варіант, цілком реально побудувати нескладну тепличну грубку з висновком димоходу на вулицю.

Так, як бачимо, купити дачу в київській області і обладнати на ній теплицю своїми руками не так вже й просто, але можливо. Повозитися варто - адже робимо для себе!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.