Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Будівництво котеджів: і знову про огорожі. Дерево або ПВХ?

Уявіть собі відкритий простір без огороджень, наповнений літніми зеленими фарбами або оповитий білими зимовими шапками.

Ви виходите на терасу свого будинку і насолоджуєтеся відчуттям безмежної свободи. Приваблива картинка, але, на жаль, не дуже актуальна для сучасних реалій, в яких будівництво котеджів якраз і починається з організації надійного захисту приватної території.

Огорожа - це одна з першорядних завдань, детально обдумати яку вам необхідно ще до того, як будівництво котеджу набере свої обороти.

Дерево або пластик, цегла або профнастил, сітка Рабиця або кування ?! Вибір огорож вражає, і розбиратися в ньому потрібно неквапливо. Тому, давайте про цегельних огорожах і огорожах з профнастилу поговоримо наступного разу, а сьогодні - детально вивчимо негласних лідерів за своєю популярністю в лінійці надійних і естетично привабливих огорож ...

Дерев'яні огорожі

Дерево є екологічно чистим матеріалом, часто використовуваним не тільки в будівництві котеджів, але і для виготовлення всіляких зборів і огорож. Саме дерев'яні огорожі створюють неповторний затишок, служать хорошим захистом від проникнення сторонніх і чудово вписуються в будь-який ландшафтний дизайн.

Крім того, такі огорожі:

 • просто і швидко встановлюються (збираються безпосередньо на самому об'єкті);
 • мають різну ступінь конфіденційності (виконують як захисну, так і декоративну функцію);
 • фарбуються (тонуються) у всілякі кольори, серед яких можна підібрати оптимальний варіант;
 • завдяки спеціальним просоченням несприйнятливі до грибків, паразитів, вологи;
 • доступні за своєю вартістю широкому колу населення;
 • довговічні при регулярному і правильному догляді (термін служби може досягати тридцяти років);
 • легко ремонтуються (заміна пошкоджених або зламаних елементів).

Існує безліч різновидів «дерев'яного малюнка» (класика, шахи, грати і т.д.). Елементи заповнення можна розташовувати горизонтально, вертикально або хрест-навхрест, створюючи більш складні фактури.

Огородження з дерева вільно компонуються з елементами металевої кування і прикрашаються елегантною різьбленням (якщо будівництво котеджів ведеться в певному стилі). Втім, навіть без надмірностей дерев'яні паркани і огорожі завжди виглядають ДУЖЕ привабливо і ефектно.

До недоліків дерев'яних огорож можна віднести, мабуть, необхідність постійного догляду (фарбування спеціальними засобами, захисна просочення і т.д.), нестача якого може призвести до передчасного псування дерев'яних елементів.

ПВХ огородження

В даний час ПВХ огородження міцно займають свою нішу на будівельному ринку, все більше і більше завойовуючи визнання серед власників заміської нерухомості, дачників і тих, хто тільки починає будівництво котеджів. Втім, чи варто дивуватися - кому не хочеться встановити гарний паркан, весь догляд за яким зводиться до одного - раз на місяць полити його водою зі шланга.

До основних переваг ПВХ огороджень можна віднести:

 • стійкість до впливу корозії, грибкових інфекцій, цвілі, комах;
 • економічність в догляді (не потрібні щорічні витрати на просочення, фарбування і т.д.);
 • відсутність вмісту шкідливих речовин (в процесі експлуатації ПВХ огородження не виділяють токсичні речовини);
 • ударостійкість (навіть з урахуванням незначної товщини, ПВХ паркани досить стійкі до механічних пошкоджень);
 • простота установки (монтувати такі паркани і огорожі не набагато складніше, ніж збирати дитячий конструктор).

Справедливості заради варто помітити, що свої мінуси у ПВХ огороджень теж присутні, і найзначніші з них - це висока вартість і відсутність можливості «продовжити життя» яскравості кольору за допомогою лакофарбового покриття.

Але, як то кажуть, у кожної медалі є дві сторони, і яка з них переважить на користь того чи іншого огорожі - вирішувати тільки вам.

Будівництво котеджів - це справа серйозна. Від фундаменту до огорож! Тут все повинно бути ідеально продуманим, щоб ви отримали той будинок, про який мрієте. Тому вивчайте, консультуйтеся з професіоналами і підходите обдумано до вибору огорож.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.