Однак бажання бажанням, але в силу різних причин далеко не багато хто має можливість перетворити свою мрію про заміської нерухомості в реальність. Тому особливо актуальними стають питання будівництва канадських будинків власними зусиллями. Наскільки це допустимо і що можна зробити своїми руками? Ось про це ми і поговоримо, отже ...
Будівництво будинку за канадською технологією
Ви придбали ділянку ?! Тепер потрібен будинок - добротний, гарний, затишний, теплий і головне недорогий як в самому будівництві, так і в подальшій експлуатації. Немає проблем! Зведення за новітніми канадським SIP-технологій - те, що потрібно. Новітні вони, звичайно, тільки для нас, оскільки в США, Канаді та ряді країн Європи будівництво канадських будинків ведеться вже більше 50-и років.
СИП-технологія нескладна. Її основна суть полягає в спорудженні каркаса, який в подальшому обшивається різними матеріалами. Як просто, скажете Ви. Дійсно - елементарно і швидко. Але! Для тих, хто:
- має відповідну освіту і хоча б мінімальний досвід будівельних робіт;
- володіє навичками в проектуванні і використанні спеціальних програм для створення проекту майбутнього будинку з урахуванням всіх своїх побажань;
- може визначити рівень грунтових вод, правильно залити фундамент;
- здатний розрахувати навантаження несучих елементів і кількість необхідних будматеріалів;
- точно знає, як і коли робити утеплення будинку і гідроізоляцію.
І це тільки мала частина з того, що потрібно знати, перш ніж братися за будівництво канадських будинків.
Що ж можна зробити самим при зведенні канадських будинків
Зрозуміле бажання кожного майбутнього власника заміського будинку внести хоч якусь лепту в будівельні роботи. Однак при цьому потрібно дотримуватися одного правила: не плутатися «під ногами» професіоналів, не вказувати їм, як і що потрібно робити. Повірте, вони знають це краще за вас.
Ваш час ще прийде, як тільки котедж буде побудований. Тут маса можливостей проявити себе, перша з яких - внутрішнє оздоблення приміщень на свій розсуд.
Оформлення будинку за канадською технологією ділиться на чорнове (установка вікон і міжкімнатних дверей, оштукатурювання і утеплення, пристрій підлог) і фінішне (поклейка шпалер, малярні роботи та декорування).
Знову ж будь-який кваліфікований майстер порадить довірити чорновий етап оздоблювальних робіт фахівцям. І не тому, що Ви не впораєтеся самі. Впораєтеся! Але програєте в часі, так і в якості, швидше за все, теж.
А ось на фінішному етапі ви цілком обійдетеся своїми силами. Тим більше що при будівництві будинку по СИП-технології обмежень в обробці внутрішніх приміщень немає: гіпсокартон, шпалери, вагонка, декоративна штукатурка ...
Коли основні будівельні етапи пройдені, займіться благоустроєм і озелененням ділянки. Складіть заздалегідь план території з урахуванням клімату і особливостей грунту, порадьтеся з ландшафтними дизайнерами, почитайте літературу на цю тему.
Зверніть свій погляд і на огорожу ділянки. Подумайте, яким би ви хотіли його бачити, зробіть ескіз, прорахуйте матеріали і втілюйте своє бажання в життя. Візьміть на себе і своїх близьких роль підсобних робітників. Це значно прискорить будівництво і суттєво наблизить вас до заповітної мрії - мати будинок за канадською технологією, який буде дарувати радість, затишок і тепло багато років.
І на закінчення
Процеси, які ПОТРІБНО довіряти тільки професіоналам:
- проектування;
- закладка фундаменту;
- будівництво самого будинку (стіни, перекриття, покрівля і т.д.);
- чорнові оздоблювальні роботи (екстер'єр, інтер'єр).
- Процеси, які при бажанні можна зробити своїми руками:
- фінішні оздоблювальні роботи (фарбування, поклейка шпалер і т.п.);
- облаштування та умеблювання;
- установка огороджень (вибір зборів, збірка, монтаж);
- благоустрій та озеленення прибудинкової території.
Впевнені, у вас все обов'язково вийде.