Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Будівництво будинків в низині: особливості «вологого» життя

Будівництво будинків традиційно починається з вибору ділянки, на якій даний процес і буде відбуватися. Не секрет, що чим благополучніше земельний наділ в плані рельєфу, розташування щодо важливих елементів навколишнього середовища (що знаходяться неподалік великої автомагістралі, ліси, річки і т.п.), тим простіше і комфортніше буде життя його майбутніх власників. Однак абсолютно «безпроблемних» ділянок не так багато, та й особливості деяких з них складно назвати проблемами, а при певних обставинах вони здатні виступати і в ролі переваг. В одній з наших попередніх публікацій ми обговорювали нюанси проживання в заміському будинку, розташованому на горбистій ділянці, в цій статті ми пропонуємо розглянути особливості земельної ділянки в низині.

Будинок в низині: недоліки та переваги

Якщо ділянка, на якій планується будівництво будинку, знаходиться в низині, то майбутньому власнику заміського житла потрібно бути готовим до того, що він зіткнеться з певними труднощами. Грунт в таких місцях перезволожений, а нерідко і заболочений. Це створює додаткові складності, як в будівництві самого будинку, так і в розробці земельної ділянки під сад і город.

Коли грунтові води підходять дуже близько до поверхні землі, існує ризик серйозного підтоплення будинку в період проливних дощів або сходу талих вод. Іноді цю прикрість не уникнути ніякими зусиллями, доводиться лише боротися з її наслідками. Дана проблема особливо актуальна для тих, хто планує будівництво будинків в так званих «блюдцях» - на замкнутих ділянках зі зниженням рельєфу.

Садові роботи на земельних ділянках, розташованих в низині, починаються на кілька тижнів пізніше, ніж на рівнинних садибах. Це обумовлено тим, що в низині довше тане сніг і висихає грунт. Крім того, низини в більшій мірі схильні до весняних заморозків. Не можна забувати, що в таких місцях і зимові морози, холодні осінні тумани також відчуваються сильніше, що накладає свій відбиток на садівництво.

На противагу зазначеним мінусів будівництва будинків в низинних ділянках, можна уявити і наявні плюси. На таких ділянках не вимагає особливих зусиль будівництво колодязя або буріння свердловини питної води, полегшена організація поливу, та й взагалі поливати город в низині потрібно рідше - грунт добре насичена вологою. Місцевість, завдяки розташуванню ділянки, захищена від вітру. Грунт більш поживна і родюча, так як в ній через підвищеної вологості швидше утворюється перегній.

Ділянка в низині: способи запобігання проблем

Обов'язковими при будівництві будинків в низині є максимальний захист від вологи підстави будови і його підвального приміщення, а також пристрій на ділянці дренажної системи.

На етапі закладки фундаменту будинку слід вжити заходів щодо його посиленої гідроізоляції. При цьому використовуються спеціальні склади з гідроізоляційних полімерів і гумове покриття. Не зайвою буде при будівництві будинків з СИП і обробка їх стін антисептиками, здатними протистояти впливу вологи.

Грамотно створений на ділянці дренаж дозволить відводити надлишок води за його територію. На ділянці, піднесеному над рівнем основної стічної канави або колектора водовідвідної системи, можна зробити відкритий горизонтальний дренаж, який являє собою систему канав зі стрімкими стінками, засипаних піском і щебенем. По периметру ділянки риється рів. Закрита система дренажних каналів з пластикових або азбоцементних труб, прокладена в товщі грунту, буде дієва при будівництві будинків на дуже низьких ділянках, де вода застоюється підлягає.

Зону, відведену під город, на низинному ділянці краще кілька «підняти» над загальним рівнем землі. Висадку кущів і дерев також краще здійснювати на спеціально насипаних горбках, висота яких буде залежати від близькості грунтових вод. Гарна ідея - посадити біля краю ділянки берези і верби. Ці вологолюбні дерева будуть виконувати функції природного «насоса». Спорудження на ділянці ставка стане відмінним рішенням питання збору стічних вод.

Якщо огорожа навколо ділянки в низині зводиться на суцільному цоколі, необхідно через кожні два-три метри закласти досить широкі водопропускні труби, що дозволить воді не застоюватися по периметру земельного наділу. Краще це зробити ще на стадії будівництва будинку.

Комплекс заходів, найчастіше морочливих і трудомістких, прийнятих для облаштування заміського ділянки в низині, буде сповна винагороджений комфортним проживанням на його території!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.