Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Будівництво будинків: що таке ОСП

Практично всі власники міської нерухомості мріють про те, щоб почати власне будівництво будинків під Києвом.

Чисте повітря, тиша і таке бажане усамітнення в колі рідних і близьких людей - це справжня свобода від багатомільйонного «міського вулика». Напевно, тому у багатьох виникає так багато питань, пов'язаних з будівельними технологіями і матеріалами.

Ну, про найпопулярніші СІП-технологіях і про одну з його складових - пінополістиролі ми вже розповідали. Тому зараз поговоримо про другий головною складовою СІП-панелей - про орієнтоване-стружкової плити ОСП (OSB).

Що таке ОСП

Орієнтовано-стружкові плити - це воістину унікальний будівельний матеріал, який на 95% складається з деревних волокон. Для її виготовлення використовуються прямокутні і плоскі тріски листяних і хвойних деревних порід, їх спочатку пресують під високою температурою і тиском, а потім скріплюють за допомогою спеціального міцного сполучного (синтетичної смоли).

Інноваційна технологія укладання тріски, яку за текстурою в готовому виробі можна порівняти з щільним килимом, забезпечує найвищу міцність ОСП, що, природно, гарантує затребуваність такого будівельного матеріалу. Все частіше будівництво будинків під Києвом, ремонтно-оздоблювальні роботи і навіть деякі виробничі процеси передбачають використання саме ОСП.

Отже, що ж собою являє загадкова технологія укладання тріски ?! Насправді, все дуже просто: тріска укладається кількома шарами, причому в зовнішньому шарі плити вона розташовується паралельно конструкції, а у внутрішньому шарі - тріска розміщується перпендикулярно. Таким чином, досягаються підвищені показники пружності і міцності плити на вигин.

Чому ж орієнтовано-стружкових плит називають «поліпшеним деревним полотном» ?! Тому що ОСП, поряд зі збереженням всіх найвидатніших властивостей натурального матеріалу, не має дефектів, властивих масиву дерева - різні сучки, а також зміни напрямку волокон (згідно їх природному зростанню).

До того ж, крім стандартних розмірів можливе виготовлення орієнтовано-стружкових плит практично будь-якої величини (чим вже точно не може похвалитися масив дерева).

Види ОСП

Кожне окреме будівництво будинків під Києвом за канадською технологією або ремонтно-оздоблювальні роботи проводяться з використанням найбільш підходящого виду ОСП. На будівельному ринку представлені в даний час чотири види орієнтоване-стружкових плит, що відрізняються характеристиками і призначенням:

  • OSB 1 - це «меблева плита», застосовується в основному для виготовлення меблевих каркасів і пакувального матеріалу.
  • OSB 2 - використовується всередині будівлі виключно в сухому середовищі (не переносить вологості).
  • OSB 3 - може застосовуватися як всередині, так і зовні споруджуваного споруди, досить стійка до вологи.
  • OSB 4 - найвищий клас, відрізняється чудовою стійкістю до будь-яких механічних навантажень і вологості, використовується, як правило, зовні будівлі.

Переваги і недоліки

Жорсткість і надійність. Завдяки унікальній технології укладання тріски, готова плита придбала високий опір до механічних пошкоджень і навантажень.

Легкість монтажу і економічність будівельних робіт. Плити вільно і швидко монтуються, їх легко транспортувати, вони мають невелику вагу і не вимагають при укладанні надмірних зусиль із залученням спеціальної техніки, скорочуючи таким чином витрати на проведення будівельних робіт.

Теплоізоляційні властивості. Як ми вже відзначили вище, ОСП складається на 95% з деревини, яка відома своїми високими теплоізоляційними показниками.

Обробка плити. Її можна обробляти будь-якими способами - шліфувати, різати, свердлити отвори за допомогою самих звичайних будівельних інструментів. Навіть забиваючи цвяхи близько до країв, можна не переживати, що плита розкришиться.

Оскільки ОСП знайшла широке застосування в будівництві будинків з СІП-панелей, доцільно приділити увагу і недоліків такого матеріалу. До мінусів орієнтоване-стружкової плити можна віднести необхідність захисту дихальних шляхів при роботі з нею і, безумовно, не такі високі характеристики, як, наприклад, у цегли або бетону.

Втім, даний факт не заважає забудовникам успішно використовувати ОСП при малоповерховому будівництві будинків під Києвом по каркасно-панельній технології. Адже довговічність орієнтоване-стружкових плит і їх надійність варті того, щоб стати частиною затишного, естетично-привабливого та якісного будови.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.