Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Будівництво будинків: область застосування ОСП

Не дивно, що будівництво будинків в сучасних реаліях знаходиться на піку популярності серед жителів великих міст. Багато людей, втомившись від робочої суєти і загазованості, прагнуть доторкнутися до життя на природі, везучи свою сім'ю подалі від інтенсивного руху автомобілів і від «багатоквартирних шпаківень».

Як правило, таке прагнення починається з пошуків потрібної інформації про найбільш затребуваних і кращих будматеріалах, одним з яких є орієнтоване-стружкові плити (ОСП або OSB), що входить поряд з пінополістиролом до складу СІП-панелей.

Усіма подробицями про те, що собою являє ОСП, ми вже ділилися з вами. У цій статті ми хочемо продовжити тему і поговорити про застосування плити в різних сферах: будівництво, ремонт, виробництві меблів.

А з чого ж все починалося?

Для того щоб заглянути в майбутнє, потрібно детально вивчити і зрозуміти минуле. Давайте повернемося ненадовго до історії, адже ОСП - це будівельний матеріал, який аж ніяк не є надбанням наших днів, як багато хто вважає.

Насправді орієнтоване-стружкові плити вперше з'явилися на світових будівельних ринках ще в минулому столітті на початку вісімдесятих років. Саме тоді класичне будівництво будинків отримало кардинально новий поворот у використовуваних матеріалах.

Міцна, надійна і порівняно недорога плита «підкорила» своїми унікальними характеристиками забудовників.

Трохи пізніше ОСП проводилася і активно застосовувалася на території пострадянського простору. Однак тільки в останні роки, через майже тридцять років, вдосконалені орієнтоване-стружкові плити очолили ТОП-списки одних їх найкращих матеріалів для виробництва СІП-панелей, зведення будинків, альтанок та інших житлових і нежитлових приміщень.

Сфера застосування ОСП

На сьогоднішній день орієнтоване-стружкові плити знайшли воістину широке застосування:

  • Виробництво СІП-панелей. Орієнтовано-стружкові плити є одним з основних складових міцної та екологічно безпечної тришарової СІП-конструкції, яка застосовується в будівництві будинків за канадською технологією.
  • Обшивка внутрішніх і зовнішніх перегородок / стін. Завдяки своїм високим показниками міцності, стійкістю до механічних впливів і погодних «катаклізмів», плита використовується для зведення стін і підходить для будь-яких видів облицювальних покриттів.
  • Підстава для настилу покрівлі. Неймовірні шумо- і звукопоглинальні властивості ОСП, а також відмінна жорсткість посприяли застосування плити в підставах покрівельних конструкцій (причому покрівельний матеріал може бути різним - від шиферу до металочерепиці).
  • Настил чорнових і одношарових підлог. Жодне будівництво будинків не обходиться без підлог, і ОСП з її жорсткістю і стійкістю до ударів тут просто незамінна (плита досить часто використовується і в простих ремонтних роботах в якості підкладки, утеплювача або вирівнювача підлог).
  • Різні опорні поверхні. Орієнтовано-стружкові плити зі шліфованим зовнішнім шаром створює чудову базову поверхню для облицювальних матеріалів і лаг.
  • Балки двотаврові. ОСП може виготовлятися в будь-яких габаритах (товщина, щільність, довжина і ширина), відповідно така плита є ідеальним варіантом для створення опорних блоків.
  • Опалубка. Плиту часто використовують як знімну опалубку при заливці бетонних перекриттів, поясів, фундаментів. Надалі ОСП можна використовувати повторно.

Корисна порада: якщо ви плануєте використовувати орієнтоване-стружкові плити повторно - не забудьте обернути поліетиленом поверхню плити, яка буде контактувати з бетоном, щоб згодом не «віддирати» бетон з плити.

Використання ОСП в меблевому виробництві:

  1. виготовлення міцних і надійних каркасів для м'яких меблів;

  2. створення щитових елементів корпусних конструкцій;

  3. виробництво великогабаритної упаковки і транспортної тари (коробки, ящики, спеціальні перевізні контейнери).

ОСП і будівництво будинків з СІП-панелей - це не єдиний виграшний тандем. Орієнтовано-стружкові плити є по-справжньому універсальним матеріалом, застосування якого завжди актуально і навіть бажано не тільки у виробництві СІП-панелей і будівництві за канадською технологією, але і в інших суміжних ремонтно-оздоблювальних і виробничих сферах.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.