Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Будинок-трансформер: чи можна добудовувати канадський будинок і навіщо це робити?

Добре, коли з першого разу вдається побудувати будинок, який відповідає всім вимогам сім'ї. Але подібні вміння приходять з досвідом. А ось що робити, якщо зведений канадський будинок через час виявився занадто маленьким? Найпростіший вихід - отримати заповітні квадратні метри, добудувавши до котеджу додаткові кімнати.

Прибудова до будинку - це завдання з багатьох складових. По-перше, потрібно правильно вибрати місце для майбутнього будівництва. Фахівці підтвердять, що не можна залишати поза увагою ні сторони світу, ні розу вітрів. Другий етап - грамотний інженерно-технічний проект. Тут важливі і розміри прибудови, і тип фундаменту, і методи зчеплення з уже існуючою будовою. У ряді випадків варто передбачити окремий вхід в прибудову, щоб потрапити туди можна було не тільки з дому, але і з вулиці. Наступна мета - естетика: новий об'єкт не повинен виглядати чужорідним елементом, а значить, знадобиться консультація дизайнера. І нарешті, потрібно юридично узаконити готову прибудову, щоб потім не мати проблем при продажу, даруванні будинку або передачі його у спадок.

Плануємо будівництво

Існують два способи розширити канадський будинок - прилаштувати бічні кімнати або надбудувати мансардні приміщення. Перший метод більш універсальний. Другий же застосовується, коли додається до будинку ділянка замала чи на ній з яких-небудь причин неможливо нове будівництво.

Бічні резерви. У типових проектах від компанії Євродім передбачена можливість бічної добудови. Так, котедж «Сімейний» можна розшити, добудувавши до будинку терасу, веранду або повноцінну житлову кімнату. У котеджі «Молодіжний», продовживши дах, також можна отримати додаткові приміщення.

Планувати будівництво бічної прибудови починають з фундаменту. Найкраще місце для подальшого розширення котеджу планувати ще на етапі будівництва будинку. Якщо момент був упущений, потрібно буде заливати новий фундамент і скріплювати його з існуючим за допомогою арматури.

Заливку фундаменту найкраще планувати на літо або ранню осінь, коли в грунті мало вологи і плавучість грунту мінімальна. Ширина і глибина залягання нового фундаменту повинна бути точно такою, як і у основній будівлі. Технічно з'єднання виконується наступним чином: між будинком і прибудовою залишається технологічний розрив в 20-40 сантиметрів, куди робиться випуск арматури. По завершенні будівництва виступають армовані кінці зварюються, а стик заповнюється бетоном. З таким підходом конструкція буде досить міцною.

Для будівництва стін прибудови до канадського дому СІП-панелі підходять ідеально: невелика вага конструкцій не дає надмірного навантаження на фундамент, а тому немає ризику, що через деякий час нова будова просяде і порушиться міцність зв'язки. Виконувати будівельні роботи по монтажу СІП-панелей можна в будь-яку пору року, в тому числі і при мінусових температурах.

Мансардне будівництво. Канадська каркасно-панельна технологія дозволяє побудувати як одну-дві кімнати на верхньому рівні, так і повноцінний другий поверх над всією площею існуючої будови. Для цього старі покрівельні покриття демонтуються, балочне перекриття утеплюється, покривається вологозахисною плівкою і шаром пароізоляції. Далі починається монтаж нових конструкцій. З СІП-панелями побудувати другий поверх можна в максимально стислі терміни.

Юридичне оформлення

Закон прямо не забороняє власникам будинку добудовувати до котеджу додаткові приміщення. Немає і обмежень на розміри таких прибудов. Єдине, що потрібно перед початком робіт - отримати схвалення в органах Державної архітектурно-будівельної інспекції.

При узаконенні будівництва важливо розуміти, що саме ми збираємося побудувати на ділянці. Якщо площа будинку буде збільшена за рахунок нової кімнати, веранди, балкону, то мова йде про реконструкцію будівлі. Якщо ж ми споруджуємо окремий об'єкт, нехай навіть він стоїть впритул до існуючого будинку, то знадобляться документи як для нової будівлі.

За дозволом як на будівництво, так і на реконструкцію необхідно звертатися в органи місцевого самоврядування. До заявки доведеться докласти досить великий пакет документів. Однозначно потрібно проект майбутньої прибудови, держакт про власність на землю і нотаріально завірену копію свідоцтва про власність на будинок. Також необхідно буде заручитися письмовою згодою всіх власників житла. Місцеві органи влади мають право вимагати й інші документи, враховуючи особливості населеного пункту. Отримавши дозвіл, можна приступати до будівельних робіт.

Таким чином, прилаштувати до канадського дому додаткову кімнату - завдання цілком здійсненне. Єдине, про що не варто забувати - це те, що крім інженерно-технічної, є і юридична сторона питання. Щоб будинок з прибудовою не потрапив в категорію незаконних самобудів, необхідно своєчасно отримати дозвіл на будівництво або реконструкцію. 

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.