Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Балкони, тераси, веранди: чи доцільно будувати канадський будинок з додатковими зовнішніми конструкціями

Будівництво канадських будинків - це втілення принципу «немає межі досконалості». Стандартний проект будинку нескладно доповнити або підправити відповідно до власних уявлень про прекрасне. Ганок будинку можна накрити і розширити, і тоді гостей зустрічатиме затишна тераса. З вітальні можна зробити вихід на засклену веранду, а звідти - в зимовий сад. Фасад будинку може бути прикрашений розкішним балконом, де влітку буде приємно милуватися околицями. Залишилося тільки вирішити, які доповнення потрібні вашому будинку, і з чого починати таке будівництво.

Хороший забудовник завжди залишає клієнту шанс проявити свій художній смак. Компанія Євродім також дає можливість добудувати відсутні приміщення. Наприклад, двоповерховий котедж «Молодіжний» спочатку задуманий як дуже компактний, але якщо продовжити скат даху, то поруч з будинком може з'явитися затишна веранда. У проектах «Сімейний», «Флагман» і «Прем'єр» місце для майбутньої тераси зарезервовано з парадної сторони будинку. Якщо будівництво ведеться за програмою-мінімум, то на першому етапі можна обмежитися ганком, а через деякий час прибудувати до будинку додаткові житлові приміщення.

Місце для майбутніх прибудов до будинку залишено навіть в розкішних просторих котеджах «Гранд» і «Сонячний». Очевидно, архітектори справедливо розсудили, що хорошого багато не буває, а тому рано чи пізно домовласника відвідає ідея прикрасити фасад котеджу широким ганком з зоною відпочинку, критою терасою або верандою з зимовим садом. Для втілення цих задумів залишені 12 квадратних метрів - є, де розгулятися фантазії.

Отже, що ж можна прибудувати до будинку, щоб він став ще привабливішим? Розглянемо плюси і мінуси можливих архітектурних рішень.

Балкон. Балконом називається огороджена територія, яка виступає з площини стіни фасаду. Згідно будівельних норм, спорудження використовується для літнього відпочинку. Також можливе створення балкона в декоративних цілях.

Балкон або лоджія візуально перетворюють будинок, надають йому середземноморський колорит, котедж стає схожим на віллу в південному курортному місті. Будинок з балконом в будь-якому випадку виглядає цікавіше, ніж без такого. А якщо ще й правильно прикрасити його, наприклад, пустити по опорах дикий виноград або плющ, влаштувати балюстраду з білого мармуру або будь-якого іншого світлого каменю - то захоплені погляди забезпечені.

Зробивши зону відпочинку на балконі, можна домогтися більшої відокремленості. Одна справа - зіграти на прохідній терасі біля входу в будинок, і зовсім інші відчуття, якщо шезлонг поставити подалі від випадкових поглядів. Правильно підібравши висоту огорожі, на балконі можна залишатися непоміченим, милуючись при цьому околицями.

Але і у балконів є недоліки.

Балкон хороший в тому випадку, якщо з нього відкривається гідний вигляд. Якщо ж ділянка невелика, а щільність забудови висока, не виключено, що милуватися доведеться не лісом і не парком, а стіною сусідського будинку.

Більшість балконів споруджуються з тієї ж сторони будинку, що і вхід, тому потрібно ретельно стежити, щоб конструкція не зіпсувала вигляд фасаду. Також потрібно бути готовим до того, що при спорудженні балкона на консольних балках втрачається корисна площа ділянки, а значить, таке рішення не підійде власникам невеликого земельного наділу.

Найголовніший мінус балкона - це витрати на його будівництво. По суті, роботи мають бути такі ж, як і при будівництві бічній прибудови до будинку, але на відміну від прибудови використовувати балкон вдасться тільки в теплу пору року. Чи варто виключно літня розвага витрачених сил і засобів - кожному треба буде вирішувати самостійно.

Тераса. Якщо дозволяє форма ділянки, замість балкона краще побудувати в будинку терасу. Згідно будівельним нормам, до терас відносять огороджені відкриті прибудови у вигляді площадки для відпочинку. Тераса може бути і з дахом, і відкритою.

Тераса - це додатковий життєвий простір, можливість вирватися із замкнутого приміщення, не залишаючи при цьому будинок, місце для зустрічі гостей, а іноді (якщо дозволяють розміри) це ще й свій власний пляж, танцмайданчик і зона барбекю. Чи потрібно вам таке місце в будинку? Відповідь очевидна.

Згідно з інструкцією, якою користуються інженери БТІ, тераси, як і інші тимчасові будівлі і споруди, які не вважаються самочинним будівництвом. А значить, не буде потрібно подальшого тривалого узаконення прибудови. Це стосується як закритих, так і засклених терас.

Недоліком тераси, як і у випадку з балконом, є самі будівельні роботи. Для майданчика знадобиться або грунтовний стрічковий, або легкий стовпчастий фундамент. Крім того, навіть на самій простенькій терасі доведеться провести освітлення, подумати про захист майданчика від вітру і рясних опадів.

Веранда. Гармонійно вписується в канадський будинок може веранда - засклене неопалюване приміщення. Прибудова може як примикати до житлового будинку, так і бути його частиною, тобто зовнішня стіна котеджу стане одночасно четвертою стіною веранди.

Переваги веранди - такі ж, як і у випадку з терасою. Це додаткова кімната, яка може стати улюбленим місцем відпочинку. Крім того, на веранді можна розбити зимовий сад, влаштувавши в будинку шматочок Південної Америки або Екваторіальної Африки. Завдяки закритості, веранда стане додатковим повітряним буфером, що підтримує в будинку постійну температуру. Влітку веранда не пустить в вітальню спеку, а взимку захистить від морозів.

Але для того, щоб веранда виконувала свої функції, необхідний досвідчений архітектор. В іншому випадку не уникнути технічних помилок. Протікає стик дахів, щілини між приміщеннями, просідання фундаменту - це тільки найменші з можливих неприємностей. Крім того, щоб веранда не дисонували із основною будівлею, краще ще на етапі проектування разом з дизайнером підібрати матеріали для внутрішньої і зовнішньої обробки.

Вирішивши відхилитися від стандартного проекту і доповнити свій котедж балконом, верандою або терасою, дуже важливо не переоцінити свої сили. У багатьох Домопроект передбачена можливість добудови додаткових приміщень, однак і проектування, і будівельні роботи краще доручити фахівцям.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.