Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Будівництво будинків: все, що потрібно знати про гіпсокартон

Практично будь-яке будівництво будинків під ключ і будь-які ремонтні роботи, так чи інакше, передбачають використання гіпсокартону. Це один з найбільш затребуваних матеріалів для обробки кімнат і внутрішніх приміщень, який набув широкого застосування завдяки своїм унікальним властивостям з лишком компенсує його недоліки.

Втім, незважаючи на свою популярність, багато хто навіть не знають, що гіпсокартон на будівельних ринках «зустрічається» в кількох видах. Але! Про все поетапно.

Види гіпсокартону: вибираємо правильно

До вибору такого матеріалу слід підходити з усією відповідальністю, оскільки виробники для кожного окремого випадку пропонують конкретний вид гіпсокартону:

 1. Простий гіпсокартон. Найдоступніший за своєю вартістю, найчастіше цей вид використовується в ремонті офісів і квартир, прекрасно підходить для зведення арок і перегородок, облицювання стель і стін в приміщеннях з невисокою вологістю.
 2. Вологостійкий гіпсокартон. Опрацьовано спеціальними просоченнями з нанесенням антибактеріального покриття, що робить такий гіпсокартон ідеальним рішенням для створення інтер'єру в приміщеннях з високим рівнем вологості (лазні і сауни, винні погреби в своєму будинку, басейни, кухні, ванні кімнати).
 3. Вогнестійкий гіпсокартон. Цей вид відрізняється великою опірністю відкритого вогню завдяки армованому матеріалу, що входить до його складу. Незамінний вогнестійкий гіпсокартон там, де особливо важливим є захист від пожежі (в більшій мірі це заміські будинки, хоча нерідко він використовується і в звичайних квартирах).
 4. Вогне-та вологостійкий гіпсокартон. Найбільш дорогий, але популярний і універсальний вид гіпсокартону. Стійкий до відкритого вогню і підвищеної вологості. Чудово підходить для будь-якого ремонту і будівництва будинків під ключ.

Де сьогодні гіпсокартон просто необхідний?

При зведенні заміських будинків і дизайнерської обробці його внутрішніх приміщень гіпсокартону НІ РІВНИХ. Це м'який, дуже пластичний і гнучкий матеріал обробки, з яким легко працювати і створювати без особливих зусиль справжні і самі мудрі «інтер'єрні шедеври»:

 • ідеальне вирівнювання стін;
 • красива обробка стель;
 • будівництво декоративних перегородок;
 • зведення арок, ажурних плінтусів, полиць, колон;
 • заповнення прорізів і різних порожнин;
 • створення і оформлення потрібного рельєфу.

Все, що необхідно - це намочити лист гіпсокартону в воді і потім акуратно надати йому бажаний вигин або форму. Після висихання гіпсокартон затвердіє і надовго збереже свою нову форму.

Використання гіпсокартону дозволяє значно скоротити навіть найшвидше будівництво будинків під ключ (наприклад, домогтися бажаного вигину стелі або стін за допомогою гіпсокартону набагато простіше і швидше, ніж за допомогою інших будівельних матеріалів).

Незаперечні і унікальні переваги

Як і будь-який інший оздоблювальний матеріал гіпсокартон має свої унікальні переваги, які вже звели його в ранг «часто використовуваного оздоблювального матеріалу»:

 • Екологічна складова - є абсолютно нешкідливим для здоров'я людини і нетоксичним матеріалом.
 • Підтримка мікроклімату - при необхідності він віддає або вбирає в себе зайву вологу, тому його можна назвати «стабілізатором» комфортного мікроклімату.
 • Можлива будь-яка обробка - прекрасна основа для будь-якого виду оздоблювальних робіт (від фарбування до укладання керамічної плитки).
 • Звукоізоляція - чудово справляється з функціями звукоізоляції, завдяки чому ідеально підходить для оформлення робочих кабінетів, спалень і дитячих кімнат.
 • Вартість і легкість монтажу - такий оздоблювальний матеріал крім безлічі воістину унікальних достоїнств має порівняно невисоку вартість, при цьому з ним легко працювати.

Недоліки гіпсокартону

На жаль, гіпсокартон не ідеальний на 100%, тому поряд з перевагами, він має і свої недоліки:

 • Чи не занадто велика міцність. Перш, ніж вішати, наприклад, на стіну з гіпсокартону щось важке, слід кілька разів подумати, адже такий оздоблювальний матеріал чутливий до великих навантажень.
 • Потрібна захист від гіпсового пилу. При розрізуванні гіпсокартону необхідний захист дихальних шляхів і слизової оболонки очей від попадання в них гіпсового пилу.
 • Не можна використовувати цвяхи. Для закріплення на аркуші гіпсокартону книжкової полиці, картини, фотографії і т.д. забороняється використовувати цвяхи - тільки дюбеля і шурупи.
 • Делікатна транспортування. Як ми вже говорили раніше, гіпсокартон - ДУЖЕ делікатний і крихкий матеріал обробки, тому перевозити його і працювати з ним потрібно акуратно.
 • Практична порада: для досягнення максимальної міцності і надійності краще формувати два шари гіпсокартону.

Гіпсокартон - справжній будівельно-ремонтний універсал! І неважливо, чи ведеться будівництво будинків під ключ фахівцями, або ви робите ремонт в одній з кімнат своїми руками - знати всі плюси і мінуси вибору і використання гіпсокартону просто необхідно.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.