Втім, незважаючи на свою популярність, багато хто навіть не знають, що гіпсокартон на будівельних ринках «зустрічається» в кількох видах. Але! Про все поетапно.
Види гіпсокартону: вибираємо правильно
До вибору такого матеріалу слід підходити з усією відповідальністю, оскільки виробники для кожного окремого випадку пропонують конкретний вид гіпсокартону:
- Простий гіпсокартон. Найдоступніший за своєю вартістю, найчастіше цей вид використовується в ремонті офісів і квартир, прекрасно підходить для зведення арок і перегородок, облицювання стель і стін в приміщеннях з невисокою вологістю.
- Вологостійкий гіпсокартон. Опрацьовано спеціальними просоченнями з нанесенням антибактеріального покриття, що робить такий гіпсокартон ідеальним рішенням для створення інтер'єру в приміщеннях з високим рівнем вологості (лазні і сауни, винні погреби в своєму будинку, басейни, кухні, ванні кімнати).
- Вогнестійкий гіпсокартон. Цей вид відрізняється великою опірністю відкритого вогню завдяки армованому матеріалу, що входить до його складу. Незамінний вогнестійкий гіпсокартон там, де особливо важливим є захист від пожежі (в більшій мірі це заміські будинки, хоча нерідко він використовується і в звичайних квартирах).
- Вогне-та вологостійкий гіпсокартон. Найбільш дорогий, але популярний і універсальний вид гіпсокартону. Стійкий до відкритого вогню і підвищеної вологості. Чудово підходить для будь-якого ремонту і будівництва будинків під ключ.
Де сьогодні гіпсокартон просто необхідний?
При зведенні заміських будинків і дизайнерської обробці його внутрішніх приміщень гіпсокартону НІ РІВНИХ. Це м'який, дуже пластичний і гнучкий матеріал обробки, з яким легко працювати і створювати без особливих зусиль справжні і самі мудрі «інтер'єрні шедеври»:
- ідеальне вирівнювання стін;
- красива обробка стель;
- будівництво декоративних перегородок;
- зведення арок, ажурних плінтусів, полиць, колон;
- заповнення прорізів і різних порожнин;
- створення і оформлення потрібного рельєфу.
Все, що необхідно - це намочити лист гіпсокартону в воді і потім акуратно надати йому бажаний вигин або форму. Після висихання гіпсокартон затвердіє і надовго збереже свою нову форму.
Використання гіпсокартону дозволяє значно скоротити навіть найшвидше будівництво будинків під ключ (наприклад, домогтися бажаного вигину стелі або стін за допомогою гіпсокартону набагато простіше і швидше, ніж за допомогою інших будівельних матеріалів).
Незаперечні і унікальні переваги
Як і будь-який інший оздоблювальний матеріал гіпсокартон має свої унікальні переваги, які вже звели його в ранг «часто використовуваного оздоблювального матеріалу»:
- Екологічна складова - є абсолютно нешкідливим для здоров'я людини і нетоксичним матеріалом.
- Підтримка мікроклімату - при необхідності він віддає або вбирає в себе зайву вологу, тому його можна назвати «стабілізатором» комфортного мікроклімату.
- Можлива будь-яка обробка - прекрасна основа для будь-якого виду оздоблювальних робіт (від фарбування до укладання керамічної плитки).
- Звукоізоляція - чудово справляється з функціями звукоізоляції, завдяки чому ідеально підходить для оформлення робочих кабінетів, спалень і дитячих кімнат.
- Вартість і легкість монтажу - такий оздоблювальний матеріал крім безлічі воістину унікальних достоїнств має порівняно невисоку вартість, при цьому з ним легко працювати.
Недоліки гіпсокартону
На жаль, гіпсокартон не ідеальний на 100%, тому поряд з перевагами, він має і свої недоліки:
- Чи не занадто велика міцність. Перш, ніж вішати, наприклад, на стіну з гіпсокартону щось важке, слід кілька разів подумати, адже такий оздоблювальний матеріал чутливий до великих навантажень.
- Потрібна захист від гіпсового пилу. При розрізуванні гіпсокартону необхідний захист дихальних шляхів і слизової оболонки очей від попадання в них гіпсового пилу.
- Не можна використовувати цвяхи. Для закріплення на аркуші гіпсокартону книжкової полиці, картини, фотографії і т.д. забороняється використовувати цвяхи - тільки дюбеля і шурупи.
- Делікатна транспортування. Як ми вже говорили раніше, гіпсокартон - ДУЖЕ делікатний і крихкий матеріал обробки, тому перевозити його і працювати з ним потрібно акуратно.
- Практична порада: для досягнення максимальної міцності і надійності краще формувати два шари гіпсокартону.
Гіпсокартон - справжній будівельно-ремонтний універсал! І неважливо, чи ведеться будівництво будинків під ключ фахівцями, або ви робите ремонт в одній з кімнат своїми руками - знати всі плюси і мінуси вибору і використання гіпсокартону просто необхідно.