Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Скільки кіловат електрики потрібно для приватного будинку

Чи вистачить 7 кВт для комфортного життя в котеджі без газу? Відповідь на це питання дає фахівець електротехнічних робіт і клієнт Євродому.

Вся інформація зібрана на підставі 4-х річного досвіду проживання в канадському будинку. Також досвіду проведення електричних робіт в будинках, побудованих компанією Evrodim.com.

Основними споживачами електроенергії в каркасних будинках є загальне освітлення, гаряча вода, опалення та приготування їжі.

Як відомо, опалення в зимовий період - основний споживач електроенергії в наших будинках. Отже, в першу чергу потрібно приділити максимальну увагу з розподілу споживачів на фази, щоб уникнути нерівномірних навантажень в мережі.

Опалення в нашому будинку може бути двох видів: водяне (за допомогою котла і батарей) і електричне (за допомогою конвекторів та теплої підлоги у вигляді мату або плівки). Можна також поєднати теплі електричні підлоги і водяне опалення (батареї) або обмежитися тільки теплими підлогами на всіх поверхах без конвекторів.

Опалення за допомогою котла

Плануючи опалення за допомогою котла, слід зробити вибір в сторону трифазного. Електроніка такого котла рівномірно розподіляє навантаження на фази, що страхує нас від спрацювання захисних автоматів в морозну зимову погоду. Також в сучасних моделях котлів є функція вибору потужності опалення. Від 2-х до 16-ти кВт поступово, і Ви можете самі регулювати інтенсивність нагріву Ваших радіаторів і теплого водяного контуру. У години «пік» в передноворічні дні буде незайвим обмежити потужність котла до 4 кВт, чого з успіхом вистачає на підтримку температури в будинку на рівні 24 градусів.

Конвекторне опалення

Під вікнами встановлюються конвектори, які підключаються безпосередньо в розетки. Їх має бути стільки - скільки в будинку вікон. Бажано добре розрахувати сумарну споживану потужність всіх конвекторів в будинку і рівномірно розподілити по всіх трьох фазах. Наприклад, на першій фазі можна зробити опалення всіх кімнат першого поверху, на другій фазі - опалення всіх кімнат другого поверху, на третій фазі - опалення кухні і санвузлів.

Сучасні конвектори володіють розширеними функціями: призначення температури обігріву, час обігріву, установка часу і дати для економічного обігріву по годинах, а також доступний режим «мультитариф» - включення конвектора на бажану потужність при настанні «пільгового тарифу» (як правило, після 23-00 і до 8-00).

Потрібно розуміти, що в той час, коли один конвектор досяг, наприклад, 24 градусів і вимикається, інший конвектор в цей час тільки починає свою роботу, що знижує моментальне споживання.

Опалення теплою підлогою

Окремо увагу хочеться приділити теплій підлозі. При користуванні теплою підлогою Ви можете самі призначити температуру в кожному окремому приміщенні. Не слід укладати теплу підлогу під місцями, де будуть встановлені меблі, холодильник або ванна.

Як показали підрахунки, будинок на 90 метрів з включеними конвекторами і теплими підлогами на першому поверсі споживає близько 5.5 кВт.

Підключення інших споживачів енергії в будинку не становить жодних труднощів. Крім плити і духовки, які теж бажано підключати за трифазною схемою, щоб уникнути нерівномірних навантажень в мережі. Освітлення та побутові електроприлади істотного впливу на перевантаження в мережі в опалювальний період не чинять.

Кілька порад, як уникнути великих витрат на опалення та електроенергію в цілому:

1. Використовуйте енергозберігаюче освітлення;

2. Зроблений фасад будинку і цоколь зменшує тепловтрати на 20%;

3. Отримайте тариф «електроопалення в сільській місцевості без газу», з ним Ви зможете відчутно заощадити на витратах, особливо в зимовий опалювальний період;

4. Оформіть двохтарифний або трьохтарифний план. Він дозволить Вам користуватися електроенергією в вечірній час (з 23:00 до 8:00) за заниженим тарифом - 0.75 коп.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.