Оперативне будівництво. Великий будинок - як великий бізнес. Він вимагає великих капіталовкладень на старті і ще більшого запасу терпіння. Минають роки, перш ніж будинок буде виглядати саме так, як в проекті. Часто зустрічається ситуація, коли в мрію про заміської нерухомості біля Києва було вкладено гроші від продажу квартири і сім'я живе в орендованому житлі. Зрозуміло, що в таких умовах кожен день затримки будівництва обходиться занадто дорого.
Для порівняння, невеликі сімейні котеджі зводяться максимум за кілька місяців. Наприклад, для будинків, що будуються за канадською каркасно-панельній технології SIP, всі елементи конструкції привозяться на будмайданчик вже готовими. Процес монтажу конструкцій не вимагає важкої будівельної техніки. Новосели позбавлені і такого вкрай стомлюючого і дорогого процесу, як вивіз гір будівельного сміття.
Більший вибір місць. Для невеликого будинку і земельну ділянку знадобиться невеликий. Буває, що у сім'ї є у власності земля в Київській області, проте це ділянка нестандартної або незручною для звичного будівництва форми. Невеликі котеджі по простому проекту, без зайвих прибудов - оптимальний вибір в даному випадку.
Податок на нерухомість. З 2014 року податком на нерухомість будуть обкладатися будинки площею понад 250 кв.м. У той же час, судячи з того, як активно мусується ця тема серед законодавців, немає впевненості, що через рік-два парламентарі не спробують розширити базу оподаткування. Швидше за все, заміська нерухомість біля Києва буде обкладатися за європейською моделлю, коли в розрахунок приймаються всі метри, а ставка залежить від ринкової вартості об'єкта. Як би там не було, в умовах дії податку на нерухомість власники невеликих будинків завжди будуть у виграші.
Обслуговування будинку. Основна стаття витрат домовласника - це обігрів будинку взимку і охолодження влітку. Зрозуміло, що ці витрати безпосередньо залежать від площі будівлі. Крім того, будинок в деякій мірі нагадує живий організм і потребує постійного догляду. Ремонт, догляд за підвальними і мансардними приміщеннями, підтримання чистоти, чистка вентиляційних систем - власнику великого будинку потрібно щорічно закладати ці витрати в сімейному бюджеті. Згадаймо ще й про прибудинкової території. Упорядкувати невеликий дворик не вимагає особливих зусиль і навіть приносить радість. Для території навколо будинку на 250 квадратів вже доведеться наймати команду професіоналів.
Охорона і безпека. Повною мірою недоліки великого будинку проявляються, коли сім'я їде у відпустку і приходить час подумати про охоронні системах. Одна справа забезпечити сигналізацію біля однієї-двох дверей, і зовсім інше - встановити відеокамери, датчики руху по всьому периметру великого особняка, забезпечити спостереження за всіма підходами та під'їздами до дому. Заміська нерухомість біля Києва в основному охороняється спеціалізованими фірмами, а їх расценкітрадіціонно прив'язані до метражу будівлі.
Свого часу американською мрією став великий будинок подалі від міста. Української мрією цілком може стати затишний котедж на 3-5 кімнат, де можна облаштувати і робочий кабінет, і дитячу кімнату, і повноцінну вітальню. Заміська нерухомість біля Києва досить широко представлена затишними котеджами для сім'ї з трьох-п'яти осіб. Для додаткового комфорту можна вибрати будинку з терасою і двориком для літнього відпочинку.
Якщо вже мова зайшла про площі заміських будинків, то резонно виникає питання: а скільки саме квадратних метрів оптимально для комфортного життя сім'ї? Відповідь - в нашій наступній статті: «Заміська нерухомість біля Києва: скільки метрів потрібно для щастя».