Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Заміська нерухомість біля Києва: скільки метрів потрібно для щастя

Наскільки великим повинен бути будинок мрії?

Як ми з'ясували в першій частині нашої статті «Заміська нерухомість біля Києва: скромна чарівність сімейних котеджів», величезним йому бути зовсім не обов'язково. Починаючи з певного моменту, догляд за великим будинком, підтримку житлового стану приміщень та комунальні рахунки стають обтяжливими. Таким чином, все більше сімей керуються принципом «краще менше та краще» і вибирають не розміри, а раціональне планування будівлі.

Така тенденція спостерігається не тільки в нашій країні. Після 2008 року і в США, і в Європі середній клас перестав гнатися за зайвою площею і став активніше цікавитися невеликими будинками. Так, згідно з даними американської Національної асоціації будівельників, великі кухні і спальні поступово стають анахронізмом, а загальна площа придбаних будинків з кожним роком все менше.

В Україні неодноразово намагалися вивести норму житлової площі на людину, проте кожного разу це був компроміс між реальними потребами жителів і усвідомленням, скільки житла держава в змозі побудувати. Остання спроба була зроблена в Житловому кодексі. Він закріпив, що одній людині повинно покладатися не менш 13.65 квадратного метра житлоплощі. Цей показник варто розглядати як самий мінімум, нижче якого про затишок говорити не доводиться.

Ми спробуємо вивести свою норму. Заміська нерухомість біля Києва в основному проектується так, що в будинку є, як мінімум, спальня, кухня, їдальня і вітальня. Для батьківської спальні, з урахуванням того, що туди доведеться поставити двоспальне ліжко, знадобиться 11-15 метрів. Кухня, їдальня і вітальня можуть бути відокремленими, суміжними або у варіанті «студіо», коли кордони між зонами дуже умовні. У будь-якому випадку, на кухню, де розмістяться необхідна побутова техніка, тумби та робочі поверхні, краще відвести не менше 7 метрів. Ще 6-7 метрів будуть потрібні для зони прийому їжі, щоб вмістити стіл на чотирьох чоловік. Вітальня в самому мінімалістському варіанті займає 10 метрів, верхньої межі, природно, не існує.

Скільки санвузлів необхідно в будинку? Сучасні вимоги говорять про двох. Один - з великою ванною і розташований поблизу від спальні, другий - трохи менше з душовою кабіною. У котеджах сучасного типу на ці приміщення відводиться 7-9 метрів.

Додавши до загальної суми мінімально необхідну площу господарсько-технічних приміщень, тамбура, холу, площі під сходи, отримаємо, що молодій сім'ї без дітей варто шукати будинок від 50 квадратів. До слова, заміська нерухомість біля Києва добре представлена молодіжним форматом. Так, великим інтересом користуються компактні двоповерхові котеджі, де верхній поверх займає простора спальня, а на нижньому розташовані вітальня і кухня-їдальня. Нерідко в таких будинках закладена можливість подальшого розширення за рахунок тераси.

Якщо купується заміська нерухомість біля Києва розглядається не як тимчасовий притулок, а як місце, де будуть підростати діти, то до отриманих нами 50 кв.м. варто додати ще додаткові 10 квадратів для кожної дитини. Тобто для типової сім'ї з двома дітьми комфортний будинок починається з 70 кв.м.

Існує принципово інший підхід до вибору будинку: відштовхуватися немає від метрів, а від кількості кімнат, тобто передбачити, щоб у кожного з членів сім'ї було особистий простір, плюс ще одна кімната, де рідні будуть збиратися разом. Такий метод теж має право на життя, тим більше, що архітектори абсолютно по-різному бачать потреби сім'ї. Так, наприклад, на 30 квадратних метрах можна розмістити просторий хол і вітальню, а можна кілька відокремлених затишних кімнат. Сім'ям компанійським, люблячим приймати гостей, підійде перший варіант. Ті, хто сповідує принцип «Мій будинок - моя фортеця», швидше за все, віддадуть перевагу другу планування, де велика частина будинку залишається приватною зоною і не виставляється на загальний огляд.

При плануванні кількості кімнат варто продумати все до дрібниць. Чи працює хтось в родині з дому, чи знадобиться йому робочий кабінет? Чи є у кого-то з рідних хобі? Визнаючи за членами сім'ї право на захоплення, одну з кімнат, можливо, доведеться перетворити в тренажерний зал, майстерню, репетиційну точку, домашній кінотеатр, більярдну. Ще один важливий момент: чи будуть жити в будинку старші родичі? Їм теж знадобиться окрема кімната, причому на першому поверсі.

Обдумуючи планування вашого будинку, зважте всі дуже ретельно: через кілька років вашій родині практично напевно захочеться змін. Ви зможете зробити ремонт, змінити призначення кімнат, але несучі стіни - це те, що змінити не вийде. Тому дивіться і на метраж, і на необхідну вам кількість окремих приміщень. Тільки тоді обрана вами заміська нерухомість біля Києва буде радувати вас довгі роки.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.