Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Проектування канадського будинку: що потрібно передбачити перед початком будівництва

Безумовно, що може бути простіше вибору готового проекту будинку за канадською технологією?! Швидко, не клопітно і наочно. Проте, у кожної людини своє індивідуальне бачення і розуміння затишку, раціональності і комфорту. Уява вже малює обрис майбутнього котеджу, і, часом, ми не знаходимо в розроблених проектах те, що бачимо в своїх мріях.

У будь-якому випадку, навіть грунтуючись на вже створений і запропонований будівельною фірмою проект, потрібно ж якось зрозуміти - підходить він вам чи ні. З чим потрібно визначитися перед початком спорудження? Які характеристики майбутньої будівлі впливають на кінцевий результат - на функціональність і зручність проживання в ньому? Ось про це ми і поговоримо ...

Призначення споруди і сезонність проживання

Канадські технології будівництва дозволяють оперативно зводити як масштабні за своїми розмірами котеджі, так ЕКОНОМ-будинку (до 80 м2) для невеликої сім'ї і маленькі дачні будиночки, а також недорогі підсобні будівлі з орієнтовано-стружкових плит.

Наступним і важливим пунктом є сезонність проживання. Адже деякі мріють про скромному дачному будиночку, використання якого актуально лише в літній період. Інші ж прагнуть назавжди перебратися з мегаполісу в комфортабельний заміський котедж.

Відповідно, можна:

Знизити витрати на сезонне житло, використовуючи для спорудження дачних будиночків більш тонкі панелі, оскільки в ретельному утепленні немає необхідності.

Збільшити витрати на будівництво сімейного котеджу для постійного місця проживання (посилена гідро- і теплоізоляція, підсобні приміщення, зведення на прибудинковій території господарських будівель і т.д.).

Кількість проживаючих і можливість розширення будинку

Проект майбутнього будинку залежить також від чисельності проживаючих в ньому і передбачуваного поповнення. Причому поповнення - це не тільки потенційне народження малюків у родині, а й часті приїзди родичів, друзів, знайомих (передбачаються додаткові гостьові і дитячі кімнати). Ідеальними вважаються 25 м2 житлової площі на одну людину.

Однак далеко не завжди є можливість спочатку побудувати розкішний і великий будинок. Тоді варто звернути пильну увагу на проекти невеликих котеджів з реальністю подальшого розширення (як житлових приміщень, так і прибудов).

Габарити будинку за канадською технологією будівництва

Ретельно розрахуйте для себе розміри кожної кімнати - спробуйте на папері розташувати ВРЮ меблі, сюди ж приплюсуйте вільне пересування. Не забудьте і про підсобні приміщення - вони «займають» солідну частину будинку за канадською технологією (холи, підвали, комори повинні бути не менше 1,5 м2).

Потім візьміть площа найбільшого поверху, додайте до неї орієнтовно десять відсотків і ви побачите приблизні габарити майбутньої будівлі. І запам'ятайте! Визначаючись з величиною будинку, «закладайте в основу» саме потреби вашої родини, а не тільки естетику або модні сьогодні віяння.

Розташування комунікацій та інших споруд

Продумайте детально розташування всіх комунікацій в будинку за канадською технологією будівництва. Так, наприклад, бажано, щоб каналізаційні труби вели безпосередньо до санвузлів, електролічильник розташовувався в місці «входу» електрокабеля в будинок, «водна магістраль» пролягала в місцях подачі води (кухня, ванна кімната).

Корисна порада: розташування основних комунікацій має гарантувати вільний доступ до їх обслуговування.

Обміркуйте розміщення будівель і інших «вузлових споруд» на самій ділянці (господарські блоки, теплиця, гостьовий будиночок, ворота, хвіртки і т.д.). Можливо, вам знадобиться оформлення прибудинкової території відповідно до вашим способом життя - облаштування барбекю-терас або дитячих майданчиків, басейнів або альпійських гірок.

Будівництво по типовому або ексклюзивному проекту

У кожної сім'ї є свої потреби. Хтось прагне обзавестися в силу специфіки своєї роботи окремим кабінетом в деякому віддаленні від загальної метушні. Хтось мріє про те, щоб забрати до себе літніх батьків, виділивши їм відокремлену частину першого поверху. Кожен по-своєму бачить і вихід на терасу (з кухні, їдальні або вітальні) ...

Ви повинні самі визначитися, які кімнати вам потрібні, і як вони будуть поєднуватися між собою! А тепер задайте собі питання - чи відповідає запропонований типовий проект вашим запитам ?!

Переваги типових проектів:

економія часу;

зниження витрат на розробку нового рішення;

перевірена часом надійність побудованих по ним будинків.

До недоліків готових проектів можна віднести хіба що відсутність унікальності майбутнього будинку.

Однак деякі типові, нехай і ДУЖЕ привабливі проекти можуть виявитися зовсім невідповідними для вас. У такому випадку, краще віддати перевагу розробці нового проекту будинку за канадською технологією, який буде відповідати вашим вимогам (особливо якщо мова йде про масштабне будівництво сімейного заміського будинку).

На це піде більше часу і коштів, але зате досвідчений проектувальник з урахуванням всіх побажань відтворить в проекті вашу заповітну мрію - затишний, теплий і ІДЕАЛЬНИЙ будинок по каркасно-панельній технології будівництва.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.