Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Проектуємо канадський будинок, розрахований на століття: шість складових успіху

Безумовно, що може бути простіше вибору готового проекту будинку за канадською технологією?! Швидко, а не клопітно і наочно. Проте, у кожної людини своє індивідуальне бачення і розуміння затишку, раціональності та зручності. Уява вже малює обриси майбутнього котеджу, і, часом, ми НЕ знаходимо в розроблених проектах те, що бачимо в своїх мріях.

Чи можна так розпланувати житло, щоб в ньому було затишно і через 10, і через 50 років? З каркасно-панельним будівництвом це реально. Будинки за канадською технологією відрізняються досить гнучким підходом до планування. Можна легко моделювати внутрішній простір на свій смак, розмежовувати і об'єднувати кімнати, створювати часткові перегородки між ними, на свій смак вибирати призначення приміщень.

Щоб будинок вийшов не тільки затишним, але і максимально енергоефективним, важливо при проектуванні дотримуватися шістьох правил.

Правило 1. Грамотно вибираємо розташування будинку

У Київській області переважають вітри північно-західного напрямку, тому якщо ви плануєте облаштувати великий ґанок, а на ньому - зону відпочинку, краще не розміщувати вхід в будинок з підвітряного боку. Плануючи розташування вікон, також важливо не забувати про сторони світла. Максимум сонячних променів отримають кімнати з вікнами на південь і схід, і сюди найкраще поселити дітей і літніх людей. Південна сторона навіть краще, так як в кімнатах з вікнами на схід в літній час може бути занадто жарко. З північного боку краще розташувати вікна підсобних приміщень і кімнат, для яких денне освітлення не критичне. Якщо у вітальні передбачається вікно на всю стіну або вихід з дому в сад, такі двері-вікно краще орієнтувати на південну або східну сторону будинку.

Правило 2. Простору має бути достатньо

Класична формула свідчить, що кімнат в будинку повинно бути за кількістю членів сім'ї плюс ще одна, де родичі будуть збиратися разом. Все, що менше цієї кількості, рано чи пізно відгукнеться дискомфортом, і будинок доведеться розширювати. Тому порахуйте скільки чоловік будуть постійно жити в вашому домі. Це буде родинне гніздо або маленький затишний котедж для двох? Дійте в залежності від ваших уявлень.

Правило 3. Не намагайтеся вмістити в будинок занадто багато

Зайве старанне дотримання попереднього правила породжує іншу крайність: будинок наповнюють безліччю кімнат для різних потреб. В котеджі з'являються і винний льох, і сауна з басейном, пральня, і майстерня, на цокольному поверсі закладається місце під гараж, а особливо активні вивчають, як можна використовувати простір під дахом. Важливо не забувати: перевантажений зайвою кількістю кімнат будинок - це теж не добре. Мало того, що всі ці приміщення потребують обігріву, освітлення і вентиляції - періодично тут доведеться влаштовувати косметичний, а то і повноцінний ремонт. Буде прикро, якщо при всіх понесених витратах і витрачених зусиллях кімнати будуть порожні. Крім того, деякі об'єкти, наприклад, майстерня або гараж, тільки виграють від того, що будуть розташовані поза домом - так простіше дотримати приписи техніки безпеки.

Правило 4. Не прагніть до висоти

Котеджі в три і більше поверхи вражають уяву, але далеко не такі зручні, як здаються. Щоб в цьому переконатися, достатньо уявити собі такі неминучі моменти, як доставка меблів в мансарду. Тому просторий двоповерховий котедж завжди буде краще триповерхового.

Ще одна поширена помилка новачків - надто високі стелі. Високі кімнати важче обігрівати, знадобляться більш потужні системи вентиляції і кондиціонування, ніж при виборі стель традиційної висоти.

Правило 5. Вибирайте прості форми

З точки зору фізики і логіки, чим більше в будівлі стін, тим більше тепла будинок віддає навколишньому середовищу. Тому щоб канадський будинок був ще більш теплим, важливо прагнути до мінімального периметру зовнішніх стін будівлі. Намагайтеся обійтися без складних архітектурних конфігурацій.

Правило 6. Ретельно плануйте

Обране планування котеджу надовго визначає життєвий уклад сім'ї. Подумайте, до якого стилю більше тяжіє душа: буде це максимально відкритий простір або будинок, де кожному знайдеться затишний куточок. У котеджах компанії Євродім втілені найрізноманітніші побажання. Є американське планування, при якому спальні розташовані в різних кінцях будівлі. Є і більш традиційні проекти, де нічна зона зосереджена на другому поверсі, а внизу розташовані вітальня і їдальня. До слова про вітальні. Залежно від потреб сім'ї можна вибирати, як вітальню-їдальню, так і вітальню, максимально віддалену від зони прийому їжі. Є також різні підходи до оформлення холу. Він може бути серцем будинку, місцем куди сходяться і гвинтові сходи з другого поверху, і вхід з тераси, і виходи з кімнат. У той же час бувають холи, де створена повноцінна лаунж-зона з затишними диванами і кріслами, розкішним каміном або плазмовим екраном на стіні.

Таким чином, ідеальний канадський будинок - це двоповерхова будівля, простої форми, з не дуже високими стелями. Житлові кімнати зосереджені в південній і східній частині будинку, технічні приміщення - з північної і північно-західної сторони. У будинку досить кімнат для всіх мешканців, а всі інші нюанси планування визначаються індивідуально.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.