Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Канадський будинок для батьків: правила вибору житла для людей поважного віку

Здавалося б, батьки - це люди, яких ми знаємо все своє життя. Кожен жест, кожен рух, все до єдиної зморшки, сплетені в мереживну павутину - так до болю знайоме! І хто краще нас може знати, що їм сподобається ?! Але це тільки на перший погляд... Коли ж справа дійде, скажімо, до будівництва будинку або вибору готового будинку за канадською технологією саме для батьків, вам доведеться познайомитися з ними ще раз! Вік накладає певні відбитки і від цього нікуди не дітися! Це не погано і не добре, це реальність, яку потрібно обов'язково врахувати ще на етапі будівництва.

Люди похилого віку підсвідомо мають завищені вимоги до навколишнього середовища. І це пояснюється не тільки зниженням фізичної активності, але і складним емоційним станом, коли потрібно звикнути до нової ролі в суспільстві, прийняти напрямок в сторону заслуженого відпочинку і усвідомлено «зменшити оберти». Тому дуже важливо побудувати такий будинок, який буде налаштовувати на підтримку самоповаги і не викликатиме ані найменшого дискомфорту!

Яким же повинен бути заміський будинок для батьків?! На що варто звернути увагу? Давайте спробуємо розібратися... Отже 4 правила, які гарантують успіх даного заходу.

Одноповерховий проект - ваше все!

Для літніх людей оптимально підійде, скажімо, невеликий одноповерховий проект канадського будинку. Ніяких сходів у будинку, орієнтованому на проживання людей похилого віку бути не повинно, як власне, і порогів. Так, зараз вони з легкістю долають пару десятків ступенів, але так буде не завжди. Прийде час, коли підніматися на рівень вище стане вельми скрутно і, в деякій мірі, навіть небезпечно. Ідеальний будинок для батьків - це коли все приміщення в будинку знаходяться на одному рівні.

Будинок-економ в прямому сенсі слова!

Люди похилого віку схильні заощаджувати на всьому і, часто, неохоче приймають допомогу дітей, тому дуже важливо дати їм можливість самостійно утримувати власний будинок або хоча б створити видимість такої, тим самим підтримуючи в них почуття самоповаги і власної гідності. Тому, купуючи будинок для батьків, приділіть особливу увагу питанням природної вентиляції, забезпечте максимальне використання денного світла, організуйте систему зниженого енергоспоживання, встановіть енерго- і водозберігаюче обладнання. Одним словом, зробіть будинок економним! Пам'ятайте, що одноповерхові будинки вимагають набагато менше витрат на опалення і прекрасно зберігають тепло, а це ще одна перевага, якою не варто нехтувати.

Все повинно бути під рукою!

Затверджуючи проект «вікового» дому, дуже важливо приділити особливу увагу плануванню. У будинку батьків все повинно бути під рукою. Санвузол бажано розташувати поруч зі спальнею і добре б, щоб він був роздільним. Кухня повинна бути компактною, а інтер'єр - ретельно продуманим, щоб не доводилося намотувати кілометри в процесі приготування, курсуючи від холодильника до плити-мийки-стільниці та в зворотному порядку. Крім того, дайте можливість батькам самим організувати свій побут, нехай вони зроблять все на свій розсуд, навіть якщо цей «розсуд» йде в розріз з вашим власним. Нехай куплять меблі, які їм подобаються і заберуть все «нажите непосильною працею» в новий будинок, навіть якщо це «нажите» більше схоже на мотлох. Для них кожна річ має значення і являє собою особливу цінність, тому не варто вступати в тривалі дебати з цього питання. Треба - так треба!

Кожен хоче мати клаптик землі, хоч невеликий, але свій...

Це, мабуть, найголовніша умова, яка повинна бути дотримана. Люди похилого віку люблять працювати на землі. Навіть корінні міські жителі рано чи пізно мріють обзавестися невеликим клаптиком землі, і нехай їздити туди доведеться на електричці або маршрутному таксі, а про рентабельність даного заходу і мова не йде! Їм приємно спостерігати за фазами росту того, що посаджено власним руками, хочеться з'їсти саме те, у що вкладені сили і що виросло у них на очах. Тому перш ніж замовити будівництво будинку, переконайтеся в тому, що ви не знехтували прибудинковою територією. Якщо площа ділянки обмежена, то краще змістити пріоритети в бік меншого будинку, ніж меншої ділянки землі.

Як бачите, нашим батькам не так вже й багато потрібно для повного заміського щастя! Невеликий одноповерховий будиночок далеко від шуму великого міста з власним наділом землі здатний наповнити життя літньої людини новим змістом. 

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.