Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Зимовий сад в котеджі під Києвом: вибираємо рослини

Зимовий сад - один з найскладніших за своїм виконання прийомів облагородження житлового простору в заміському будинку. Зате яке задоволення відчувають власники вічнозеленого «домашнього оазису», відпочиваючи в його приємній і життєствердній атмосфері після трудів праведних! Що саме являє собою зимовий сад і які принципи його створення, ми вже обговорювали. Ця публікація буде корисною для тих, хто вже встиг купити котедж під Києвом і технічно облаштувати на його території куточок природи. Мова йтиме про вибір рослин для домашнього зимового саду.

Правила вибору рослин для зимового саду

Правильний підбір рослин для домашнього зимового саду відіграє чи не головну роль в його подальшій «долю». Не всі рослини, які залучають вас з яких-небудь причин, можна зібрати під одним дахом. Виходити слід з того, що у кожного виду зелених жителів свої біологічні потреби, які необхідно дотримуватися, щоб та чи інша рослина комфортно почувалася в штучно створених кліматичних умовах, тривалий час радувало звий красою і здоров'ям.

До того ж, далеко не всі рослини зберігають свої декоративні властивості протягом тривалого періоду. Деякі з них втрачають свій привабливий вигляд після закінчення. цвітіння (пуансеттия, гортензія садова, цикламен, азалія) або ж зовсім гинуть (екзакум, кальцеолярия, цинерарія гібридна). Саме тому основу для зимового саду повинні складати так звані стабільно декоративні рослини. З таких найбільш поширені в домашньому садівництві декоративно-листяні багаторічники, фікуси, папороті, маранти, пальми.

Одним з основних моментів, який варто враховувати при виборі рослин для зимового саду, є розмір приміщення, яке ви відвели під його обладнання після покупки котеджу під Києвом. Великим рослинам, таким, як плодові дерева, не повинно бути в ньому тісно (та й висота повинна бути відповідною). Пам'ятайте, що «щільність зеленого населення» в зимовому саду не повинна перевищувати 50% від його загальної квадратури.

Створюючи рослинну композицію в зимовому саду, можна керуватися двома принципами: визначитися з бажаним типом мікроклімату і вже з урахуванням його особливостей підбирати рослини, або, навпаки, організовувати певні кліматичні умови для представників флори, яких ви хотіли б бачити в своєму зеленому «царстві».

Кожному клімату - свою рослину

У відповідно до кліматичних умов, зимовий сад за типом можна умовно визначити як «субтропічний» (його ще часто називають середземноморським), «тропічний» і «пустельний». Завдяки рівню сучасної техніки, можна домогтися досягнення в зимовому саду будь-яких кліматичних параметрів. Але майте на увазі, що перебувати тривалий час в досить теплому і дуже вологому приміщенні тропічного зимового саду «екстремального» типу не всім сподобається. А по саду, заселеному рослинами, які потребують взимку в холодних місцях (до +10 ° С), в тапочках не прогулятися. Орієнтуйтеся, в першу чергу, на особисті уявлення про комфорт - ви ж про це мріяли, купуючи котедж під Києвом?

Для зимового саду субтропічного типу (середня температура зимового утримання +10? С) підійдуть вічнозелені хвойні, квітучі, цитрусові, багато видів пальм. Окрасою такого саду стануть пасифлора, плющ, гліцинія, кипарис, лавр, олеандр, бугенвиллия, анафаліс перловий, лілії, клематиси, троянди всіляких видів. З плодових дерев найчастіше висаджують лимон, апельсин, мандарин, кавове дерево, інжир, гранат, виноград.

Рослини, які ростуть в тропіках, люблять теплий вологий клімат, з постійною температурою повітря не нижче + 19-20 ° С і вологістю 80-90%. Зимовий садтропіческого типу можна заселити різними видами пальм, ліан, більшістю представників марантових, ароїдних, бромелієвих. Популярні серед любителів екзотики орхідеї, спатіфіллуми, циперуси, антуриуми, Сингоніуми, кротони, філодендрон.

Шанувальники пустельних ландшафтів будуть раді бачити в своєму зимовому саду представників сукулентів і сімейства толстянкових, а також спаржевих. Це кактус, агава, юка, алое, сансевієрія, ноліна, опунція, цереус, драцена і багато інших. Подібні рослини воліють знижену вологість, зимова температура їх змісту не повинна бути менше + 13-15 ° С.

Слід зазначити, що при можливості створення необхідних кліматичних умов, різних в окремих зонах території зимового саду, можна успішно комбінувати рослини, «прив'язані» до різних типів клімату. Однак врахуйте, що це кропіткий процес, що вимагає постійної уваги і контролю. Втім, для більшості садівників-любителів подібні робочі моменти - приємні клопоти.

Нехай ваша затія купити котедж під Києвом і облаштувати в ньому зимовий сад приносить вам тільки задоволення!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.