Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Жива огорожа - естетика і безпека котеджу під Києвом

Жива огорожа - естетика і безпеку котеджу під Києвом.

Найчастіше, перш ніж побудувати будинок, навколо ділянки зводять високий паркан, покликаний надійно захистити від цікавих поглядів і непрошених гостей під час і після будівництва. Однак якщо ви купили готовий котедж під Києвом, про вашу безпеку і захист від «залітних гостей» піклується охорона котеджного селища. Але для власного спокою і естетичного задоволення ви можете оточити свою ділянку живим зеленій огорожі.

Живу огорожу - самий екологічний паркан навколо вашого будинку. Його переваги очевидні: створює тінь, захищає від снігу-пилу з вулиці, знижує силу вітру і заглушає шум. Ну і не можна не відзначити, що зелені насадження круглий рік радують власника котеджу своїм виглядом.

Залежно від того, яке призначення воно повинно виконувати, живу огорожу буває трьох типів:

Бордюр - висота до 0,5 м. За допомогою бордюру зручно відгородити частину ділянки - квітник, гойдалки, майданчик для барбекю. Роль бордюру виконують медленнорастущие чагарники: магония, самшит, верес, звіробій чашечково, смородина альпійська. Дуже красиво виглядає бордюр з хвойних рослин: тиса ягідного або низькорослих садових форм туї.

Огорожа - висота 0,5-2,5 м. За такої огорожею можна сховатися від сусідів, від вітру, від наносів піску. Для живоплоту висаджують хвойні або листяні медленнорастущие породи: кизильник, барбарис Тумберга, глід, жимолость, вишню степову. Ошатно і незвично виглядає огорожа з ялівцю козацького, бузку, смородини альпійської або шипшини.

Жива стіна - висота від 2 м. Це огородження з сильних дерев з густим гіллям. Високі живі стіни до 5 м і більше створюють з глоду, кизилу, груші, яблуні, їли, в'яза, кипариса. Ці дерева не вимагаю формування, доглядати за ними нескладно.

Котедж під Києвом доцільно закривати від чужих поглядів живоплотом, тому цей варіант ми розглянемо докладніше.

Все живоплоти діляться на формовані й натуральні.

Формовані, або підрізати, як зрозуміло з їх назви, вимагають регулярного догляду. Їх слід підстригати не менше двох разів на рік, надаючи їм правильну геометричну форму.

Натуральні, або непідстрижені користуються більшою популярністю, тому що цілком природні, так і ростуть вони швидше. Їх великий плюс в тому, що, на відміну від підрізав живоплотів, вони прикрашають ділянку квітами і / або плодами.

Існує величезна кількість варіантів живоплоту. Безперечно, вічнозелені - на першому місці, але і листопадні люблять за їх декоративне листя незвичайних форм і забарвлень, за квіти. Дуже оригінально виглядають огорожі з жимолості, глоду, шипшини, кизильника, барбарису і т.д.

Топ-3 найпопулярніших рослин для живої огорожі в котеджі під Києвом

Ялівець - родич кипарисів, густо всипаний чорними з сизим нальотом ягодами, за що його прозвали хвойним виноградом. Цей чагарник догодить усім - і любителям високих огорож, і тим, хто вважає за краще на ділянці бордюри. Для перших існує ялівець віргінський або ялівець китайський. Для других - карликові сорти ялівцю. А для огорожі котеджу під Києвом краще посадити ялівець козацький або ялівець сорти Голд.

Самшит - для любителів класики у всьому. Це прекрасний вічнозелений матеріал для живоплотів. У самшиту щільна глянцева листя і безліч пагонів, тому він і вважається найкращим тренажером для майстрів топіарного мистецтва - на ньому можна створювати будь-які форми. Є самшиту висотою 2 м, а є і низькорослі (бордюрні) сорти - висотою 20-25 см.

Бирючина - це майже самшит-акселератів. Основна перевага цього вічнозеленого чагарнику в тому, що вона росте набагато швидше самшиту та розмножується безліччю способів, що спрощує роботу з ним. Бирючину варто посадити в якості живої огорожі ще й тому, що у різних сортів різний колір листя? темно-зелені, червоні, сизі, руді. Якщо задіяти фантазію - можна створити дуже оригінальну живопліт в своєму котеджі під Києвом.

Якщо ви хочете створити огорожу з чогось більш оригінального, пропонуємо вам розглянути наступні рослини в якості живої огорожі для вашого будинку: глід, ялина, дерен білий, бузок, перстач, снежноягодник білий, верба, барбарис, шипшина, жимолость.

У тому випадку, якщо паркан навколо вашого будинку вже стоїть, але вам би хотілося зробити його менш урбаністічним, розгляньте варіант з швидко зростаючими ліанами, які за один сезон прикрасять ваш двір. Це такі рослини, як жимолость, лимонник, плетистая троянда, виноград дівочий і ін.

Всі роботи з облаштування живоплоту в котеджі під Києвом можна провести самому або доручити фахівцеві з ландшафтного дизайну. Правильно створена жива огорожа створить елегантний затишок вашого заміського котеджу, і буде збирати захоплені погляди сусідів і випадкових перехожих.

А про те, як створити гармонію Вашої присадибної ділянки читайте в наших інших матеріалах на сайті.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.