Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Захищаємо свою ділянку на дачі в Київській області від підтоплення

Коли заміська ділянка розташована на зниженні рельєфу, недалеко від якої-небудь водойми, його власників може чекати неприємний сюрприз у вигляді сезонного підтоплення. Якщо вам довелося купити дачу в Київській області, що знаходиться в низині, інформація, подана нижче, буде вам дуже корисна.

Навесні і восени, під час сходження талих вод і при рясних опадах, приватні угіддя піддаються «водної атаці», яка самим несприятливим чином впливає на стан ділянки в цілому, газону, саду-городу і господарських будівель зокрема, а також самого будинку. Як же убезпечити свої володіння від цього явища, практично не піддається ніякому контролю?

Дренаж - головна міра боротьби з підтопленням ділянки на дачі в київській області

Основним захистом земельної ділянки від підтоплення є спорудження на його території дренажних конструкцій. Існує кілька варіантів дренажу для відводу надлишку вологи з присадибної ділянки. Розглянемо найпопулярніші з них.

Осушують дренажні канави

Є найпростішим і дешевим способом осушення присадибної ділянки. Риються для відведення водних надлишків з площі культивованої землі в водозбірник, дренажний колодязь, природний або штучний водойму. Відкриті осушують канави мають переваги для тих, хто купив дачу в київській області на низинних ділянках, де важко створити кут нахилу, необхідний для прокладання закритої дренажної системи.

Гончарний дренаж

Закрита дренажна система, що представляє собою секції добре обпалених глиняних труб, що укладаються впритул «ялинкою» в траншеях, викопаних для збору дренованих вод і їх подальшого відведення. Кут нахилу траншей - не менше ніж 1:40. Після укладання труб траншеї засипаються землею.

Цегляний дренаж

Оптимальне рішення для невеликих земельних ділянок. Через всю площу ділянки риється одиночна траншея (також з ухилом), що веде до дренажного колодязя або іншому водозбірника. Нижня її половина заповнюється битою цеглою, який засипається гравієм, а зверху укладається шар грунту.

Кротовий дренаж

Дренажна система, ефективна для ділянок, що мають глинистий шар підгрунтя. Крізь нього на обраної глибині трактором простягається спеціальний сталевий циліндр ( «кріт»), утворювати безперервну дрену.

Само собою зрозуміло, що всі стічні води, що відводяться за допомогою дренажу, якого б типу він не був, повинні кудись збиратися. Якщо поруч з ділянкою, де ви плануєте купити дачу в київській області, немає струмка або річки, яру або канави, доведеться побудувати дренажний колодязь з бетонних кілець, або використовувати спеціальні пластикові ємності, для цього призначені.

Як уникнути підтоплення на дачі в київській області: корисні поради

Якщо ваша ділянка знаходиться на більш низькому рівні, ніж сусідні ділянки, весь обсяг стічних вод буде спрямований на вас. В цьому випадку можна «відсипати» земельний наділ, підняти його рельєф. Для цих цілей використовують тріску, пісок, грунт. У місцях, де планується пристрій саду або городу, попередньо потрібно зняти родючий шар грунту, а після підйому рівня ділянки помістити його назад. Необхідно зробити ухил до стічної канави або до іншого водозбірника.

Навіть за умови прокладання закритого дренажу, не зайвим буде вирити по периметру ділянки рів, який буде служити додатковим місцем стоку вод. Щороку його слід прочищати.

Будь-яке покриття території ділянки (мощення доріжок, заливка парковки або майданчика перед будинком і т.д.) необхідно влаштовувати з невеликим ухилом для стоку води. Хороший відтік води забезпечить кут нахилу поверхні, що дорівнює 1:40.

Безпрограшний варіант для тих, хто купив дачу в київській області, розташовану в низині - облаштувати в найнижчій точці ділянки штучний ставок і направити на нього стік вод. В такому випадку, крім декоративної функції, він буде виконувати функцію водозбірника.

На кордонах ділянки можна спорудити захисні насипні пагорби. Як «наповнювача» допускається використання навіть побутового сміття, який покривається згодом шаром родючого грунту. На нього висаджуються чагарники і дерева, своєю кореневою системою вони будуть перешкоджати руйнуванню конструкції при настанні паводку. Для додаткового зміцнення насипу встановлюються бетонні бордюри.

Посадіть на території ділянки верби і берези. Одне таке доросле дерево здатне «осушити» ділянку грунту навколо себе діаметром до 8 метрів.

Нехай ваше рішення купити дачу в київській області приносить вам тільки позитивні емоції в будь-яких обставин!

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.