Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Як підготувати сад до зими

З приходом осені житель заміського будинку під Києвом збирає урожай зі свого саду, займається консервацією і радіє результатам своєї праці. За цими приємними клопотами не можна забувати, що дерева і кущі вимагають особливої підготовки до зимівлі. Задуматися про проведення необхідних заходів потрібно ще влітку - до кінця серпня, а не тоді, коли сніг засипле землю по коліно.

В першу чергу слід подбати про чагарниках - адже урожай з них давно зібраний і вони готові заснути до наступного літа. Отже, беремо садові ножиці і обрізаємо сухі або з ознаками хвороби гілки біля самого кореня, щоб навіть пеньочка не залишилося. Молоді пагони рекомендують пригнути до землі і укрити.

Головними санітарними місяцями для підготовки земельної ділянки біля свого заміського будинку до зими є жовтень і листопад. До цього часу зібрані яблука, груші та інші фрукти і можна сміливо приступати до наведення порядку.

Осінні роботи в саду - готуємося до зимівлі.

Першим етапом при підготовці саду до зими є прибирання території. Ретельно збираємо, вигрібаємо і виносимо за межі ділянки або складаємо в компостну яму гілки, опале листя, скошені бур'яни і траву. Це необхідно для так званої санації саду, тому що в купі сухої рослинності задрімали і благополучно можуть перечекати морозний час різні шкідники. Деякі садівники рекомендують прикопувати листя землею. У процесі гниття з неї утворюється хороше добриво для ґрунту.

Пам'ятайте і той факт, що на такі «запаси» можуть збігтися гризуни, які, до того ж, навряд чи обмежать своє місце перебування садом. Швидше за все, їм захочеться чогось більш вишуканого, і вони будь-якими шляхами будуть намагатися проникнути в Ваш заміський будинок.

Щоб навесні вид з вікна Вашого заміського будинку радував погляд молодої, свіжої, зеленим листям, восени необхідно звільнити дерева від сухих і хворих гілок - зробити обрізання. Крім санітарної функції, за допомогою обрізання Ви можете надати кроні дерева химерну форму, зробивши, таким чином, Ваш сад яскравим і особливим.

Біля молодих дерев і щеплених навесні гілочок, які за літо можуть підрости ви висоту більш ніж на 1 метр, необхідно замінити опорні кілочки. Також слід простежити, щоб обв'язка на деревах не була дуже щільною і не врізалася в кору.

Осінні роботи - гарантія врожаю на наступний рік.

Щоб наступної осені гілки на деревах гнулися під вагою плодів, ретельно готуємо свій сад до зими:

Напоює водою. Будь-якому дереву і кущика для підвищення стійкості до несприятливих умов необхідна волога. Якщо літо і осінь були жадібними на атмосферні опади - створіть їх штучно. Рясно полийте свій сад, незважаючи на те, що вже немає листя, і дерева здаються сплячими.
Удобрюємо грунт. Для отримання хорошого врожаю в наступному році необхідно підживити дерева Вашого саду. Найбільш екологічно чистими добривами є перегнилі в компостній ямі листя і рослини. Досвідчені садівники рекомендують підготувати на ділянці дві такі ями, щоб наповнювати їх по черзі.
Копає землю. Для гарного росту деревам потрібна не тільки волога, а й кисень. Для підвищення легкості грунту її необхідно скопати. Найбільш ефективним буде перекопування всієї земельної ділянки біля Вашого заміського будинку. Якщо ж немає ні сил, ні бажання робити це, то хоча б розпушити землю в діаметрі 50-100 см навколо стовбура дерева. Це ж стосується чагарників. Крім того, перекопування дозволить зимового морозу дістатися до сховалися в землі шкідників і знищити їх.
Плодові дерева і чагарники дуже чутливі до різних зовнішніх впливів. Кожен господар заміського будинку просто зобов'язаний піклуватися про свій сад ізащіщать його від шкідливого впливу агресивних чинників навколишнього середовища:

Захищаємо від морозів. Особливо вразливі для низьких температур чагарники і молоді дерева. Стовбури дерев необхідно обмотати толем або руберойдом, а кущі можна прикрити сіном. Не менш ефективними будуть соснові або ялинові гілки, прив'язані до стовбурів вниз голками. В такому випадку дерева будуть захищені не тільки від холоду, але і від зазіхання ненажерливих гризунів.
Боремося зі шкідниками. З дерев після закінчення листопаду потрібно зняти лишайники і отмершую кору, під якими дуже часто ховаються шкідливі комахи. Бажано окропити дерева і кущі Вашого саду 5% розчином мідного купоросу, який є найменш токсичним, але високоефективним інсектицидом.
Захищаємо від сонячних опіків. Кора молодих дерев особливо чутлива до дії ультрафіолету. Для зменшення шкідливого впливу зимового сонця стовбур дерев можна побілити або обмотати спеціальним покривним матеріалом - лутрасилом. Непогано з сонцезахисними функціями впораються і згадані вище ялинові гілки.
Самим останнім, завершальним етапом підготовки саду до зими є мульчування. Після випадання першого снігу земельну ділянку біля Вашегозагородного будинку можна прикрити листям з компостній ями, тирсою, сіном або спеціальними агроматеріаламі, що продаються в спеціалізованих магазинах. Проведені заходи дозволять зберегти вологу в ґрунті і вбережуть коріння дерев від замерзання.

Підготувавши свій сад до зими, Ви можете бути впевнені, що наступної осені він порадує хорошим урожаєм фруктів і ягід.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.