Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Хвойні дерева на вашій ділянці

Наші предки залишили після себе багато легенд. Деякі з них розповідають про дерева, наявність яких біля житлового будинку не бажано. У цей список чомусь внесені і хвойні. Проте не існує жодного наукового обґрунтування, яке б довело небезпеку ялинки або сосни для здоров'я людини. Навіть навпаки.

Цілющий аромат хвойних рослин корисний при багатьох хворобах дихальних шляхів і нервової системи. До того ж, хвойні дерева на ділянці - це зручно і дуже красиво. Тому щорічно продаються і висаджуються біля заміських будинків сотні і тисячі колючих красунь.

Корисні функції хвойних рослин на ділянці біля заміського будинку під Києвом

1.Украшеніе ділянки. Навесні і влітку, на тлі буйної зелені і кольору, або восени, коли листя на деревах такої барви і вогненної, краса хвойного дерева не так помітна. Але з приходом перших заморозків, ялина і сосна з їх вічнозеленими голками і шишками стають справжньою окрасою ділянки біля заміського будинку. Підкреслити цю красу допоможуть світяться гірлянди і ялинкові іграшки, які додадуть засніженому саду казковості.

2. Елемент ландшафтного дизайну або живопліт. Хвойні кущі типу туї та ялівцю стануть просто знахідкою для тих, хто хоче сам розробити дизайн своєї ділянки - ці невибагливі вічнозелені рослини не займуть багато часу для догляду за ними. А висаджені навколо ділянки кущі за кілька років стануть прекрасною живоплотом.

3. Природний лікар. Напевно, всі дорослі знають, що ефірні масла, які виділяються хвойними деревами, дуже добре очищають повітря від різних бактерій, а також благотворно впливають на дихальну систему людини. Особливо корисні прогулянки під соснами дітям з частими бронхітами.

Яке хвойне дерево посадити на ділянці?

Відповідь на це питання насправді дати дуже не просто. Адже видів цих красивих вічнозелених дерев налічується понад три десятки. Кожне з них має свої особливості і може послужити прикрасою будь-якого двору і дворика біля заміського будинку під Києвом. На що ж слід звернути увагу при покупці колючим красуні?

Морозостійкість. Більшість сосен і ялин є морозостійкими деревами і легко пристосовуються до наших, часом досить суворих зим. Погано переносять морози і заморозки модрина європейська, ялиця і деякі види ялівцю.

Примхливість до грунтів. Як правило, хвойні дерева не вибагливі до складу грунту, на якому ростуть. Це дає можливість прикрасити і озеленити навіть ділянку з не дуже родючою землею.

Ставлення до тіні. Невибагливість до наявності сонячного світла дозволяє посадити ялину, сосну або інше хвойне дерево в північній частині заміського будинку під Києвом, де відсутність сонця не дозволяє добре рости і плодоносити плодово-ягідним деревам. Погано недолік сонячних променів діє хіба що на модрину.

Стійкість до посухи. Найчастіше хвойні дерева досить добре переносять недолік вологи. Правда, підвищеної вологості вимагають майже всі види сосен і ялиця.

Турбота потрібна кожному - правила догляду за хвойними деревами.

Догляд за хвойними деревами на Вашій ділянці біля заміського будинку під Києвом, слід починати з моменту посадки саджанців. Перед висаджуванням кореневий кому потрібно як слід промочити. Поглиблювати кореневу систему в грунт потрібно не більше, ніж на 20 см. У перший рік життя хвойного дерева дуже бажано уважно стежити за вологістю ґрунту - в період адаптації до нового місця рослина дуже капризно і погано переносить дію негативних чинників.

Надалі догляд практично не відрізняється від турботи про інші дерева Вашого саду.

Догляд за грунтом навколо дерева. Для гарного росту і боротьби з різними захворюваннями грунт навколо стовбура дерева необхідно розпушувати. При цьому потрібно пам'ятати, що коріння хвойних дерев розташовуються дуже близько до поверхні і при активному впливі садовими інструментами їх можна легко пошкодити. Обов'язково потрібно видаляти бур'яни навколо дерева. А для боротьби з ними досвідчені садівники раджу провести мульчування - засипати землю під деревом шаром торфу, кришеної кори або шкаралупою горіхів.

Зволоження. Не секрет, що рослинам потрібна волога, особливо в літній період, коли чекати дощ доводиться дуже довго. Крім того, для збереження краси хвої дереву потрібен душ, який змиє пил і бруд з гілок. Частота цієї процедури безпосередньо залежить від кількості опадів - якщо літо видалося дощовим, то необхідності в штучному зрошенні немає.

Обрізка гілок. Ранньою весною дереву бажано зробити стрижку. Вона може бути чисто гігієнічної (видаляємо сухі і хворі гілки), а може бути косметичної - за допомогою садових ножиць можна створити химерну крону дерева і таким чином додатково прикрасити ваш сад біля заміського будинку під Києвом.

Зимовий догляд. Незважаючи на те, що більшість хвойних дерев морозостійкі, напередодні зими потрібно подбати і про них. Особливо це стосується молодих і декоративних представників сімейства хвойних. Для цього шар мульчі збільшується до 6-8 см, а саме дерево (особливо якщо воно невеликих розмірів) утеплюється ялиновим гіллям, крафт-папером або іншим матеріалом.

Підживлення. Для того щоб хвоя була густою і блискучою, а дерево тішило своєю красою, потрібно періодично вносити в грунт органічні та мінеральні добрива. Найкраще це робити навесні і восени, попередньо змішавши їх з мульчею.

Яке б хвойне дерево або кущ Ви не посадили біля свого заміського будинку під Києвом, воно гарантовано буде радувати Вас зеленими голками, шишками і запахом хвої. А в Новорічну пору стане головною прикрасою Вашого двору.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.