Лідер котеджного
будівництва в Україні та Польщі

Передзвонимо вам
за три хвилини

Дякуємо! Очікуйте
нашого дзвінка

Виноград як елемент садового дизайну

Коли будівництво заміського будинку наближається до логічного завершення і на лінії горизонту починає вимальовуватися той самий заповітний монолітний силует, відразу хочеться фарб, яскравих акцентів, зелені і єднання з картиною навколишнього світу. Як правило, виникає непереборне бажання оточити будинок красою, вплести в його фасади пишні ліани і гортензії, наповнити двір тінями і запахом квітів.

Ландшафтний дизайн є невід'ємною частиною сучасного заміського домобудівництва і, по праву, вважається справжнім мистецтвом, завдяки якому неживий об'єкт раптом оживає і починає жити власним життям.

У ландшафтної роботі дуже часто використовується в'юнкі рослини - ліани - особливо, коли потрібно сховати бетонний паркан, прикрасити глухі стіни або зонувати садове простір. А найпоширенішою ліаною в нашій кліматичній зоні вважається виноград. Причому в садовому дизайні широко застосовують як дикий пятілісточковий виноград (дівочий), так і численні культурні сорти цієї дивовижної ягоди.

Дівочий пятілісточковий виноград, або частіше його називають просто диким, дуже невибагливий, швидко росте і не боїться морозів. Його не обов'язково поливати влітку, він прекрасно себе почуває в затінених місцях і практично не хворіє. А ще він без особливих зусиль і без будь-якої опори «доповзе» до самого даху будинку по будь-прямовисній стіні, якщо знадобиться. З цим декоративним кучерявим рослиною мінімум клопоту, але скільки ж краси і функціональності воно здатне подарувати в обмін на невеликий клаптик землі!

Цю дику ліану можна посадити, коли будівництво заміського будинку тільки починається. Вона буде гордо, мовчазно і невибагливо спостерігати за процесом, щосили чіпляючись за все об'єкти, залишені будівельниками в безпосередній близькості. Цей виноград можна посадити уздовж забору і паркан, безперечно, стане головним елементом вашого ландшафту, як тільки будинок придбаний видимі обриси. Незважаючи на те, що плоди цього винограду неїстівні, восени в своєму темно-синьому вбранні вони виглядають вельми оригінально, особливо на тлі яскраво-червоних багряних листя.

Деякі домовласники вважають за краще поєднувати приємне з корисним і віддають перевагу культурним сортам винограду.

Культурні сорти винограду тожеспособни змінити зовнішній вигляд будинку або саду до невпізнання, але вимагають набагато більше уваги та догляду. Ці сорти, в більшості випадків, дуже чутливі до морозів і до зими їх неодмінно потрібно буде укутати і вкрити землею або плівкою. Але зате ближче до осені зелений килим листя розбавлять величезні грона їстівних стиглих ягід, різних кольорів і відтінків. І ніякої куплений виноград не зрівняється зі своїм власним - прямо з куща. Ці ягоди багаті вітамінами і антиоксидантами, сприяють нормалізації тиску і підвищують тонус серцевого м'яза. Одним словом - джерело вітамінів, та ще й завидний садовий дизайн!

А ще можна посадити винний виноград і спробувати зробити вино, обзавестися невеликим винним льохом і з часом «уславитися» знатним виноробом, принаймні, в колі близьких і рідних. Адже ніколи не знаєш, чим обернеться для конкретної людини будівництво заміського будинку .. в хорошому сенсі слова. Хтось отримує довгоочікуваний спокій і тишу, а хтось - поле для діяльності! Чому б, скажімо, і справді не зайнятися виноробством.

При правильному підході, здавалося б, типова для наших широт ліана може стати справжньою знахідкою. Стеблами винограду можна увіть перголу або альтанку, розділити сад на сегменти і «кімнати», прикрасити балкон і позначити вхід в будинок. Навіть взимку, коли навколо ні травинки, одревесневающие стебла виноградного соку не виглядають прісно й сумно, а мають якусь приховану естетичну цінність. А влітку життєрадісні яскраво-зелене листя можуть приховати від палючого сонця і «розрізати» блакитне небо на тисячі крихітних фігур різної форми і розміру, крізь які рівними смужками литиметься світло і тут же губитися в тіні виноградника .. Вашого виноградника, назавжди змінив зовнішній вигляд будинку або квартири з двориком і відчуття господарів, які проживають в ньому.

Приїзджайте та подивіться самі

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб домовитися про зручний час для індивідуальної екскурсії.

Дякуємо!

Вам перездвонять якнайшвидше.